MŠK Žilina:

Petráš – Rusnák (87. Javorček), Minárik, Kiwior, Sluka – Gono, Bičachčian (46. Bernát), Gamboš – Iľko (80. Myslovič), Jibril (59. Kurminowski), Ďuriš (59. Kaprálik).

FC Spartak Trnava:

Rusov – Turňa, Anthony, Grič, Tsaousis – Cabral (77. Kolesár), Bukata, Savvidis, Yao (82. Vlasko) – Miković, Olejník (77. Yusuf).

Gól: 5. Bičachčian, 71. Gamboš – 50. Mikovič (Olejník)

ŽK: Minárik, Javorček – Grič, Mikovič

Rozhodoval: Filip Glova

Polčas: (1:0)

Po reprezentačnej pauze sa opäť rozbehol ligový kolotoč a spartakovci nastúpili na žilinskej umelej tráve s jednou zmenou v základnej zostave, keď Yusufa vymenil na hrote poľa Stanislav Olejník, pre ktorého to bola prvá účasť v úvodnej jedenástke. Na druhej strane nastúpil od začiatku Martin Gamboš, ktorý minulú sezónu strávil v červeno-čiernom drese a nakoniec sa stal hlavou postavou zápasu.

Trnavčania začali pod Dubňom veľmi zle, keď sa Anthony už v 5. minúte v najhoršom možnom okamihu pošmykol v šestnástke a Bičachčian zblízka pohodlne otvoril skóre. V 19. min vyrobil zbytočný priamy kop Turňa a Rusov s námahou vytlačil Gonov pokus na roh, po ktorom mu rukavice vyprášil aj Gamboš. Trnava v obrane nehrala v týchto okamihoch isto a prechod do útoku zastavila nepresnosť v bezpečnej vzdialenosti od Petrášovej bránky. V 27. min skúšal jeho pozornosť z priameho kopu Tsaousis, ale prestrelil bránku. V 35. min dostala možnosť priameho kopu z nebezpečnej vzdialenosti Žilina, Minárik obstrelil múr, ale našiel pripraveného Rusova. Až v 39. min zaznamenal niektorý z hráčov Spartaka strelu do priestoru bránky, ale Bukata pálil z príliš veľkej diaľky, aby to mohlo byť pre Petráša nebezpečné. Prvú tutovku mal dve minúty pred polčasom Olejník, ktorého našiel Mikovič v šestnástke, útočník Spartaka si loptu ešte posunul, ale v poslednom okamihu sa mu do strely hodil obranca.

Aj v druhom polčase padol gól hneď v piatej minúte, tentoraz sa ale tešili spartakovci, keď Olejník potiahol po pravej strane, pozrel sa kam mu nabieha Mikovič a adresoval mu presný center. Mikovičovi stačilo len nadstaviť nohu, a hoci bol tiesnený, svojím prvým gólom po návrate do trnavského dresu vyrovnal. Olejník mohol po hodine hry aj sám streliť gól, keď mu dobrý center z ľavej strany na zadnú tyčku poslal Yao, ale Olejník hlavičkoval nepresne. Tsaousis v 65. min ľahko odovzdal loptu Bernátovi, ktorý postupoval až pred šestnástku, našťastie pre Trnavu vystrelil vo výbornej pozícii nepresne. Trest prišiel v 71. min, keď si Kaprálik zasekol Tsaosisa, prihral spätne Gambošovi, ktorého strela z prvej skončila v hornom rohu Rusovovej bránky. Až potom sa tréner Hrnčár odhodlal k dvojnásobnému striedaniu a poslal do hry Yusufa a po prvýkrát si trnavský dres vyskúšal aj Kolesár. Po Yaovej šanci ho vystriedal Vlasko, ale po rohu Trnavy mali brejk dvaja na jedného Žilinčania, Myslovič išiel sám na Rusova, ale ten ho fantasticky vychytal. V nadstavenom čase sa opäť do šestnástky odhodlal aj Rusov, ale Žilinčania roh odvrátili, Tsaousisova strela bola nepresná a tak sa zápas po rovnakom priebehu skončil rovnakým výsledkom ako naposledy, v nadstavbe minulej sezóny.

Ohlasy po zápase

Pavol Staňo (Žilina): „Vedeli sme, že zápasy po našej výhre a po repre pauze bývajú ťažké. Chlapci prichádzajú neskoro, s niektorými sme sa iba včera stretli. Na druhej strane, mali sme Trnavu dobre takticky rozrobenú, dobre sme behali a nedá sa im vyčítať nič. Boli fázy, keď sme dominovali a držali súpera na dištanc, na druhej strany to miestami robil súper s nami. Finálna fáza nebola najhoršia, ale mohli sme zápas zlomiť aj skôr. Ďakujem za prístup, víťazstvo si chlapci zaslúžili.“

Norbert Hrnčár (Trnava): „Dobrý, behavý zápas, hralo sa hore dolu. Spokojný som bol s tým, ako sme ho taktiky zvládli, eliminovali sme silné stránky Žiliny, no nespokojný som s hrou dopredu a s finálnou fázou. Neprišlo zakončenie, dobrá prihrávka a to rozhodlo - väčšia kvalita vo finálne fáze. Myslím však, že mužstvo sa zlepšuje, výkonnosť pôjde hore a s výkonnosťou prídu aj víťazstvá. Prvýkrát hral Stano Olejník, funguje dobre, odohral dobre zápasy za dorast a bude dostávať šancu. Je to gólový chlapec, ale chýbali dnes lepšie centre, ktorými by sme ho lepšie využili.“