FC Spartak Trnava:

Rusov – Turňa, Grič, Mihál, Mikovič – Cabral (83. Benovič), Kóša (71. Kolesár), Vlasko (55. Yusuf), Savvidis, Yao – Pačinda (83. Olejník).

FC DAC 1904 Dunajská Streda:

Jedlička – Blackman (90. Sommer), Müller, Kružliak, Davis – Nebyla (46. Nicolaescu), Schäfer, A. Balić (90. Nije) – Divković (85. Andzouana), Kalmár, Ramírez (85. Sharani)

Góly: 56. Ramirez, 60. Nicalaescu

ŽK: Vlasko, Savvidis, Pačinda – Nebyla, Ramirez, D. Kružliak

Rozhodoval: Ivan Kružliak

Polčas: (0:0)

Spartakovci pred zápasom zablahoželali k okrúhlym narodeninám Františkovi Kozinkovi a Dušanovi Radolskému, a symbolickou minútou ticha si uctili zosnulého trénera Ivana Hucka.

Väčšie problémy mal tréner Hrnčár pri skladaní zostavy, najmä na stopérskom poste. Po prvýkrát v tomto roku nenastúpil v základnej zostave stopér Anthony. Z hry ho vyradilo svalové zranenie, ktoré si privodil v závere zápasu v Žiari nad Hronom. Okrem neho nie je stále fit ani Tumma, takže na stopérskej dvojici bojovali vedľa seba Grič s Mihálom. Kvôli viróze zasa nemohol počítať s Bukatom, ktorého v strede poľa nahradil Kóša.

V prvom polčase boli aktívnejší Dunajskostredčania, ktorí sa snažili diktovať tempo zápasu a najnebezpečnejší boli v úvode. Kalmárovu strelu ešte zblokovala obrana, ale potom sa do zakončenia dvakrát dostal Divkovič. Oba pokusy mu však Rusov na čiare zmaril. Trnavčania sa snažili hrať na brejky, skúšali ich najmä z krídelných priestorov, no aj keď Cabral alebo Yao utiekli po čiare, ich centre nenašli adresáta. Spartak pohrozil prvýkrát až po dvadsiatich minútach, keď sa na pravej strane pekne uvoľnil Turňa, našiel centrom Pačindu, ale jeho hlavička letela nad brvno.

V závere polčasu mal DAC ešte dva priame kopy, ale prvý signál prečítal Pačinda a po druhom hlavičkoval Kružliak nad, takže do šatní odchádzali obe mužstvá bez streleného gólu.

Rovnaký priebeh mal aj druhý polčas, s tým rozdielom, že Dunajská Streda išla húževnatejšie za svojím víťazstvom a v úvode druhej polovice premenila svoje šance. Najskôr v 56. min našiel Balič dlhým centrom za obranou Ramireza, ktorý si loptu spracoval a sám zoči-voči Rusovovi otvoril skóre. Neprešlo ani päť minút a lopta po rohu poskakovala v päťke, kde ju nikto nedokázal odvrátiť do bezpečia, až na zadnej tyčke prešla k striedajúcemu Nicolaescovi, ktorý ju zblízka poslal do siete a rozhodol zápas. Spartak mal jedinú šancu na zníženie, keď v 68. min Mikovič posadil center presne na hlavu Cabrala, ale ten hlavičkoval iba do stredu bránky, kde stál Jedlička a dorážka Pačindu bola málo dôrazná na to, aby prešla do siete. Dunajská Streda bez väčších problémov zaslúžené vedenie ustrážila a dokázala, že bodový rozdiel medzi oboma súpermi nie je náhodný.

Ohlasy po zápase

Norbert Hrnčár (Trnava): „Prvý polčas, až na ten úvod, bol z našej strany slušný. Dá sa povedať, že sme súpera držali na dištanc. Mrzia ma tie dva góly po prestávke, lebo dostali sme ich veľmi rýchlo a s takýmto súperom sa do zápasu veľmi ťažko vracia. Z našej strany tam emócia a energia bola, ale chýbala nám vyššia kvalita, najmä smerom do ofenzívy.“

Bernd Stork (D. Streda): „Som veľmi šťastný z výkonu môjho mužstva. Išli sme do zápasu s cieľom vyhrať, lebo nás čaká anglický týždeň so zápasmi v stredu aj v nedeľu. Dominovali sme v tomto zápase od prvej minúty, hrali sme dobre, aj v prvom polčase, hoci tam to nebolo také ľahké. Mali sme šance, ktoré sme nepremenili. Druhý polčas sme začali výbornou dvadsaťminútovkou, mali sme šance, dali sme góly a teším sa z víťazstva.“