MFK Zemplín Michalovce:

Dehtiar – Kolesár, Soler, Vovkun, Vojtko – Popovits (67. Griger), Neofytidis, Begala, Žofčák (80. Garcia), Phillips – Sidibé (56. Trusa).

FC Spartak Trnava:

Rusov – Kóša, Anthony, Tumma – Cabral, Jakúbek (80. Benovič), Grič, Vlasko, Yao – Mikovič (81. Olejník), Pačinda (88. Mihál).

Góly: 1. Yao (Cabral), 43. Vlasko (Cabral)

ŽK: Mikovič

Rozhodoval: Michal Očenáš

Diváci: 1439

Polčas: 0:2

Tréner Marián Šarmír nemohol v úvodnom kole počítať s dvojicou vykartovaných hráčov. Yusuf videl červenú kartu vo finále baráže o Európsku ligu a Václav ešte v drese Dubnice v odvete baráže o postup do Fortuna ligy. Svalové zranenie si privodili Bukata a Turňa, Petržalke zasa v rámci striedavého štartu vypomáhali tento víkend Takáč, Gembický a Hambálek.

Lepší úvod si Trnavčania ani nemohli želať, keď po pár sekundách vbehol stredom obrany do šance Cabral, Dehtiar ešte loptu nadvihol, ale Yao ju zblízka hlavou doklepol do siete a Spartak viedol rekordne rýchlo. V 7. min mohlo byť vyrovnané, keď Begala dostal veľa priestoru pred šestnástkou, pekne vystrelil, ale trafil iba do tyčky. V 17. min sa do zakončenia dostal Phillips, ale napol iba bočnú sieť. Na konci prvej dvadsaťminútovky utiekol obrane Pačinda, ktorého strážca nezastavil ani držaním za dres, no Pačindovu bombu do stredu bránky skrotil Dehtiar. Pačinda mal ešte väčšiu šancu v 23. min, keď spolu s Mikovičom postupovali od polovice ihriska na jedného obrancu, Pačinda to zobral na seba, ale netrafil bránku. V 36. min Mikovič s Cabralom trocha povodili na pravej strane troch Michalovčanov, Mikovič skúsil strelu z otočky k bližšej tyčke, ale netrafil. Až v samom závere sa opäť tešil Spartak, keď Cabral pekne odcentroval, Vlasko prehlavičkoval Solera a zvýšil na 2:0.

V druhom polčase sa Spartak sústredil na bránenie náskoku a prenechal iniciatívu domácim. Tí sa len ťažko dostávali do šancí a jedinú gólovú mal po hodine hry striedajúci Trusa, ktorý zblízka hlavičkoval úplne nekrytý, ale Rusov na čiare jeho hlavičku chytil. V 78. min po Jakúbkovom faule zahrával Žofčák priamy kop presne z rovnakého miesta, z akého v poslednom zápase elegantnou strelou od brvna vyrovnal, no tentoraz neprestrelil ani múr a Rusov si mohol oddýchnuť. Definitívnu bodku za zápasom mohol dať Vlasko, ktorý si v šestnástke položil obrancu, ale ľavačkou prestrelil bránku a svoj druhý gól nepridal. Vlasko potom do šance ešte poslal Yaoa, ale ani on nezdvojnásobil svoj gólový nástrel, keď pri bližšej tyčke nenachytal Dehtiara. V posledných minútach doprial Šarmír prvý ligový štart aj Olejníkovi, ktorý bol spolu s Tummom debutantom v našej najvyššej súťaži.

Ohlasy po zápase

Jozef Majoroš (Michalovce): „Ja musím chlapcov pochváliť za dnešný výkon, pretože nevyhralo lepšie mužstvo. Boli sme lepší, mali sme viac šancí, hlavne v prvom polčase. Rozhodlo to, že my sme šťastie nemali a súper mal skúsenejších hráčov. Škoda toho úvodu, takéto góly by sme nemali dostávať po nedorozumení obrany. Prvý polčas bol výborný, hrali sme to, čo sme chceli hrať, súpera sem napádali, snažili sme sa hrať aktívne. Mali sme dostatok príležitostí na skórovanie. Škoda toho druhého gólu, kde presne trafil center na hráča. Musíme pokračovať ďalej, dať hlavy hore a pripraviť sa na ďalší zápas.“

Marián Šarmír (Trnava): „Obe mužstvá mali dnes sťažené podmienky, keďže prišlo k obmene kádrov. Išli sme do zápasu s tým, že musíme uhrať to, čo si povieme, najmä po taktickej stránke. Vstúpili sme do zápasu perfektne, keď sme po nejakých 30-40 sekundách dali prvý gól. Videl som, že nám to veľmi psychicky pomohlo, aj keď súper mal väčšie držanie lopty, viacero centrovaných lôpt, no v defenzíve sme to veľmi dobre uhrali. Dali sme poisťovací druhý gól, po ktorom sa zápas zlomil. Taktickou skúsenosťou a dobrou organizáciou hry sme v druhom polčase splnili cieľ, ktorým boli tri body.“