Takáč – Koštrna, Kóša (75. Čurma), Tumma, Mikovič – Iván, Grič (75. Azevedo), Savvidis, Bukata, Kozak (62. Yusuf) – Ristovski

Chudý – Todoroski (90. Tahrič), Ljubičić, Šulek, Jureškin – Iglesias (82. Popovič), Košťál (46. Yao) – Fábry (62. Radič), Mićin, Morong – Haša (90. Osmanovič)

ŽK: Koštrna - Iglesias, Jureškin, Ljubičič, Popovič

1662 divákov

Rozhodoval: Pavel Ochotnický

Polčas: (0:1)

Michal Gašparík po druhýkrát na jar musel riešiť neúčasť Martina Škrtela. Kým v prvom prípade posunulna miesto stopéra Griča, tentoraz nechal záložnú stredovú trojicu pokope a do centrálnej pozície obrany zaradil mladíkov Kóšu s Tummom.

Prvé ohrozenie bránky prišlo po desiatich minútach, keď Koštrna našiel centrom Ristovskeho, ale jeho hlavička bola iba pozdrav pre Chudého. Sereďčania sa dostali pred bránku Spartaka až po štvrťhodine hry a hneď z toho otvorili skóre. Trnavčania nedokázali loptu dôraznejšie odpratať do bezpečia, skákavá lopta sa dostala pred Mičina, ktorý ju bez prípravy poslal smerom na Takáča a trafil presne do šibenice. Už o tri minúty mohlo byť vyrovnané. Kozak našiel presne hlavu Griča, ktorý zblízka netrafil bránku. Krátko nato zachytil zlú rozohrávku Iván, prihral Ristovskemu, ale jeho strelu Chudý vyrazil. V 28. min po signále po rohu zakončoval Iván, ale trafil iba bočnú sieť. Z podobnej pozície zakončoval aj Bukata, ale rovnako aj jeho pokus preletel tesne nad brvnom. Tlak Spartaka pokračoval a do zakončenia sa dostal aj Grič, ale jeho strelu po zemi zastavil na čiare Chudý.

Aj druhý polčas pokračoval Spartak v snahe o vyrovnanie, ale ťažko sa dostával cez obranný val Serede. V 59. min sa po centri dostal k hlavičke Savvidis, ale znova trafil len do miest kde stál Chudý. V 65. min zahrával priamy kop Alex Iván, ale nepodarilo sa mu loptu sklopiť pod brvno. Iván potom po protiútoku vnikol do šestnástky a jeho spätnú prihrávku si takmer za brankára zrazil Šulek. Obrovskú šancu mal v 73. min Yao, ktorého nechtiac našiel pred bránkou Koštrna, ale Takáč zachránil v tutovke reflexívne nohou. Hra Spartaka sa postupne dostávala do kŕča a bolo jasné, že na gól si bude musieť počkať do ďalšieho zápasu.

Michal Gašparík (Trnava): „Pre nás bolo kruté, že sme hneď z prvej strely dostali gól. Dovtedy neboli skoro ani na našej polovičke. Nemali sme problém prejsť cez ten obranný val, problém bola finalizácia a to nás sprevádzalo po celý zápas. Nejaké šance sme si vytvorili, mali sme veľa centrovaných lôpt, ale chýbala nám presnosť a efektivita v zakončení. Napriek tomu, že sme tam mali všetkých ofenzívnych hráčov, ktorých v mužstve máme, tak sme sa nedokázali presadiť. Nedostali do toho to svoje ja, že by spravili niečo navyše. V poli sme síce hrali, ale zápas sa rozhoduje v šestnástke a tam sme neboli presní a efektívni.“

„Juraj Jarábek (Sereď): „Ja budem stručný. Začína sa vetva o titul, hrá sa o tridsať bodov. Dnes sme po dobrom taktickom výkone vyhrali 1:0 a ideme ďalej.“