EN

Diskusné fórum


Téma: Nová éra

Chcelo by to novú tému pri takej významnej zmene v Spartaku

Ak chcete prispievať do diskusného fóra, musíte byť prihlásený. Prejsť na prihlásenie
Filtr: výpis příspěvků uživatele "palino.za1" |  vypnout filtr
1 2 3 >
ilajan, vďaka za upozornenie na ten rozhovor s Gašparíkom. Ten chlap vie, čo robí, dobre to robí a vie o tom aj rozumne povedať verejnosti. Jasné, že keď sa darí, hovorí sa ľahšie, ale aj tak... Veľmi držím palce.


November má iba 30 dní, keď si to myslel ako recesiu


Presne tak ... nebude nikdy tak, ako ten 31 november ... 😅


Dobre, možno sa ten zoznam nežiadúcich nemusí zverejňovať. Neviem, neovládam našu legislatívu. Ale v pokladniach ho povinne musia mať a spolu s políciou a sbs musia tým najväčším retardom zabrániť vstup. Ako píše Dobrého, v zahraničí sa dá poučiť.
Neverím, že sa vôbec nedá spraviť kontrola pyro, tiež sa môžeme obrátiť na zahraničie.
A čo spolupráca klubu s ultras?
No a čo ten bezpečák? Neviete nejaké zákulisné info?


Ak chceš niekomu zabrániť vstup na štadión, tak to asi musí byť na základe niečoho. A v zahraničí sa chceš kde inšpirovať? Pozri si európske poháre... Union-Feyenoord, Ajax-Borusia....


11.11.2021, 18:51
V Británii.


Videli sme to teraz na ME. Výtržnosti vo finále, zranený policajti, bucanie na hymnu súpera, rasistické nadávky vlastným hráčom, ktorí nedali jedenástky...Ak by sa toto isté stalo u nás alebo v Čechách, tak by sme sa napocuvali, že si máme brať za vzor Anglicko, lebo oni sa s tým už vysporiadal.


V Anglicku asi na úrovni repre
nefunguje "záchytný" systém z klubov. A myslím, že klubom sa to osvedčuje. Pre nás platí, že ak to niekde ide, mali by sme sa poučiť. Je to v záujme Spartaka. Načo je futbal na krásnom štadióne bez fanúšikov? A nie je to o SFZ a ULK. Je to o dýke do chrbta od ultras. Ja tam chodiť nebudem s takýmito zradcami. Nech tu škodnú odchytí klub, alebo nech ju spomedzi seba vylúčia ultras.


13.11.2021, 23:23
palino.za1 ale funguje aj na úrovni reprezentácie. Aj v našich periodikách prebehla správa, že tí fešáci boli identifikovaní a odsúdení. Niektorí dostali tuším dva mesiace natvrdo. Potom začínajú tresty zákazu vstupu na štadión kedy sa dotyčný musí hlásiť na polícii až po doživotný zákaz vstupu .


11.11.2021, 20:29
CHod´, skús a uvidíš


Nejako tu ostalo ticho... Chuligáni s ultras nám ukradli derby, ukradli tribúny, kus sezóny (ak nie celú). Klub k tomu okrem jedného pomerne nekonkrétneho vyhlásenia mlčí, trénerovo vyhlásenie, že takých fans nechce, upadlo do zabudnutia... V tejto diskusii sa vás zopár ozýva dosť zasvätene. Tak ako to vidíte, páni? Chcem veľa, aby sa klub zbavil neprispôsobivých jedincov a dal zoznam zákazov vstupu na štadión? Čaká sa na doplnenie zoznamu od polície, ktorá už 11 škodcov Spartaka obvinila? Aj okolo nich je ticho a ďalšie hľadanie sa nejako stráca, vytráca. Myslíte si, že klub nemôže byť iniciatívny aj sám? Ja si myslím, že musí! Čakať na verdikty polície (!) a súdov (!!!) je na dlho a môže to aj celkom vyšumieť.
No a bezpečnostný manažér Spartaka je kde? Má tú drzosť čakať na ďalšiu výplatu? Alebo je čosi zlé v celom manažmente?
Je mi ľúto, že zapadá do zabudnutia aj obrovská finančná pomoc pána Ďurča z Bánoviec. Ale ja chcem najprv vidieť, že klub koná, že reálne bude schopný zabrániť podobným konfliktom, že kontroly pri vstupoch znemožnia prinesenie zakázanej pyro, že notorickí porušovatelia sa na štadión nedostanú už vôbec a že klub bude vymáhať finančné škody od samotných škodcov. Potom možno aj ja prispejem nejakými drobnými, trebárs virtuálnou vstupenkou.


