FC ViOn Zlaté Moravce:

Kira – Čogley, Tóth, Menich, Čonka – Mondek, Sloboda, Bednár, Kyziridis – Švec (75. Yilmaz), Gamboš (60. Kolesár)

FC Spartak Trnava:

Takáč – Čurma, Škrtel, Tumma, Trajkovski (76. Vlasko) – Iván (46. Boateng), Grič, Savvidis, Bukata, Yusuf – Ristovski

ŽK: Švec, Sloboda – Škrtel, Yusuf

Rozhodoval: Dušan Sedlák

683 divákov

Polčas: (0:0)

Michal Gašparík v zápase v Zlatých Moravciach nemohol rátať s Koštrnom, ktorý ochorel a ani s Cabralom, ktorý sa zranil tesne pred zápasom.

Už po prvom rohu Spartaka mohol padnúť gól, pred Kirom bolo niekoľko závarov, Škrtelovu hlavičku zastavil jeden z obrancov na čiare a všetko vyriešil až Kira, ktorý chytil Bukatovu strelu. Po ďalšom rohu hlavičkoval Grič, snažil sa dorážať Tumma, ale ani táto lopta neprešla do siete. Na opačnej strane domáci pekne zakombinovali cez celé ihrisko, k strele z prvej sa dostal Gamboš, ale Takáčjeho pokus chytil. V 40. min prešla dlhá lopta krížom cez polovicu ViOnu do šestnástky, kde si ju spracoval Grič, technicky mieril k vzdialenejšej tyčke, ale Kira sa pekne natiahol a loptu vytlačil.

Spartak po dlhom období v prestávke neviedol a na tento fakt zareagoval tréner Gašparík výmenou Ivána za Boatenga. Obrovskú šancu však mali hneď na začiatku polčasu hráči Zlatých Moraviec, keď ostal Gamboš úplne voľný pred Takáčom, ale tomu pomohol Škrtel, ktorý sa stihol vrátiť. V 57. min bol vzruch pred Kirom, keď najskôr strieľal Ristovski, Yusuf nedočiahol center hlavou, Bukatovu strelu vykopol Menich a zakončil to nepresnou strelou Grič a teč Bukatu. V 78. min vysunul Ristovski Boatenga, ale Tóth sa mu v poslednej chvíli hodil do strely a zblokoval ju. Ristovski po Vlaskovom centri jemne pohladil loptu, ale chýbalo jej kúsok. V samom závere si prudký center Yusufa pred bránkou nespracoval Boateng, a tak sa nakoniec skončil zápas bez gólov.

Ohlasy po zápase

Ľuboš Benkovský (ViOn): „Z našej strany sme radi, že sme podali organizovaný výkon s tímovým duchom a s cieľavedomosťou, že sme chceli dosiahnuť nejaké body. Nakoniec z toho bol jeden. Postupne sa snažíme tie body zbierať. V tejto časti sezóny je každý bod zlatý a verím, že to pôjde týmto smerom ďalej.“

Michal Gašparík (Trnava): „Tento zápas bol hlavne o nás, či dokážeme v tomto zápase streliť otvárací gól, ktorý by ten zápas zmenil. Domácich podržal brankár, hráči vykopli z čiary, lietali tam centre, no chýba nám kúsok šťastia, že sa nám to nedorazilo. Nakoniec sa to skončilo 0:0, lebo domácich sme do šancí nepúšťali.“