Takáč – Čurma, Kóša, Twardzik, Trajkovski – Iván (46. Cabral), Procházka (63. Grič), Savvidis, Vlasko (81. Kolesár), Yao (46. Yusuf) – Ristovski (63. Boateng)

Hrdlička – Špiriak (84. Vybošťok), Paluszek, Čmovš, Záhumenský (71. Malle) – Mazan, Pajer, Da Silva – Blahút, Badolo, Lačný

Góly: 23. Procházka (Čurma), 80. Trajkovski

ŽK: Kolesár - Badolo, Lačný

Diváci: 847

Rozhodoval: Michal Očenáš

Polčas: (1:0)

Michal Gašparík nemohol v zápase počítať s potrestanou dvojicou Mikovič – Bukata a zo zostavy vynechal aj obe krídla – Yusufa s Cabralom, ktorých nahradili Yao a Iván.

Prvých tridsaťpäť minút sa nieslo v jasnej réžii domácich, ktorí obliehali šestnástku Pohronia, kde boli často nastavaní všetci hráči v žlto-modrých dresoch. Spartakovci hľadali okienka v obrane, skúšali sa presadiť centrami z krídel, no dlho to nešlo. Prvý náznak šance mal Yao, ktorého našiel Ristovski, ale jeho volej bol veľmi nepresný. Jediného gólu sa diváci dočkali v 23. min, keď po obliehaní bránky pretlačil Čurma loptu až na Procházku, ktorý bol síce tesne pred brankárom, ale dokázal ju na dvakrát dostať za jeho chrbát. Otrasených hostí mohol potrestať Ristovski, na ktorého prehodil loptu Vlasko, Ristovski si ju v šestnástke prikryl, ale trojica obrancov mu vystreliť nedovolila. Vlasko neskôr získal odrazenú loptu od Čmovša, ale rozhodoval sa pri prečíslení zakončiť sám spoza šestnástky a Hrdličku neprekvapil. Potom sa osmelili aj hostia a častejšie boli pred pokutovým územím Trnavy. Výsledkom bola situácia, keď Lačnému nevyšiel pokus o fintičku, tak sa zvalil ako mech krumplí a na počudovanie prítomných to rozhodca posúdil ako penaltu. Tú mu už menej prekvapivo odobril aj VAR a Lačný si postavil loptu na biely bod. Zjavný omyl napravil až Takáč, ktorý mu pokutový kop chytil.

Do druhej polovice nabehli na krídla aj Cabral s Yusufom a hneď v 47. min vyskúšal Ristovski z kúta šestnástky pozornosť Hrdličku, no ten loptu vytlačil nad brvno. O tri minúty neskôr zahrával Vlasko priamy kop zo šestnástkového oblúka, ale prestrelil múr aj bránku. Dlhé minúty sa potom hral rozháraný futbal bez súvislejších kombinácií, no s množstvom súbojov v strede poľa. Zaujímavá situácia nastala až v 80. min, keď Mazán najskôr šikovne vypichol loptu Savvidisovi, vbehol do šestnástky, vyhol sa Twardzikovej vkĺzačke, no radšej si za bránkou skúšal vytrucovať penaltu, akoby sa mal vrátiť a Trnava to využila na brejk. Cabralovi zavadzal Boateng, ten potom trafil obrancu, no Trajkovski napokon z hranice šestnástky poslal loptu do siete a zvýšil na 2:0. Dvojgólové vedenie zápas upokojilo a Spartak vstúpil do sezóny výhrou.

Michal Gašparík: „Mali sme dobrý vstup do zápasu. Prvých 35 minút bolo výborných, dokázali sme dobre kombinovať, dostávali sme súper pod tlak a vedeli sme prejsť cez ich obranný blok. Vyústením bol prvý gól, potom to narušila jedenástka a hra sa viac vyrovnala. Súpera sme do vyslovene gólových príležitostí nepúšťali. V druhom polčase sme striedaním nových krídel a útočníka chceli víťazstvo strhnúť na našu stranu druhým gólom, čo sa nakoniec aj podarilo a výhra je zaslúžená.“

Gergely Geri (Pohronie): „Chceli sme prekvapiť a niečo získať, veď každý bod je dobrý. Neboli sme dostatočne kompaktní v defenzíve a v ofenzíve dostatočne draví pred súperovou bránou. Na poslednú chvíľu nám vypadol Adamec, no bez ohľadu na výsledok, mala naša hra vyzerať inak. Keď sa naskytla šanca, mali sme sa o ňu viac pobiť. Prístup niektorých hráčov sa mi dnes zdal laxný a ľahostajný. Niektorých som nespoznával, boli zľaknutí, neviem či zo súpera alebo zo štadióna.“