FC DAC 1904 Dunajská Streda:

Jedlička – Rodolfo, Müller, Kružliak, Davis – Friede, Schäfer, Kalmár, A. Balić (90. Malý) – Divković (90. Nje), Ramírez.

FC Spartak Trnava:

Rusov – Tumma, Anthony, Mihál – Cabral (80. Turňa), Mikovič, Grič, Vlasko, Yao (85. Václav) – Pačinda, Yusuf (66. Johnson-Nsumoh).

Góly: 25. a 70. Ramirez, – 43. Pačinda (Yao)

Rozhodoval: Michal Očenáš

ŽK: Davis, Ramirez, Kružliak – Anthony, Šarmír, Yao, Mihál, Pačinda

6297 divákov

Polčas: (1:1)

Tréner Šarmír už mohol v zápase počítať s uzdraveným Mikovičom a omilostneným Yusufom. V obrannej formácii zasa dostal prvýkrát príležitosť Mihál. Práve trnavská obrana si však nerozumela v 9. minúte, neodvrátila loptu do bezpečia, Schäfer si ju vymenil v Kalmárom a dostal sa pred Rusova, no Mihál mu znemožnil presne zakončiť. Dunajská Streda začala očakávaným náporom a v úvodnej štvrťhodine mala niekoľko nebezpečných štandardiek. Po rohu hlavičkoval na prvej tyčke úplne voľný Friede, našťastie, Rusov bol postavený dobre. V 18. min vystrelila prvýkrát na bránku aj Trnava, keď Pačindovu strelu spoza šestnástky smerujúcu do šibenice vyškriabal Jedlička na roh. Po pitnej prihrávke sa však domáci už tešili, keď si Ramirez nenechal vziať loptu, na hranici pokutového územia sa otočil a nádhernou strelou pod brvno nedal Rusovovi šancu. Gól prebudil Trnavčanov a vyrovnanie mohlo prísť vzápätí, keď Pačinda vyhral hlavičku na rozbehnutého Cabrala, ten postupoval z pravej strany na brankára, vystrelil z uhla, no Jedlička sa zaskvel. Rovnako vynikol domáci brankár aj pri Vlaskovej delovke, ktorá smerovala pod brvno v 33. minúte. O desať minút neskôr dostal dobrú loptu za obranu Divkovič, ale tiesnený Tummom nestihol zakončiť a dožadoval sa penalty. Zahrmelo na druhej strane, keď Yao vysunul Pačindu, ktorý zoči-voči Jedličkovi chladnokrvne vyrovnal.

Aj do druhého polčasu nastúpi DAC s nátlakom a výsledkom bola Schäfarova strela, ktorá len tesne minula ľavú tyčku. V 54. min opäť výborne zakombinovali, do šance sa dostal Friede, ale v poslednej chvíli sa mu do strely hodil Anthony.V 63. min sa rútil do šestnástky Blackman, Yao ho bezhlavo skolil v šestnástke a vyrobil zbytočnú penaltu. Našťastie ho podržal Rusov, ktorý Davisovi penaltu chytil. Potom mal trnavský gólman aj šťastie, keď Ramirez v páde po rohu tesne minul. Vzápätí po Kalmárovom centri vychytal pri tyčke Kružliakovu hlavičku. V 70. min už domáci svoj tlak korunovali, keď Schäfer jemným oblúčikom za obranu našiel Ramireza a ten z voleja prehodil Rusova. Domáci sa s dvoma gólmi neuspokojili, ale mohli pykať, keď Cabralovu prihrávku cez päťku len tesne nedočiahol Nsumoh. Potom Kružliak zahodil aj nemožné, keď zblízka prestrelil bránku. V nadstavenom čase sa pri rohu presunul pred bránku Jedličku aj Rusov, ale zakončoval Anthony a Jedlička chytil, takže Spartak zaknihoval prvú prehru v sezóne.

Ohlasy po zápase

Bernd Stork (D. Streda): „Ďakujem za pekné slová na našu adresu. Súhlasím s tým, že prvý polčas bol vyrovnaný. Dali sme gól z ničoho, u nás sa hovorí, že to je taká nedeľné strela. Ramirez to však v tréningu skúša, dnes mu to vyšlo a zaslúžil si to. Nebol som spokojný v prestávke a do druhého polčasu sme chceli zmeniť štýl hry. Som rád, že sme dokázali hrať naším štýlom, mali sme šance, aj po penalte sme išli za víťazstvom a zaslúžili sme si vyhrať.“

Marián Šarmír (Trnava): „Museli sme do zápasu vstúpť odlišne ako s Pohroním, kde sme hrali laxne. V prvom polčase sme mali dobrú organizáciu hry a robili sme problémy domácim. Ujali sa zaslúžene vedenia, keď mali šance, ale my sme zaslúžene do prestávky vyrovnali. Druhý polčas už tá aktivita z našej strany opadla. Za dnešný výkon, za organizáciu, za bojovnosť musím mojich chlapcov pochváliť. Dunajská Streda má momentálne skvelých hráčov, trénera, je vidieť, že nastal progres a gratulujem jej k výhre. Mikovič hral na netradičnom poste a bola to z núdze cnosť, Mihál odohral prvý zápas, bol to krst ohňom a zhostil sa svojej úlohy dobre.“