ŠK Slovan Bratislava:

Greif – Pauschek, Abena, Božikov, De Marco (84. Lovat) – Nono, de Kamps – Strelec (46. Dražič) – Čavrić (72. Daniel), Medved (84. Ožbold), Ratão (72. Moha).

FC Spartak Trnava:

Rusov – Turňa, Tumma, Izuchukwu, Miković – Bukata, Grič (72. Savvidis) – Yusuf (59. Cabral), Vlasko, Yao (82. Godinho) – Pačinda.

ŽK: De Marco, Nono – Mikovič, Grič, Šarmír (tréner), Savvidis

Rozhodoval: Filip Glova

Polčas: /2:0)

V úvode zápasu dali obe mužstvá najavo svoj nesúhlas s chystanými opatreniami, ktoré zamedzia fanúšikom účasť na zápasoch, tým, že v úvodnej polminúte nejavili záujem o hru. Po opatrnom úvode z ničoho nič zahrmelo, keď Ratao nacentroval z ľavej strany, Anthony nepokryl Medveda, ktorý zblízka z voleja otvoril skóre. V 22. min vyrobil Mikovič zbytočný faul pred šestnástkou, loptu si postavil Nono a z ideálnej pozície prekonal Rusova aj po druhýkrát. Spartakovcom sa v týchto fázach vôbec nedaril prechod do útoku, hrali príliš ustráchane a nedokázali súpera prekvapiť. Pred koncom prvej polhodiny aspoň pohrozili po sérii štandardiek, ale Greifa neohrozili. Prvú strelu na Greifa vyslal až v 34. min Pačinda, ale bol to skôr propagačný pokus, ktorý brankárovi problémy nenarobil. O štyri minúty už mal Bukata čistú šancu, keď sa dostal až do šestnástky, ale v gólovej pozícii netrafil bránku. Na druhej strane Mikovič nechtiac nabil Rataovi, ktorý bez prípravy preveril Rusova, no ten robinzonádou zachránil od tretieho gólu.

V druhom polčase bolo prvých 25 minút bez vzruchu na oboch stranách. Až v 70. min sa Turňovi podaril center, Pačinda preskočil Pauscheka, ale hlavičkoval iba do bočnej siete. Slovan sa vôbec netlačil dopredu, skôr pozorne zachytával snahu Trnavy dostať sa cez stred ihriska. V 78. mal napriek tomu obrovskú tutovku striedajúci Daniel, ale Rusov mu skvelým vybehnutím šancu chytil. Nezáživných druhých štyridsaťpäť minút zakončil Vlasko priamym kopom do múru, čo pochopiteľne zmenu skóre neprinieslo a efektívny Slovan tak bez väčších problémov derby vyhral.

Ohlasy po zápase

Darko Milanič (Slovan): „Mali sme dobrý vstup do zápasu, ktorý sme chceli vyhrať. Myslím, že sme odohrali dobrý prvý polčas, v tom druhom sme súpera nepustili do vážnejšej príležitosti. Škoda, že derby nemohli vidieť diváci, mohol to byť iný zápas.“

Marián Šarmír (Trnava): „Zápas rozhodli dva rýchle góly, ktoré sme dostali v úvode zápasu. Pri prvom sme nepokryli hráča v šestnástke, čo sa na ligovej úrovni nesmie stávať. Druhý gól z priameho kopu pekne trafil. Do druhého polčasu sme sa snažili zmeniť rozostavenie, ale v útočnej fáze sme boli málo nebezpeční.“