MFK Ružomberok:

Macík – Čurma, Maslo, Mrva – Kmeť, Takáč, Kochan, Mojžiš (81. Bobček) – Kostadinov (68. Ďungel), Regáli, Gerec (68. Almási)

FC Spartak Trnava:

Rusov – Turňa, Tumma, Anthony, Mikovič– Cabral (79. Kolesár), Grič, Vlasko (74. Bukata), Savvidis, Tsaousis (46. Yao) – Olejník (46. Yusuf)

Gól: 63. Yusuf (Cabral)

ŽK: Maslo, Regáli – Grič, Yusuf, Kolesár

Rozhodoval: Ivan Kružliak

Polčas: (0:0)

Trnavský tréner po domácej prehre s Michalovcami premiešal zostavou, najmä v obrannej štvorici, kde ostal iba Anthony. Na stopérsky post sa vrátil Tumma, čím sa Grič posunul dopredu, na pravej strane obrany hral Turňa a na ľavej Mikovič, ktorý sa po chorobe vrátil do zostavy. Tsaousis sa posunul vyššie a na hrote útoku dostal šancu Olejník.

Prvý polčas nepriniesol žiadne ofenzívne predstavenie a vzruch prichádzal iba po štandardných situáciách. Po opatrnom úvode mohol otvoriť v 9. min skóre Savvidis, ktorý najvyššie vyskočil na Vlaskov roh, ale Macíka zachránilo brvno. Po rovnakej štandardnej situácii mali šťastie aj Trnavčania, keď úplne voľný Čurma hlavou netrafil zblízka bránku. Po necelej polhodine mal Spartak niekoľkokrát loptu v šestnástke súpera, ale vystreliť sa podarilo až Gričovi, ktorý však z prvej vysoko prestrelil. Prvú strelu na bránku mal v závere polčasu Anthony, ktorého po priamom kope našiel centrom Tsaousis, ale Macík po jeho hlavičke na čiare dobre zasiahol.

Do druhého polčasu poslal Hrnčár čerstvých Yusufa s Yaom, čím chcel demonštrovať, že chce hrať ofenzívnejšie a zápas s strhnúť na svoju stranu. Postupom času bolo zrejmé, že o osude zápasu rozhodne prvý gól. Našťastie ho strelili hostia a prakticky do nadstaveného času nepustili Ružomberok do šance.

V 57. min prešla lopta v šestnástke až na Vlaska, ktorý sa rozhodol z uhla vystreliť, ale netrafil bránku. Trnava sa dočkala, keď po ružomberskom rohu mal Rusov šťastie, lebo lopta tesne preletela vedľa tyče. Z následného výkopu Trnavčania rozohrali protiútok, Cabral vysunul Yusufa za obranu a Nigérijčan sa zoči-voči Macíkovi nepomýlil.

Spartakovci sa tlaku bránili držaním lopty a len nemohúcnosť pri premieňaní šancí dávala Ružomberku nádej až do posledného hvizdu rozhodcu Kružliaka. V 79. min Yusuf nádherne našiel Yaoa, ktorý pohotovou strelou z prvej trafil spojnicu Macíkovej bránky. V nadstavenom čase už hral Ružomberok vabank a mohol inkasovať aj viackrát, keď sa Trnavčanom podarilo niekoľkokrát získať loptu a postupovali do rozhodnej obrany. Najväčšiu šancu zápasu mali, keď postupovali štyria na jedného obrancu, Yao to zobral na seba, ale trestuhodne zahodil tutovku. Mohli sme za to pykať, a Yao môže Dobovi rukavice bozkávať, lebo krátko nato prešla prihrávka na úplne voľného Masla, ale Rusov na čiare skvelým reflexom podržal svojich a uhájil čisté konto.

Ohlasy po zápase

Ján Haspra (Ružomberok): "Stretli sa dve mužstvá, ktoré dostali minulý týždeň facku a lepšie na ňu zareagovala Trnava, ktorá ukázala trochu viac emócie a chuti než my. V prvom polčase sme sa nevedeli dostať do hry a nevedeli sme si vytvoriť šance. Táto časť zápasu bola vyrovnaná. Do druhej polovice sme vstúpili lepšie. Rozbiehali sme sa, no potom nás pribrzdila gólová situácia, ktorá bola veľmi sporná. Od tohto momentu mal súper veľa príležitostí, keď my sme už hrali vabank. Napriek veľkej snahe sme si v závere vytvorili len jednu šancu, ale nepremenili sme ju a nezvrátili výsledok, ako sa nám to už párkrát predtým podarilo."

Norbert Hrnčár (Trnava): "Som veľmi rád, že mužstvo do zápasu vložilo obrovskú energiu a emóciu a potom prišla aj kvalita. To boli hlavné atribúty nášho výkonu a nášho víťazstva. Po prehre s Michalovcami sme celý týždeň pracovali na tom, aby sme prišli s jasným konceptom a hlavne s túžbou po víťazstve. To bola prvá veta, ktorú som povedal, že do Ružomberka musíme ísť vyhrať. Mrzia ma akurát situácie z druhého polčasu, keď sme mali obrovské šance, prečíslenia a nedotiahli sme zápas do výraznejšieho gólového rozdielu. Mali sme zápas zavrieť skôr a zbytočne sme sa strachovali do posledných sekúnd. Mohla prísť nejaká štandardka, po ktorej sme mohli inkasovať. Našťastie to dobre dopadlo a je to tvrdo odrobené, ale zaslúžené víťazstvo."