FC Spartak Trnava:

Rusov – Tumma, Anthony, Václav – Cabral (72. Mihálek), Jakúbek (61. Benovič), Grič, Vlasko (82. Kóša), Yao – Pačinda, Mikovič (82. Johnsson-Nsumoh)

MFK Ružomberok:

Macík – Čurma, Maslo, Mojžiš – Kostadinov, Múdry (58. Kochan), Brenkus (84. Mrva), Zsigmund (84. D. Takáč), Ďungel (58. Kmeť) – Regáli (28. Kružliak), Gerec

Góly: 7. Vlasko (z 11 m), 55. Grič (Tumma), 90. Pačinda (Grič) – 81. Maslo (z 11 m)

ŽK: Vlasko, Pačinda, Mihálek – Ďungel, Kmeť, Macík.

Rozhodoval: Michal Smolák

Diváci: 3346

Polčas: (1:0)

Tréner Šarmír urobil oproti zápasu v Michalovciach iba jednu zmenu, keď Kóšu nahradil v zostave Václav, ktorý si odpykal trest z konca minulej sezóny. Pred zápasom odovzdal riaditeľ klubu Milan Cuninka symbolický dres s číslom 100 Jánovi Vlaskovi, ktorý mu bude pripomínať, že nastúpil na jubilejný ligový zápas v červeno-čiernom.

Práve Vlasko bol ústrednou postavou úvodu zápasu. Po úvodnom oťukávaní sa zakombinovali domáci, dostali sa až do šestnástky, Mikovič sa ešte k strele nedostal, ale lopta sa vrátila k Vlaskovi, ktorého pri spracovaní fauloval Múdry a rozhodca ukázal na biely bod. Sám jubilant Vlasko si postavil loptu a bezpečne poslal Macíka na opačnú stranu – 1:0. V 15. min si pekne naviedol loptu Cabral, vystrelil po zemi z hranice šestnástky, ale tentoraz Macíka neprekvapil. V 20. min Mikovič kolmicou medzi dvoch stopérov vysunul Yaoa, ale aj jeho strelu Macík skrotil. Cabral na opačnej strane z uhla netrafil. V 26. min zahrával Ružomberok priamy kop, Brenkus vyslal delovku priamo na Rusova, ktorý ju na dvakrát lapil. V 40. min si na podobnú štandardku postavil loptu kapitán Maslo, mieril pekne k tyčke, ale Rusov loptu vyrazil. V závere polčasu mal Spartak sériu nebezpečných centrov pred Macíka, ale k úspešnému zakončeniu vždy kúsok chýbal.

Hneď v úvode mohol Ružomberok vyrovnať, keď po nedorozumení v šestnástke Trnavy sa lopta odrazila až k prekvapenému Gerecovi, ktorý však v tutovke prekopol bránku. V 49. min na opačnej strane sa k prvému streleckému pokusu odhodlal Pačinda, loptu však zakrútil iba do Macíkovej náruče. V 55. min zahrával Vlasko priamy kop, jeho center hlavičkoval Tumma tesne pred bránku, Grič sa do nej odvážne hodil a usmernil ju do siete – 2:0. Vzápätí Jakúbek šikovne uvoľnil Mikoviča, jeho strelu vyrazil Macík pred Pačindu, ale jeho dorážka nebola presná. V 79. min Yao nabil časovanú prihrávku do druhej vlny Benovičovi, ten mieril po zemi k tyčke, ale Macík tam jeho strelu čakal. V 80. min si Kostadinov po súboji s Anthonym pýtal penaltu a na prekvapenie ju aj dostal a Maslo ju premenil. Tlak Ružomberka na chvíľu otupila séria štyroch rohov, ktorú zakončil Pačinda strelou nad bránku. V 88. min Rusov skvelo chytil Takáčovu šancu, ale rozhodnutie prišlo až v nadstavenom čase. Ružomberok zahrával roh, na ktorý išiel aj Macík, Spartak však loptu odvrátil, Grič ju odpratal do bezpečia, Pačinda si ju na polovici prebral a pohodlne ju doviezol do prázdnej bránky.

Marián Šarmír (Trnava): „V nahustenom programe je ťažké zregenerovať a pripraviť chalanov na zápas. Vstup do zápasu bol taký, aký sme si predstavovali. Pozorná defenzíva, stredný blok a z bloku vychádzať do rýchlych protiútokov. Podarilo sa nám dať dva góly, ktoré chalanov upokojili. Vieme, kde máme rezervy, ale taktická stránka celého mužstva fungovala veľmi dobre. Protiútoky mali svoju kvalitu, aj keď niektoré neboli dotiahnuté do konca. Dali sme tri góly a hoci súper má svoju kvalitu, ktorú rešpektujeme, tak mužstvo, ktoré dá tri góly zaslúžene vyhralo.“

Ján Haspra (MFK Ružomberok): „Po prvých piatich minútach som si myslel, že to môže byť z našej strany dobrý zápas. Potom nás zastavila situácia, po ktorej súper dal na 1:0, čo nám trochu narušilo plány. Chlapcami to trocha otriaslo a prvý polčas sme sa hľadali, nevedeli sme nájsť cestu k súperovej bráne. Druhý polčas sme chceli, aby sa chlapci upokojili, lebo atmosféra v Trnave je jedinečná a najmä na tých mladých to mohlo mať vplyv. Trnava dala na 2:0, no chceli sme zápas otočiť alebo dorovnať. Začali sme zvyšovať obrátky a mali sme tam takých 20 minút tlak. My sme naše šance, až na pokutový kop nepremenili. V závere sme chceli vyrovnať, ale súper dal tretí gól a zaslúžene vyhral.“