Rusov – Jónsson (73. Turňa), Grič, Anthony, Tsaousis – Cabral (53. Kolesár), Bukata (53. Tumma), Savvidis, Yusuf (71. Olejník), Yao (53. Pačinda) – Vlasko.

Marković – Siopis, Soler, Vaško, Vojtko – Spoljaric (46. Begala) – Taiwo (90. Hirniy), Bednár, Ivanov (79. Trusa), Phillips – Tandir.

Góly: 90. Vlasko - 48. a 64. Taiwo

ŽK: Vlasko, Savvidis – Siopis, Soler

Rozhodoval: Erik Gemzický

Polčas: (0:0)

Zápas sa začal v slávnostnom duchu, keď športový riaditeľ Andrej Kostolanský odovzdal symbolický dres k stému ligovému zápasu za Spartaka kapitánovi Dobrivojovi Rusovovi. Vtedy asi málokto tušil, že to bude aj posledná príležitosť na potlesk pre domácich hráčov.

Trnava nezačala zle a v 13. min skúšal strieľať spoza šestnástky Bukata, loptu ešte pred brankárom spracoval Vlasko, ale Markovič mu pohotovým vybehnutím znemožnil otvoriť skóre zápasu. Veľkú šancu mal v 19. min Yao, ku ktorému sa dostala lopta po osi Bukata – Vlasko – Yusuf, ale Yao z prvej v dobrej pozícii netrafil bránku. O päť minút neskôr pristavil Yao v šestnástke loptu pre Vlaska, ale ten bol tiesnený a strela bola príliš slabá. Michalovce sa prezentovali ofenzívnejším poňatím hry ako minulý týždeň Trenčín, ale ich akcie v prvej polhodine končili ešte pred šestnástkou Spartaka. Trnave znova chýbala finálna prihrávka a tak boli obaja brankári v prvom polčase v relatívnom bezpečí.

Úvod druhého polčasu mal Spartak katastrofálny. Ivanov poslal dobrý center do šestnástky, kde Taiwa neubránil Jónsson a Michalovce po jeho hlavičke zblízka viedli. Tréner Hrnčár zareagoval trojitým striedaním a do hry poslal Pačindu, Kolesára aj Tummu. Ako prvý ohrozil bránku Pačinda, ale jeho pokus z priameho kopu minul ľavú tyčku. Zahrmelo na druhej strane, keď po ďalšom utešenom centri ešte Rusov vytlačil hlavičku Tandira, ale dorážka Taiwa bola gólová – 0:2. Do hry potom zasiahli aj mladý útočník Olejník a Turňa, ale Michalovce držali opraty zápasy pevne v rukách. Najbližšie k zníženiu mal Vojtko, ktorý si zlým odkopom takmer strelil vlastný gól. Ofenzíva Trnavy bola jalová a až do konca zápasu si Spartak nevynútil väčší tlak, z ktorého by rezultovalo aspoň zníženie. Poslednú šancu mal v závere riadnehohracieho času po Olejníkovom priťuknutí Vlasko, ale jeho bombu chytil Markovič. V nadstavenom čase posúdil kontakt na Vlaska v šestnástke rozhodca ako nedovolený a sám faulovaný z penalty aspoň kozmeticky upravil skóre, ktoré nič nezmenilo na tom, že Michalovce zaslúžene vyhrali a vrátili červeno-čiernym prehru z prvého tohtosezónneho kola.

Norbert Hrnčár (Trnava): „Prvý polčas z našej strany ešte spĺňal aké také kritériá, dostali sme aj do dvoch troch šancí. Nepremenili sme a rozhodol prvý gól na začiatku druhého polčasu. Naša nekoncentrovanosť, obrana bola postavená, no neubránila lacný gól. Potom to bolo z našej strany kŕčovité a hostia si to dobrou defenzívnou hrou ustrážili. Je to o prvom góle, kým Michalovciam dodal energiu, nás zatlačil dolu, padla na nás deka a chýb nám viera v to, že ten zápas sme schopní otočiť. Preto potrebujeme v takýchto zápasoch streliť prvý gól. Jónsson je mladý, má potenciál, vyzeral dobre v tréningu, preto išiel od začiatku. Je to rýchlostný typ, no ešte sa učí. Bohužiaľ, teraz bol pri prvom góle a mal to riešiť jednoznačne lepšie.“

Jozef Majoroš (Michalovce): „Naše víťazstvo je zaslúžene. Hrali sme dobre v defenzíve, kompaktne a Trnavu sme držali ďaleko od našej brány. Mala v prvom polčase veľkú šancu, kde nás podržal brankár Markovič pri strele Vlaska. Nabádal som hráčov, aby pokračovali v defenzíve a príde aj šanca. Prišla hneď na začiatku polčasu, keď výborný center Ivanova skončil gólom. Tešíme sa trom bodom a budeme pracovať ďalej.“