FC Spartak Trnava:

Rusov – Jónsson (46. Turňa), Grič, Anthony, Tsaousis – Cabral (65. Kolesár), Bukata (54. Tumma), Savvidis, Yusuf (86. Kóša), Yao – Vlasko (65. Pačinda).

AS Trenčín:

Šemrinec – Ligeon, Kapuadi, Križan, Pirinen – Roguljič, Kadák, Mahdioui, Zubairu (86. Depetris), Ghali (60. Comvalius) – Ikoba (60. Čatakovič).

Góly: 79. Pačinda (PK), 89. Kóša (Yao)

ŽK: Jónsson, Hrnčár (tréner) – Ikoba, Zubairu, Križan, Ligeon

Rozhodoval: Peter Ziemba

Polčas: (0:0)

V defenzívnej línii sa po prvýkrát na pravej strane objavil Islanďan Jónsson a po dlhšom čase sa v základnej zostave objavil aj Ján Vlasko, ktorý operoval netradične na hrote útoku.

V 7. min si Tsaousis vymenil na ľavej strane loptu s Yaom, poslal pekný center pred bránku, ale pred Cabralom na poslednú chvíľu odvrátil Pirinen. Krátko nato sa po rohu dostal k zakončeniu Yusuf, ale pred sebou mal stĺporadie nôh, ktoré nedokázal prestreliť. Dlhé minúty sa potom hral bez vzruchu. Trenčín hral po polovicu, trnavská snaha končila pred šestnástkou. Až po polhodine hry vyhral Cabral súboj v strede ihriska poslal loptu za obranu, kde si na ňu nabehol Vlasko, bez prípravy vystrelil k bližšej tyčke, ale Šemrinec vytlačil jeho pokus na roh. V 42. min opäť Vlasko z ľavej strany hľadal Cabrala v päťke, ale Pirinen znova odvážne odvrátil loptu nad bránku.

Do druhej polovice vymenil Jónssona, ktorý dostal veľmi rýchlo žltú kartu, Turňa. Dlho sa opäť nič nedialo, až v 60. min zachraňoval dlhým výbehom Šemrinec pred Yaom, lopta sa dostala ku Cabralovi, ale ten ju nedokázal spracovať, aby ju mohol poslať na bránku. Po následnom rohu hlavičkoval Tumma, ale iba nad bránku. Po tomto okamihu posilnila Trnava aj ofenzívu a na ihrisku prišiel uzdravený Pačinda a Kolesár. Spartak sa nasťahoval pred šestnástku Trenčína a vyvinul očakávaný tlak, ale gólové šance neprichádzali. Až v 78. min práve čerstvé duo rozhýbalo útok, keď Pačinda uvoľnil na pravej strane Kolesára, ktorý z prvej hľadal za obranou Yaoa. Ten šikovne predbehol Ligeona, ktorý ho v čistej šanci odzadu sfauloval a následnú penaltu Pačinda s prehľadom premenil na vedúci gól. Trenčín potom vrhol všetky sily do útoku, ale rozhodnutie prišlo v samom závere po brejku, ktorý Yao síce najskôr zabrzdil, prihral spätne Kóšovii, ktorý nádhernou milimetrovou strelou z diaľky od tyčky nedal šancu Šemrincovi a otvoril si strelecký účet v Spartaku.

Ohlasy po zápase

Norbert Hrnčár (Trnava): „Naša príprava bola ovplyvnená tým, že COVID neobišiel ani nás. Mali sme pozitívneho jedného hráča, ostatní sú v poriadku a verím, že to tak aj ostane. Zápas dnes rozhodla omnoho väčšia túžba po víťazstve a trnavské srdce. V tomto bol najväčší rozdiel. V druhom polčase mali Trenčania fázu, kedy boli lepší, no bolo to v zóne, kde neboli pre nás nebezpeční. Nespomínam si, že nejako ohrozili bránku a toto považujem za dôležité. Trenčín je známy tým, že bol ofenzívnym mužstvom, no my sme ich držali pod kontrolou. Na tu svoju šancu sme si počkali a naše víťazstvo je zaslúžené.“

Stijn Vreven (Trenčín): „Blahoželám kolegovi k víťazstvu. V prvom polčase sme nehrali dobre, boli sme nervózni na lopte, nemali sme odrazené lopty. V prestávke sme trocha zmenili systém a bolo to v druhej polovici o čosi lepšie. Nemyslel som si v týchto okamihoch, že dnes prehráme. Boli sme lepší na lopte, viac agresívni, no medzi 60. a 75. minútou sme urobili niekoľko chýb a vyrobili sme penaltu. Po góle bolo veľmi ťažké niečo urobiť so zápasom, dostali sme druhý gól, no to už nebolo dôležité. V ofenzíve sme nič neukázali.“