Hmm... nemám dobrý pocit z toho vyhovárania sa na ULK a SFZ, z toho neustáleho pocitu ukrivdenosti.
Dobre, skúsme úplne konkrétne.
Čo presne bráni klubu vydať zoznam nechcených osôb na štadióne? Tých 11 identifikovaných a dohľadať k nim z kamerových záznamov ďalších.
Čo presne bráni klubu zaviesť pri vstupoch na štadión také kontroly, ktoré nedovolia preniesť zakázané pyro? Ak klub prižmuruje oči nad bengálmi, súhlasím, ale na zodpovednosť konkrétnych osôb. Kde presne je chyba? Kto je tajne dohodnutý s ultras - kontrolujúci jednotlivci, alebo manažment?
Čo presne bráni klubu donútiť k vyjadreniu o spackanom derby bezpečnostného manažéra? Mne sa to zdá taká nehoráznosť prechádzať toto mlčaním!
Som (ešte stále) presvedčený, že máme v rámci bývaleho Československa najlepších fans. Obzvlášť v nápaditosti, vtipe, ale aj v mohutnej podpore. Videl som zopár videí zo Sparty - nič moc, Baník si to kazí vyšším podielom rizikového konania... Vyblednutí sú trapoši, DAC skôr nacionalisti ako futbaloví fans. Naši fans patria k značke Spartak. Klub by si to mal uvedomovať a zabojovať... sám za seba, nie proti nejakým ULK, SFZ... sám za seba, za nás. Tá veľká blamáž s derby je šanca...


10.11.2021, 22:11
Určite nehovoris zle, niesom si istý či je to možné. To je presne o tom protivetre. Neviem či zverejniť taký zoznam je právne z hľadiska gdpr vôbec možný. Zabrániť pašovaniu pyrotechniky pri vstupe nieje tiež možné. Možno sa dá zabrániť extrémnemu množstvu resp. chytit par jednotlivcov. Na akýkoľvek zásah a postih treba legislatívu, následnú kontrolu a vymáhanie čo stojí kvantum roboty aj peňazí. Ak by bola ta vola, išlo by to veľmi ľahko a rýchlo. Bez súčinnosti štátu a polície (návšteva PZ v čase zápasu) si neviem predstavit ako klub zabráni niekomu vstúpiť na štadión. Veľa vstupov, súkromná sbs na vstupe, zmenená vizáž, požičaný či neplatný OP ak sú lístky na meno atd
10.11.2021, 18:48
Tu nejde len o klub, ale o to, že všetci sa nato vykašlali. Dva týždne pokiaľ neboli vynesené tresty všetci mudrovali. Teraz už nikto to nerieši - SFZ, ULK, polícia, kluby, politici...Opäť sme na samom začiatku.


10.11.2021, 20:03
Asi tak. Tazka téma. Zhrnul by som to tak že proti vetru sa cikat nedá. Klub či ktokoľvek môže akokoľvek chciet, ale keď nieje vola.. Aj v bežnom zivote či zamestnaní ma jedinec chut a napad veľa veci zmeniť, zlepšiť a častokrát zisti že to nieje možné. Rezignuje a odide alebo zachová status quo kvôli rodine, peniazom slušným ľuďom.. Klub by som z toho nevinil. Možno zdanie, ale mám pocit že práve tam ta ochota bola spociatku.

Navyše sa to stalo v casoch kedy osoba s najväčším vplyvom, peniazmi a politickým krytím je sám na druhej strane barikády, Majitelia v tejto dobe bojujú o prežitie v biznise, polícia sama so sebou a ulk a ich darmožráči majú peniaze z pokút na zabezpečenie ďalšej činnosti a vianočných odmien...


