FC Spartak Trnava:

Takáč – Grič, Škrtel, Kóša (80. Tumma) – Cabral (80. Iván), Savvidis, Bukata (46. Trajkovski), Vlasko, Yusuf (80. Jendrek) – Ristovski (67. Čurma), Boateng

FK Senica:

Ravas – Kučera, Twardek, Pavlík, Šimčák – Oršula (63. Jurdík), Halabrín (63. Egert), Šumbera, Maulana Vikri – Mashike Sukisa (81. Duda), Niarchos (81. Repa)

Góly: 23. Cabral (Vlasko), 37. Savvidis – 83. Jurdík

ŽK: Halabrín, Pavlík

Rozhodoval: Erik Gemzický

Polčas: (2:0)

Michal Gašparík poslal na Senicu rovnako ofenzívnu zostavu ako na Pohronie, iba Tummu vymenil Vlasko. Hostia zo Senice boli v prvej dvadsaťminútovke pomerne často na polovici Trnavy s loptou. Domáci sa nedostávali ku kombinačnej hre, no hneď prvá ucelenejšia kombinácia viedla ku gólu. V 23. min Yusufov center ešte Cabral rybičkou netrafil, ale následne Sukisa s Halabrínom loptu nedostali do bezpečia, na šestnástke ju Vlasko v páde hlavou posunul na Cabrala a ten z otočky namieril presne k tyčke. Po rohu v 32. min mohol Spartak zvýšiť, ale Škrtelovi hlavičku zastavil nechtiac Savvidis. Grécky stredopoliar bol ústrednou postavou aj v 37. min, keď Cabral z pravej strany hľadal centrom Ristovskeho, pred ním loptu odvrátil Twardek ku Savvidisovi, ktorý spoza šestnástky utešenou technickou strelou vymietol šibenicu Ravasovej bránky. V závere polčasu ešte Grič pekne posadil center na hlavu Ristovskeho, ten mieril na podobné miesto ako Savvidis, ale tentoraz Ravas loptu vyrazil.


Do druhého polčasu vymenil Bukatu Trajkovski a Trnavčania preskupili rady na štyroch obrancov. V 55. min si Vlasko postavil loptu na priamy kop, obstrelil múr a len tesne minul ľavú tyčku. Cabral potom hľadal pred bránkou Botenga, ale tesne pred ním odvrátil Pavlík na roh. Po ňom mohol hlavičkovať Yusuf, odrazenú loptu napálil smerom na bránku Cabral a Ravas ju len očami tlačil mimo žrde. V 64. min Yusuf, zrejme motivovaný Savvidisovým gólom, skúšal z podobného miesta rovnakým spôsobom načapať Ravasa, ale lopte chýbal kúsok, aby sa zmestila pod brvno. V 72. min mal obrovskú šancu najlepší strelec súťaže Sukisa, ktorý ostal zabudnutý za obranou, ale Takáč ho skvelým zákrokom vychytal. V protiľahlej šestnástke sa o pekný moment postaral Boateng, ktorý si Gričov center spracoval na prsiach a zakončil nožničkami, ale Ravas to čakal a loptu chytil. Yusuf s Boatengom krátko nato pripravili tutovku pre Griča, ktorý bol úplne voľný pred Ravasom, ale Šimčák sa mu obetavo hodil do strely a stečoval ju nad bránku. V 83. min zahrával Jurdík priamy kop tesne za hranicou šestnástky, lopta po dotyku Gričom v múre zmenila smer a Takáč už nestihol zareagovať – 2:1. Takmer vzápätí mal ďalší gól na hlave po rohu Savvidis, ale mieril nad bránku. V nadstavenom čase Gričnašiel rozbehnutého Jendreka, ale Ravas mu prvý ligový gól nedoprial. Na posledný roh vybehol do šestnástky aj hosťujúci gólman Ravas, ale obrana Trnavy loptu odvrátila a ustála šiestu výhru v rade.

Ohlasy po zápase

Michal Gašparík (Trnava): „V úvode zápasu bolo vidno, že nie sme zvyknutí na rozostavenie. Improvizácia v zostave bola cítiť a nebolo to ideálne z našej strany. Potom nám pomohol prvý gól a vzápätí druhý, ktorý nás upokojil. Od toho momentu sme mali ten zápas pod kontrolou. V druhom polčase sme mohli mať vyššie úsilie a vyššiu aktivitu. Hráči cítili, že zápas máme pod kontrolou a mal som taký pocit, že hrali toľko, čo im stačilo. Prispel som k tomu aj ja, že som chcel dať šancu všetkým chalanom, lebo aj oni si zaslúžia hrať, majú správny prístup a dobre trénujú. Nakoniec ten smolný gól, čo sme dostali, zápas ešte zdramatizoval. Chvalabohu, nakoniec sme to ustáli a máme dôležité tri body. Bol to ťažký týždeň, výhry vonku, doma, plus postup v pohári, čo si ceníme.“