EN

Diskusné fórum


Téma: Nová éra

Chcelo by to novú tému pri takej významnej zmene v Spartaku

Ak chcete prispievať do diskusného fóra, musíte byť prihlásený. Prejsť na prihlásenie
Filtr: výpis příspěvků ze dne "2021-12-22" |  vypnout filtr
22.12.2021, 13:01
Vzhľadom na podmienky si myslím, že mužstvo aj tréner odviedli vynikajúcu prácu.

Myslím si, že ambíciou Spartaka by mal byť titul ( i keď finančné zabezpečenie, šírku a kvalitu kádra je Slovan favoritom na zisk titulu).

Naše ambície by mali byť nielen v lige ale aj v európskych súťažiach. V podmienkach Spartaka sú vysoké finančné odmeny atraktívne. Účasť v skupinovej fáze v niektorej z európskych líg by vyriešila značnú časť problémov s financovaním Spartaku.

Naše tohtoročné pôsobenie v európskej konferenčnej lige ukázalo potenciál Spartaka v európskych ligách a myslím si, že vzhľadom najmä na kvalitnú defenzívu máme na to, že sme zo slovenských tímov najperspektívnejší.

Prehra vonku s maltskou Mostou však ukázala, že v európskych ligách nesmieme nikoho podceniť.

Zahanbujúca prehra Slovana s dorastencami KB Kodaň poukázala na biedu slovenských účastníkov v európskych ligách ako aj to, že slovenské tímy zatiaľ nie sú konkurencieschopné.

To čo Spartaku chýba ( aj vo Fortuna lige) je hlavne fakt, že nedokážeme hrať na vysokej úrovni, aktívne s vysokým pressingom celých 90 minút. Samozrejme to znamená skvelú kondičnú pripravenosť. Dôsledkom toho je, že namiesto toho aby sme dorazili súperov, obávame sa ako so Sereďou vyrovnania i keď mal súper vylúčeného hráča.

Je to aj o psychike, sebavedomí a mentálnej odolnosti a skvelej kondičnej pripravenosti.

Michal Gašparík je výborný tréner so skvelými výsledkami. Ak dokáže zmeniť mužstvo tak aby sa snažili hrať dominantne počas celého zápasu potom príde titul aj účasť v skupinovej fáze v niektorej z európskej líg.

Je to veľmi náročná úloha ale pre trénera aj obrovská výzva.


Spartak získal v roku 2021 o 1 bod viac ako Slovan a je najúspešnejšie fortunaligove mužstvo za kalendárny rok 2021. Všetky zápasy viedol Mišo a káder bol plus mínus rovnaký. Ak sa vhodne doplníme a zvládneme prvé 3 jarné kola môžeme sa začať reálne baviť o titule.
Ak by ste chceli klubu pomôcť aj počas zimy, funguje fanshopovy eshop, kde sa pomaly pridávajú veci alebo i naďalej transparentný účet, kde je aktuálne viac ako 35 000. Okrem p. Ďurča prispeli sumou 5000 p. Guľáš, p. Macho, obaja majitelia a nedavno takmer celá kabína symbolickou sumou 19,23...


Trest sme si, my fanúšikovia, odpykali. Tešíme sa, že 12. februára sa na tribúnach stretneme... aj s našimi "fans" ktorí nám zobrali tri body v nedohranom derby.


22.12.2021, 09:13
Nielen to, ale aktuálne v tomto roku nám napríklad zobrali účasť na domácom zápase konferenčnej ligy s Maccabi Tel Avil...


Zobraziť od dátumu:

Počet príspevkov na stránku:

Ak chcete urobiť nový riadok, stačí stlačiť Enter, netreba používať html tagy.

Ďakujeme, že sa tu na fóre budete správať ako slušní ľudia.
Redakcia si vyhradzuje právo vo výnimočných prípradoch zmazať vulgárne, urážlivé alebo nezmyselné príspevky.

Aktuálne na spartak.sk