10.11.2021, 22:11
Neviem páni, ale ja si stále myslím, že na ťahu je klub. SFZ, ULK, DK tento stav vyhovuje. Klub musí prijať opatrenia, aby sa posledné derby neopakovalo. To čo prijali diletanti v SFZ je vlastne výsmech. Stačí si spomenúť zápas vyblednutých v Trenčíne. Klub musí v prvom rade zrušiť predaj lístkov cez ticketportál. Tam si môže kúpiť lístok hocikto. Aj keď zakážu vstup vyblednutých psov na naše zápasy kludne si lístky kúpia cez ticketportál a spravia ešte väčší bordel ako na derby. Zase na to doplatí klub. Klub musí prijať opatrenia aby zamedzil vstup nežiadúcich osob na štadión. Predaj lístkov na meno tu už predsa bol prečo sa to zrušilo? SFZ alebo nejaká iná pofidérna organizácia teraz s tým vyšla, ako keby objavili Ameriku. Keď si nepomôže klub tak mu nikto nepomôže. V prvom rade by som uprednostnil permanentkárov nie preto, že sám mám permanentku, ale permanentkárov má klub zmapovaný dokonale. Vstupenky by mal klub predávať len v pokladni , za účasti polície aby nejakí blázni nezačali robiť bordel a samozrejme na meno, ČOP, bydlisko. Uprednostnil by som obyvateľov Trnavy a okolia . Treba podľa môjho názoru hladať cestu určite sa nájde. Klub sa nemôže spoliehať na hore spomenuté ha,ha organizácie.


Predaj lístkov na meno bol len na rizikové zápasy. A to určite srandujes s tým predajom v pokladni a ešte za účasti policajtov. V 21.storočí, keď si môžem kúpiť lístok za minútu cez mobil, tak by som mal ísť na štadión do pokladne a kúpou lístka zabiť aj s cestou dve hodiny?


18.11.2021, 09:44
Určite nesrandujem, práve že predaj cez mobil a internet môžu zneužiť blázni ktorých sme na zápase so Slovanom videli dosť.


Pasadena, výborne napísané :-) Ale niečo sa už pohlo... Polícia už má 11 výtržníkov a naďalej vyhodnocuje kamerové záznamy.
Spartak by mal byť iniciátorom, lídrom v opatreniach proti výtržníkom na tribúnach. Aj na pôde SFZ, ÚLK, ale aj celospoločensky, od polície, cez zákonodarstvo až po média. Z jednoduchého dôvodu: Máme najviac a najlepších fans na Slovensku a opatrenia proti pár vypatlancom, ktoré sú plošné, zasahujúce bez rozdielu všetkých fans, postihujú tie najväčšie počty a tú najlepšiu atmosféru práve u nás.


Jasné že okrem bezpečáka by sa mali ospravedlniť aj ultras. Len bezpečák je oficiálna funkcia v klube a ultras sú len zbabelci v anonymite.
Áno, aj ja čakám zoznam... a vymáhanie škôd!


Inak už sa pripravuje veľká mimoriadna tlačovka. Skôr ako sa na nej bezpečnostný managér, koordinátor a ultras ospravedlnia všetkým slušným fanúšikom a funkcionári oznámia svoju rezignáciu, zverejnia menovity zoznam všetkých aktérov neprístojností a oznámia ich doživotný zákaz vstupu na štadión ako aj spôsob vymáhania škôd a ďalšie opatrenia do budúcnosti aby sa už nikdy nič podobné nestalo. Presný termín tlačovky bude známy v priebehu cca dvoch týždňov aj s presným označením paralelného vesmíru v ktorom sa uskutoční .... ☝️🤣🤭


Znepokojuje ma, že sa stále vôbec neozval náš bezpečnostný manažér. Ten chlap je úplne mimo. Kde je ospravedlnenie?!?! Kde je vysvetlenie? Aspoň nejakú trápnu výhovorku. Ako je možné dostať také množstvo pyro do sektora hostí (chápem prižmúrenie očí nad našimi bengálmi). A poučenie do budúcna? Ako si predstavuje zákaz vstupu pre chuligánov? Chce ho vôbec? Alebo bolo vyjadrenie klubu v tomto zmysle len prázdnou frázou?


Ak je pravda to, čo tvrdí polícia, že sa počas toho incidentu nemohli spojiť s bezpečnostným technikom, tak naozaj je potrebné k tomu vysvetlenie.


No, ešte celkom dobre to dopadlo pre Spartak ako organizátora zápasu. Lebo organizátor to totálne nezvládol. Po prvé arzenál pyrotechniky prepašovaný na tribúny, po druhé vbehli ľudia na hraciu plochu, po tretie neskoro zavolaná polícia, presnejšie vôbec nebola zavolaná. Čakám, kedy sa k tomuto vyjadrí bezpečnostný manažér!!!
Inak, čakal som, že v rámci trestu sa objavia aj nejaké inovatívnejšie formy popri týchto tradičných. Napríklad nariadiť klubom, aby po identifikácii páchateľov (buď políciou, alebo vlastným pátraním) zakázali týmto konkrétnym osobám vstup na štadión. To verím, že by ich bolo oveľa viac na strane Slovana, ako na našej. Alebo iný príklad trestu - nariadenia by bol robiť účinné a cielené kontroly na delobuchy, svetlice, dymovnice... Lebo dá sa hodiť na hraciu plochu aj flaša s vodou, ale iný kaliber je deelobuch, svetlica...


