FC Spartak Trnava:

Takáč – Procházka, Twardzik, Škrtel, Mikovič – Cabral (46. Jones), Bukata (79. Ramadan), Grič, Saavidis, Yusuf (79. Vlasko) – Ristovski (65. Boateng)

MFK Zemplín Michalovce:

Szárasz – Kanu, Kotula, Marcin (86. Ntotis), Mendez, Oshima, Popovits (74. Záhradník), Ranko, Trusa (86. Magda), Vasko, Žofčák (86. Peňa)

Góly: 1. Bukata, 15. Yusuf (Saavidis)

ŽK: Škrtel, Bukata

Rozhodoval: Michal Smolák

Polčas: (2:0)

V Trnave včera nezvykle výdatne snežilo, no brigádnici, najmä z radov mládežníckych trénerov Spartaka, sneh do neskorých večerných hodín odpratávali a s pomocou vyhrievania bol trávnik na zápas pripravený takmer dokonalo.

Už v 35. sekunde sa spartakovcom splnilo to, čo chceli – streliť rýchly úvodný gól. Ristovski získal loptu na polovici ihriska, Bukata ju potiahol stredom, uvoľnil Cabrala, pred ktorým sa pošmykol Mendez. Brazílčan ľavačkou vystrelil, Szárasz loptu vyrazil pred seba a Bukata bol rovnako ako v Žiline na správnom mieste, aby mu loptu poslal do siete. V 12. min utiekol Yusuf Kotulovi, prihral cez celú šestnástku na zadnú tyčku, kde hľadal Ristovskeho, ale tomu kúsok chýbal. Druhý gól však prišiel krátko nato. Savvidis peknou kolmicou uvoľnil Yusufa medzi dvoma brániacimi hráčmi, ten sa otočil a nedal šancu Száraszovi. V 18. min zahral Bukata roh prudko na Cabrala, ten loptu netrafil tak dobre, ako za ním stojaci Mikovič, ale jeho delovku vyrazil Szárasz. V prvej polovici úvodného polčasu sa Trnavčania bavili futbalom, vysoko napádali a hostí takmer nepúšťali cez polovicu. Až potom sa dostali do hry aj Michalovce a v 35. min si vypracovali aj prvú tutovku, keď Popovits pätičkou uvoľnil Ranka, ten ostal voľný pred Takáčom, ale trnavský brankár vytiahol exkluzívny zákrok.

Do druhého polčasu nechal Gašparík odpočívať Cabrala, ktorého nahradil Jones. Toho hneď z úvodu nechtiac lakťom zrazil rozhodca Smolák, a keby to bol hráč Michaloviec, bez karty by sa neobišiel. Druhý polčas sa potom takmer celý odohrával bez väčšieho vzruchu pred oboma bránkami. Až v 77. min napriahol Marcin z pomerne ťažkého uhla a bombou trafil Takáčovu tyčku. V 82. min mal potom veľkú šancu striedajúci Ramadan, ktorému v šestnástke šikovne prestrčil loptu Boateng, ale Sýrčan minul bránku. Druhý polčas sa tak dohral v mrazivom počasí v pokojnejšom tempe a výsledok z úvodu zápasu ostal v platnosti.

Ohlasy po zápase

Michal Gašparík (Trnava): „Tak ako bol vynikajúco nachystaný trávnik – za čo patrí vďaka všetkým, čo sa o to pričinili – tak sme mali vynikajúci vstup do zápasu. Dali sme rýchly gól, potom sme pridali druhý a myslím, že prvý polčas sa musel páčiť. Pričinením oboch mužstiev bol zaujímavý, boli tam útoky na oboch stranách, šance, mohli sme pridať tretí gól a bolo by po zápase, čo sa nám nepodarilo. Michalovce veľmi dobre kombinovali. Druhý polčas tempo upadlo, my sme sa viac sústredili na stredný blok a ubránenie, čo je škoda, lebo sme si mohli zápas viac užiť a byť dominantnejší. Ukontrolovali sme víťazstvo a sme s tým spokojní.“

Miroslav Nemec (Michalovce): „V poslednej dobe sa mi to hodnotí zle. Dostali sme rýchly gól, urobili sme dve hrúbky, za čo nás domáci potrestali. Potom sme vyvinuli nejaký tlak, mali sme úžasné držanie lopty, dostali sme sa do niekoľkých šancí, ale neskórujeme, máme s tým problém. Dnes chalani odohrali fantastický zápas, ale potrebujeme spraviť výsledok a tento problém si tlačíme pred sebou. Ešte máme jedno kolo a verím, že s tým môžeme ešte niečo urobiť.“