MFK Ružomberok:

Krajčírik – Fabiš (17. Tučný), Maslo, Mojžiš, Madleňak – Regáli, Mrva, Luterán (86. Malý), Halabrín (60. Chrien), Gerec – Kelemen (60. Bobček)

FC Spartak Trnava:

Takáč – Koštrna, Čurma (77. Azevedo), Štetina – Daniel (66. Iván), Procházka (58. Štefánik), Savvidis, Bukata, Mikovič – Paur (77. Boateng), Ristovski

Góly: 1. Gerec, 40. Mrva, 45. Regáli – 24. Bukata (Ristovski), 56. Mikovič (Ristovski)

ŽK: Maslo, Bobček - Ristovski

Rozhodoval: Peter Ziemba

1671 divákov

Polčas: (3:1)

Spartak nastúpil v Ružomberku s trojčlennou obranou a vpredu operovala dvojica Ristovski – Paur. Trnava však začala veľmi zle, keď inkasovala hneď z prvej akcie. Regáli poslal z ľavej strany center do šestnástky, lopta sa dostala až na zadnú tyč ku Gerecovi, ktorý zblízka poľahky otvoril skóre.

Inkasovaný gól červeno-čiernych naštartoval. V 7. min získal Daniel v súperovej šestnástke loptu od Mojžiša, prihral nabehnutému Bukatovi, ktorý však v dobrej pozícii nestihol zakončiť. V 11. min sa po súboji Ristovskeho s Fabišom odrazila lopta k Mikovičovi, ktorý bez prípravy namieril do šibenice, ale Krajčírik loptu fantasticky vyrazil. V 18. min pre zmenu Mikovič uvoľnil lobom Paura, ktorý ostal za obranou sám pred Krajčírikom, aj on zvolil lob ale prehodil aj bránku. O ďalších päť minút po centri Daniela predĺžil Krajčírik loptu k Mikovičovi, ten ale netrafil bránku. Zakrátko sa však Spartak vyrovnania dočkal. Peknú akciu so sériou krátkych prihrávok začal Štetina vypichnutím lopty Kelemenovi a zakončil to Ristovski šikovným prestrčením na Bukatu. Ten potom svoj nájazd rutinérsky premenil na vyrovnávajúci gól.

Spartak ani po vyrovnaní nepoľavil v snahe a naďalej mal prevahu na ihrisku, no z ničoho nič udrel znova Ružomberok. Po priamom kope z ľavej strany spadla lopta na kopačku Mrvu, od neho sa odrazila do tyče a skončila v sieti. Ešte do prestávky mohol vyrovnať Procházka, ktorý bol pred Krajčírikom na pravej strane, skúsil ho podstreliť, lopta prešla popod neho, ale povedľa tyčky nesprávnym smerom. Aby toho nebolo málo, Procházka na opačnej strane nešťastne vysunul Regáliho, ktorý pohodlne pridal tretí gól a Ružomberok vyhral polčas o dva góly, hoci podľa priebehu hry mohol prehrávať.


Obraz hry sa nezmenil ani na začiatku druhého polčasu. Prvú tutovku mal v 54 min Bukata, ktorému položil loptu na hlavu Mikovič, ale hlavička letela vedľa tyčky bezmocného Krajčírika. Neúnavný Mikovič sa však dočkal krátko nato. Rozbehol sa z ľavej strany, pred šestnástkou si narazil s Ristovskim, predbehol obrancu a nezadržateľne skóroval. Po góle sa trocha prebrali aj domáci a vyliezli z obrannej ulity. Po brejku sa však mohli tešiť Trnavčania. Opäť bol pri tom Mikovič, vnikol do šestnástky, ale hľadal prihrávkou Ristovskeho, napokon strieľal Bukata do obrancu a akciu zakončil Štefánik posunutím lopty do siete, no z ofsajdovej pozície. V 78. min sa Bukata dostal znova k odrazenej strele, ale z hranice šestnástky prestrelil. V závere už to pred Krajčírikom horelo, ale domáci brankár bol ako v tranze a najmä jemu môžu spoluhráči ďakovať, že dokráčali k výhre. V 86. min mohol mať dobre hrajúci Ristovski tretiu gólovú prihrávku, keď uvoľnil Boatenga, ale ten opäť pohrdol stopercentnou šancou a napálil loptu len do Krajčírika. Ten bol hrdinom aj v posledných minútach, keď po Ivánovej prihrávke najskôr chytil šancu Ristovskemu a zakrátko znova aj Boatengovi, pre zmenu dva razy.


Ohlasy po zápase

Peter Struhár (Ružomberok): „Michal to zhodnotil dobre. Mali sme výborný vstup do zápasu, strelili sme rýchly gól. Vychádzali sme z jedného herného systému, v druhom polčase z druhého, chceli sme zaskočiť Trnavu. Tá však dobre kombinovala, vedela si otvoriť naše krajné vertikály. Boli sme efektívni, trestali sme chyby Trnavy viedli sme 3:1. Vstup do 2. polčasu bol fajn, ale mali sme problém udržať loptu v ofenzíve. Koniec zápasu ani nebudem komentovať. Bol tam jeden chlap, ktorý si povedal, že Trnava tretí gól nedá, zatiahol to. Celé mužstvo drelo, potrebovali sme toto víťazstvo, ale dnes sme boli veľmi šťastní.“

Michal Gašparík (Trnava): „Dnes sme darovali víťazstvo Ružomberku, lebo sme robili obrovské chyby. Nezvykneme dostať tri góly za zápas a dnes sme ich dostali za polčas. Pritom v ofenzívne to bol asi náš najlepší výkon, mali sme veľa šancí, ktoré sme nedokázali premeniť. Cez polčas sme verili, že dokážeme uhrať body a aj bod by bol málo. Podľa priebehu zápasu dme tu dnes mohli vyhrať.“