FC Spartak Trnava:

Takáč – Procházka, Kóša (46. Anthony), Twardzik, Trajkovski – Iván (63. Yao), Bukata (63. Yusuf), Savvidis (46. Vlasko), Grič, Boateng – Ristovski (63. Cabral)

MFK Liptovský Mikuláš:

Sváček – A. Krčík (68. Pinte), D. Krčík, Hranáč, Janec – Gerát (68. Kim), Filinský (88. Bartoš) – Staš, Laura, Káčerík (68. Švec) – Andrić (42. Vioško)

Góly: 34. Boateng (Bukata), 45.+ Ristovski (Bukata), 55. Boateng (Grič), 75. Cabral (Trajkovski) Diváci: 2100

Rozhodoval: Michal Smolák

Polčas: (2:0)

Spartak vstúpil do zápasu lepšie, držal loptu a snažil sa čo najskôr otvoriť zápas. Prvých 20 minút bolo v réžii domácich, no tí z toho vyťažili iba dve strely vedľa bránky. Potom sa osmelili aj hostia, akoby vycítili, že môžu hrať aj dopredu. Ich aktivita však bola krátka. Po polhodine ešte Ristovskeho hlavička po rohu letela vedľa bránky. Obrovskú šancu mal v 32. min Boateng, ktorý úplne voľný oklamal obrancu aj brankára, no na čiare mu jeho gólovku zastavil A. Krčík. Dobrú príležitosť mal aj Grič, ale zblízka prekopol. Krátko nato si Boateng nabehol na loptu do stredu ihriska, zbavil sa stopéra, skúsil hokejový blafák na Sváčeka, ktorý mu do lopty cinkol, ale Boateng si loptu postrážil a poslal ju pomaly do odkrytej bránky. Hranáč ju stíhal, ale nedokázal ju zastaviť pred čiarou. V nadstavenom čase vyšla Spartaku aj pekná kombinácia, keď si Bukata vymenil loptu na pravej strane s Ivánom, odcentroval milimetrovo presne na Ristovskeho, ktorý sa položil do lopty a zvýšil.

Do druhého polčasu nevybehli Savvidis s Kóšom, ktorých nechal Michal Gašparík odpočívať. V 51. min Bukata pekne vyviezol loptu cez celé ihrisko, vysunul Ristovskeho, ale jemu sa do gólovej strely dobre hodil Sváček. Zakrátko dostal dobrú loptu od Procházku na hranici šestnástky Boateng, ale ani on druhý gól nepridal. Podarilo sa mu to až o pár sekúnd, keď mu z ľavého krídla naservíroval loptu Grič a Boateng zblízka strelil tretí gól. Po hodine hry mohol Ghančan skompletizovať hetrik. Iván ho pre zmenu hľadal z pravého krídla, ale Boateng zblízka netrafil loptu do prázdnej bránky. Po treťom góle Gašparík masívne prestriedal a noví hráči mohli pridať štvrtý gól. Cabral pätičkou vyzval k zakončeniu Yusufa, ten bez prípravy priehlavkom mieril dobre, ale Sváček vytiahol fantastický zákrok. To už sa valila na bránku Liptákov jedna šanca za druhou. Zblízka netrafil Cabral, ale o chvíľu si to vynahradil, keď ho našla Trajkovskeho spätná prihrávka a Brazílčan zavesil loptu pod brvno. Piaty gól mal na kopačke Yusuf, ale netrafil po nábehu bránku. Liptáci sa v závere opustili a hrali akoby v početnom oslabení, takže štvorgólová prehra bola napokon ešte milosrdná.

Ohlasy po zápase

Michal Gašparík (Trnava): „Videli sme prvé zápasy L. Mikuláša a v oboch favoritov potrápil a boli to otvorené zápasy. My sme to pocítili prvých tridsať minút a potom to zlomil prvý gól. Začali sme si vytvárať gólové šance, chalani hrali uvoľnene a bolo to cítiť na ihrisku. Škoda, že sme nepridali viac gólov, lebo tie šance tam boli. Sme radi za to víťazstvo, lebo nás povzbudí do štvrtkového zápasu.“

Marek Petruš (L. Mikuláš): „Som veľmi sklamaný. Tridsaťpäť minút sme hrali to, čo sme si povedali v šatni. Potom prišli fatálne chyby obrancov a tie ovplyvnili priebeh zápasu. Druhý polčas ani nie je čo komentovať. Trnava hrala vynikajúco a robila si s nami čo chcela. Takéto chyby nepatria do najvyššej súťaže a my ich, bohužiaľ, v defenzíve robíme v každom zápase a potom to takto vyzerá aj na ihrisku. Gratulujem Michalovi k zaslúženému víťazstvu a prajem mu všetko dobré vo štvrtkovom ťažkom zápase.“