Takáč – Procházka (46. Koštrna), Štetina, Čurma, Mikovič – Bukata, Štefánik (71. Boateng) – Paur (46. Savvidis) – Azevedo (46. Iván), Ristovski, Yusuf (71. Daniel)

Hruška – Migaľa (63. Pišoja), Prikryl, Kupčík, Záhumenský – Willwéber, Ľupták – Slávik (63. Faško), Richtárech (83. Hanes), Polievka (89. Gašparovič)- Depetris (83. Franko)

Góly: 46. Bukata (Koštrna) - 35. Polievka, 82. Depetris (penalta)

ŽK: Paur, Yusuf, Iván, Boateng, Takáč, Mikovič – Slávik, Faško, Willwéber, Depetris, Záhumenský, Hanes

Rozhodovali: Ochotnický – Pozor, Vitko

Diváci: 2698

Polčas: (0:1)

V druhom ligovom kole privítal Spartak na svojom ihrisku nováčika z Banskej Bystrice. Na lavičke náhradníkov už bola trénerovi Gašparíkovi k dispozícii aj najnovšia posila Erik Daniel.

Prvú výraznú šancu mal už v deviatej minúte po prihrávke Paura Ristovski, ale jeho strela z vnútra pokutového územia bola zblokovaná obrancom na rohový kop. Ristovski neskóroval ani v pätnástej minúte, loptu z pravej strany mu na hlavu centroval Azevedo.

Ristovski sa do zakončenia dostal aj v 21. minúte, ale center Azeveda z pravej strany umiestnil iba do stredu bránky, kde bol pripravený Hruška. Tlak andelov pokračoval aj naďalej, Paur po centri z ľavej strany od Yusufa hlavičkoval zo záklonu a neohrozil hosťujúceho brankára.

Prišla však 35. minúta a Polievka prenikol stredom poľa a po jeho strele spoza šestnástky išla Dukla do vedenia – 0:1. Krátko pred koncom prvého polčasu sa k strele zo strednej vzdialenosti odhodlal Procházka a jeho prudký pokus kryl Hruška v bránke Banskej Bystrice a skóre sa nemenilo. Trnavský tlak v závere polčasu gól nepriniesol, do zakončenia sa dostali Ristovski aj Yusuf.

Cez polčas prišlo k zmenám na ihrisku, tréner vystriedal Paura, Azeveda a Procházku, na ich miesto prišli Savvidis, Iván a Koštrna. Netrvalo ani minútu a po centri Koštrnu z pravej strany sa lopta od obrancu Dukly odrazila k Bukatovi, ktorý krížnou strelou prekonal Hrušku – 1:1.

Rozbehnutý Spartak pokračoval v tlaku a po prihrávke Yusufa z hĺbky poľa sa do zakončenia pred Hruškom dostal Iván, ale jeho pokus mieril presne do nôh gólmana. Trnavčania tlačili na súpera a ten robil chyby, po jednej z nich sa do zakončenia dostal po hodine hry opäť Bukata, ale našiel iba pripraveného Hrušku.

V 71. minúte prišli na plochu aj Boateng a Daniel, vystriedali Štefánika a Yusufa.

Prišla však 79. minúta a po zákroku Takáča na Depetrisa sa pískala veľmi prísna penalta, ktorú sám bývalý hráč Spartaka aj premenil – 1:2.

V 89. minúte prenikol do pokutového územia rýchly Iván, po kontakte spadol na zem, penalta sa však nepískala. Nestalo sa tak ani po avizovanej ruke v šestnástke hostí o tri minúty neskôr. Dukla vedenie napokon udržala a v zápase, v ktorom rozhodca udelil až dvanásť žltých kariet získala všetky body.

Najbližší domáci zápas odohrá Spartak v nedeľu 31. júla o 18.00 proti nováčikovi z Podbrezovej. Už vo štvrtok 28. júla je na programe odveta andelov proti Newtownu v rámci Európskej konferenčnej ligy.

Michal Gašparík (Spartak): „Nemali sme dostať gól, aký sme dostali. Polčas sme začali dobre, súpera sme dostávali pod tlak, hralo sa na jednej polovici. Dostali sme gól na 0:1 , tú situáciu musíme vyriešiť lepšie, okolo Polievku bolo štyri až päť hráčov. Po polčase prišlo rýchle vyrovnanie, mali sme pridať ďalší gól, šancu Ivána musíme premieňať, zápas by bol úplne otočený. Pri penalte sme mali smolu, dva razy sa lopta odrazila, situáciu sme zachránili, rozhodca usúdil, že je penalta. Po tom momente sme boli v kŕči, nemalo to kvalitu a nedokázali sme vyrovnať.“

Michal Ščasný (Dukla): „Zápas sa mi hodnotí veľmi dobre, vyhrali sme na pôde výborného súpera. Úvod sa nám nevydaril, boli sme málo aktívni pri napadaní, zle sme bránili, súper sa dostával na našu polovicu so stopérmi. V druhom polčase sme zmenili systém, zápas sme udržali a takouto hrou môžeme získavať body.“