ŠKF ORION TIP SEREĎ:

Chudý – Popovič, Dias, Šulek (67. Mateus), Jureškin – Morong, Iglesias, Ljubičič, Yao (67. Todoroski) – Haša (87. Potoma), Radič (73. Moses)

FC Spartak Trnava:

Kamenár – Koštrna, Čurma, Tumma, Mikovič (62. Bolaji) – Azevedo, Bukata (80. Procházka), Savvidis, Ramadan (41. Grič), Kozak (62. Yusuf) – Ristovski (41. Olejník)

Góly: 73. Savvidis (P), 82. Yusuf (Procházka)

ŽK: Radič, Dias – Savvidis, Bukata

Rozhodoval: Erik Gemzický

380 divákov

Polčas: (0:0)

V 7. min mal Spartak možnosť priameho kopu z výbornej pozície, zhruba 20 metrov od bránky presne na osi ihriska. Kozak však napálil loptu iba do múra. Sereď však bola v úvode aktívnejšia a v 14. min bol blízko ku gólu Radič, ale jeho strela cez hlavu minula Kamenárovu bránku. Veľkú šancu mal v 21. min po Azevedovej prihrávke z pravého krídla Ramadan, ale jeho strela z prvej minula cieľ. Presnejší bol krátko nato Ristovski, keď získal loptu po zlej rozohrávke domácich, naviedol si loptu pred šestnástku, ale ľavačkou trafil len stred bránky. V 29. min Spartak pekne zakombinoval, lopta prešla z pravej strany až na ľavú, už Kozak mal streleckú pozíciu, ale ešte hľadala Ramadana, ktorý v páde znova netrafil bránku. Po Ljubičičovej akcii sa v 32. min lopta odrazila k Yaovi, ktorý ju bez prípravy napálil na bránku, ale Kamenár ju pokryl. Na opačnej strane predviedli niečo podobné Kozak s Chudým. Diasov pokus z diaľky potom skúsil tečovať Haša, ale neusmernil loptu do priestoru bránky. Ešte pred polčasovou prestávkou striedal Michal Gašparík dva razy a poslal do hry Griča s Olejníkom.


V 59. min predviedol drzý prienik Mikovič, v šestnástke hľadal Olejníka, ku ktorému sa však lopta nedostala. V dobrej pozícii bol zakrátko Grič, ale iba Chudému vyprášil rukavice. V 64. min mali spartakovci obrovskú tutovku, keď striedajúci Yusuf potiahol po ľavom krídle, na zadnej tyčke našiel voľného Azeveda, ktorý trestuhodne napálil loptu iba do Chudého. V týchto okamihoch Spartak zatlačil a dlho nebola prerušená hra. Keď sa tak stalo, rozhodca si išiel pozrieť video a rozhodol, že Dias zahral po Bolajiho strele rukou. Ukázal na biely bod, na ktorý si postavil loptu Savvidis. Prekonal Chudého, no rozhodca mu dal pre skoršie vbehnutie Yusufa do šestnástky penaltu opakovať. Grék aj druhú chladnokrvne premenil, ale Gemzický ani tentoraz nebol spokojný a Savvidis musel kopať aj tretiu penaltu. Ukázal pokoj a aj do tretice brankára prekonal a tentoraz mu rozhodca gól uznal. Hneď po rozohratí mohol po brejku zvýšiť Yusuf, jeho tečovanú strelu však Chudý inštinktívne nohou vyrazil. Yusuf si však všetko vynahradil v 82. min. Naj začiatku akcie bol Azevedo, ktorý uvoľnil Procházku a ten našiel úplne voľného Yusufa, ktorý zblízka upratal loptu do šibenice. V nadstavenom čase ešte Grič pätičkou šikovne tečoval roh, ale Sereďčania na čiare zachránili.


Ohlasy po zápase

Juraj Jarábek (Sereď): „Prvý polčas, čo sa týka šancí, Trnava nemala nič. My sme mali brejkové situácie, ale mali slabú kvalitu a mali sme to riešiť lepšie. Druhý polčas sme vedeli, že prišiel Grič, že bude behavý, silný v súbojoch. Potom zasiahol VAR, museli sme striedať zraneného Šuleka a od tejto chvíle bola Trnava lepšia. Prišiel Bolaji a Yusuf a bola vidno kvalita. Ťažko povedať či Trnava vyhrala zaslúžene, lebo jej pomohol VAR, keby tu nebol, tak penaltu nikto nevidel. Prvý raz som videl trikrát kopať penaltu, klobúk dolu pred Savvidisom, že to trikrát zvládol.“

Michal Gašparík (Trnava): „Nemali sme dobrý začiatok zápasu a nieslo sa to prvý polčas. Nevýrazné, pomalé, bez kvality smerom dopredu. Pre striedania som sa rozhodol, aby prišiel impulz, nebolo to o Ristovskom a Ramadanovi, na striedania boli zrelí ďalší piati, ale týchto som vybral. Druhý polčas nám tie striedania pomohli, boli sme kvalitnejší a nakoniec ten výsledok mohol byť aj krajší.“