Yakubu – Mečiar (30. Slaninka), Ba, Michalík (79. Jarovič), Morong – Adekuoroye, Tatranský (30. Potoma) – Iván, Šumský (46. Pankaričan), Bušnja – Jureškin (46.Duranski).

Rusov – Turňa, Grič (80. Mihál), Tumma, Mikovič (61. Tsaousis) – Cabral (77. Nsumoh-Johnson), Kolesár, Savvidis (61. Kóša), Bukata, Yao (77. Pačinda) – Yusuf.

76. a 89. Pankaričan - 5. Cabral (Yusuf), 10. Adekuoroye (vlastný), 43. Michalík (vlastný), 45. Cabral (Bukata), 69. Yusuf (Yao), 88. Pačinda

ČK: 45. Adekuoroye – 75. Tumma

Rozhodoval: Ladislav Prešinský

Polčas: (0:4)

Spartak nastúpil bez vykartovaného Vlaska a na lavičke začínal aj Pačinda. V strede poľa nastúpil po prvýkrát od úvodného hvizdu Kolesár a stopérsku dvojicu tentoraz vytvoril Grič s Tummom.

Spartakovci začali najlepšie ako mohli a hneď od úvodu hrali agresívne, vysoko napádali a najmä v úvode zápasu boli aj efektívni. Už v 5. minúte si Yusuf s Cabralom zopakovali spoluprácu zo Senice, keď Yusuf potiahol loptu do šestnástky, kde milimetrovou prihrávkou našiel na zadnej tyčke Cabrala, ktorý tam bol presne včas, aby zasunul loptu do odkrytej bránky. O ďalších päť minút zahrával Kolesár roh, Grič spolu s domácim Adekuoroyem hlavičkovali, lopta sa odrazila od tyčky, brankár sa ju sa snažil zastaviť, ale asistent rozhodcu signalizoval, že lopta bola už za čiarou.

Vývoj stretnutia aj obraz hry na ihrisku donútili domáceho trénera Léranta už po polhodine k dvojnásobnému striedaniu. Rozbehnutý Spartak to však nezastavilo. V závere polčasu zahrával opäť Kolesár rohový kop, tentoraz z opačnej strany, najvyššie síce vyskočil domáci Michalík, ale aj on si loptu zrazil do svojej bránky. To však nebolo vo zvyšku polčasu všetko. Vzápätí totiž domácim nepomohol ani Adekuoroye, ktorý ešte pred odchodom do šatní videl druhú žltú kartu a bol v sprchách prvý. To už nevidel štvrtý trnavský gól, keď sa v nadstavenom čase dostal Bukata k dobrej strele spoza šestnástky, Yakubu ju s námahou vyrazil pred seba, ale najrýchlejšie bol pri nej Cabral, ktorý zvýšil už na 4:0 pre Spartak.

V úvode druhej polovice mohli Trnavčania zvýšiť svoj náskok. Po signále po priamom kope mal Mikovič veľa času v šestnástke, ale dlho váhal a obranný val neprepálil. Michalík totiž zastavil loptu rukou, ale rozhodca sa zrejme neodvážil odpískať penaltu a vylúčiť aj druhého hráča Serede. Rohy tentoraz Trnave celkom vychádzali a po ďalšom z nich mohol zvýšiť Savvidis, ale zblízka prestrelil. Bukata vyprášil rukavice. Hrnčár po hodine hry oboch neúspešných zakončovateľov vymenil, keďže Mikovič aj Savvidis majú po štyri žlté karty o týždeň ich čaká derby.

V 69. min vyšiel Spartaku pekný brejk, keď Yao vysunul Yusufa, ten postupoval na bránku a hoci sa čakalo, že prihrá opäť voľnému Cabralovi na zadnej tyčke, nekompromisne prepálil brankára piatym gólom. Drobnú zápletku dostal zápas 15 min pred koncom, keď Michalík vykričal u rozhodcu druhú žltú kartu pre Tummu po ruke pred šestnástkou a sily na ihrisku sa vyrovnali. Z priameho kopu Iván trafil brvno, ale obrana loptu neodvrátila a po skrumáži napokon Sereď znížila. Nasledovala séria striedaní a nový muž na ihrisku Jarovič sa dostal až k zakončeniu v šestnástke, ale trafil iba vzdialenejšiu tyčku. Konštrukciu bránky na opačnej strane opečiatkoval aj Yusuf, ale šiesty gól dal až v samom závere Pačinda, ktorý z hranice šestnástky prekonal peknou strelou Yakubua. Definitívnu podobu skóre dal domáci Pankaričan, ktorý pohodlne prešiel cez Mihála aj cez Kóšu a uzavrel na góly bohatý zápas. Na vysokej výhre Trnavy to však nič nezmenilo.

Peter Lérant (Sereď): „Bol to za šesť dní tretí zápas. Vedeli sme, že po Dunajskej Strede nebude ľahké pripraviť hráčov na takýto duel. Bol to pre nás šesťbodový zápas a, bohužiaľ, po chybe v stredovej zóne sme inkasovali veľmi rýchly gól. Celý zápas ovplyvnila situácia, keď si myslím, že druhý gól nebol. Keď sme unavení a poškodení je ťažké sa vracať do zápasu. Dnes sa ukázalo, že raz si hore a raz si dolu a po zápase s D. Stredou ukázali niektorí hráči svoj limit a Trnava dnes v efektivite urobila maximum.“

Norbert Hrnčár (Trnava): „Z našej strany vynikajúci prvý polčas, hoci aj tam by som našiel veci, ktoré by som chcel zlepšiť. Boli sme rýchli, kolmí, efektívni. Využili sme šance a hrali sme tak, ako sme chceli – v tempe, dostávali sme sa za obranu a to nám vychádzalo. Druhý polčas sme mali pod kontrolou, ešte dva razy sme skórovali, hoci miernou stratou koncentrácie sme dostali dva góly, ale z celkového pohľadu to bolo našej strany výborné.“