28.10.2021, 21:49
Súhlasím s palinom, všetkých identifikovaných dať do zoznamu a zakázať vstup na štadión aspoň na 5-10 rokov, nehovoriac o vymáhaní financií na úhradu všetkých nákladov.


Polícia môže na štadión len na žiadosť usporiadateľa! Bola to požiadavka klubov, lebo kukláči pod ultras tribúnami pôsobili provokačne... Predošlú nedeľu zlyhal bezpečnostný manažér, a to veľmi závažne! Nech sa konečne ozve!
A ultras kedy dajú mená tých pozývateľov? Dolapenie konkrétnych vinníkov by pomohlo aj pri obhajobe na DK.


Pipeston, nepreháňam. Bezpečnostný manažér ani necekol. Má morálnu povinnosť sa vyjadriť k tomu arzenálu, čo sa dostal na štadión, k pozvaniu tej devastacnej návštevy, k chystanej bitke na ihrisku... Niečo o tom musel vedieť. Ak nie, ešte horšie. A ultras? To hovado v našich farbách, čo vrazilo päsťou staršiemu pánovi a ukradlo mu šál DAC ako dopadlo? Obávam sa, že ho okolie v našich farbách potlapkava po pleci. A k nedeli už prezradili nejaké mená? Alebo to necháme na políciu a tá to odloží, lebo kamerové záznamy nič nepreukázali?


Vyplakávame tu nad ULK, SFZ, DK (to ešte len príde!). Ale terajší problém je inde. Náš bezpečnostný manažér a naši ultras. Je pomaly 6 dní od chuligánskej katastrofy na ŠAM a bezpečnostný manažér ani necekol. Čítal som o ultras všeobecne a stáva sa, že tie chuligánske akcie sa občas uskutočnia s vedomím manažmentu. Začínam mať nepríjemný pocit...
Ultras v tomto prípade hádžem všetkých do jedného vreca, lebo tých najväčších vypatlancov budú všetci kryť do nepríčetnosti, do zničenia klubu, do zničenia všetkého dobrého, čo na tribúnach spravili, do zničenia samých seba. A vlastne nám ostatným bežným fans ukradli tribúny. Dokonca sa obávam, že ak sa naplnia hroziace správy zo zákulisia čo tu zaznelo, tak nám možno ukradli možnosť bojovať o titul.
Ako som už napísal predtým, som hrozne nahnevaný na našich ultras. Chcem vidieť spoluprácu klubu s políciou, chcem menovitý zoznam našich bitkárov na hracej ploche (a najlepšie aj tých zahraničných), zoznam organizátorov a pozývateľov tej zahraničnej hávede, vymáhanie finančných škôd od nich a prípadne trestné pojednávanie. Chcem vidieť menovitý zoznam doživotných zákazov vstupu na ŠAM!!! Spartak konaj, bráň sa špine vo vnútri! Bez takejto očisty sa neubránime ani navonok.
Strašne držím palce hráčom, trénerovi, nech toto ustoja, vydržia. Ultras im vrazili nôž do chrbta. Maťovi Škrťovi najviac. Trnava do teho!


Neviete niekto o reakciách ultras? Stále sa vytešujú z vydarenej akcie?


Ešte o jednom tu nepadlo ani slovo. Vyjadrenie nášho bezpečnostného manažéra. V prvom rade jeho veľké ospravedlnenie a podrobné vysvetlenie, prečo obťažujú pri vstupe slušných a v pohode nechajú pyro. A ďalej v čom je problém dohľadať naj vypatlancov z kamerových záznamov.


1 2 3 >
Zobraziť od dátumu:

Počet príspevkov na stránku:

Ak chcete urobiť nový riadok, stačí stlačiť Enter, netreba používať html tagy.

Ďakujeme, že sa tu na fóre budete správať ako slušní ľudia.
Redakcia si vyhradzuje právo vo výnimočných prípradoch zmazať vulgárne, urážlivé alebo nezmyselné príspevky.

Aktuálne na spartak.sk