Sep 15, 2024 18:00 , Košická futbalová aréna

Home / News / VIDEO: Ohlasy na výhru proti Banskej Bystrici

Pavol Popovec |

Sep 23, 2024 |

News

FC Spartak Trnava 1:0 MFK Dukla Banská Bystrica. Strelec Michal Ďuriš opäť úradoval a presnou dorážkou nám zabezpečil druhú výhru aktuálnej sezóny Niké ligy a prvú na domácej pôde.

Pre Michala Ďuriša to bol prvý gól v sezóne najvyššej súťaže a vďaka nemu sme sa dočkali plného bodového zásahu. Slnečná nedeľa nám tak zabezpečila pozitívne naladenie pred sobotným duelom proti Dunajskej Strede, ktorý odštartuje na pôde súpera o 20:30.

Ešte pred samotným výkopom duelu sme si minútou ticha a potleskom uctili pamiatku zosnulej legendy Spartaka – Jaroslava Mačáka a aj fanúšika, ktorý sa stal obeťou tragickej dopravnej nehody, počas cesty zo zápasu AS Trenčín a Dunajská Streda.

Góly proti Bystrici neoslavuje

Náš jediný strelec v posledných dvoch dueloch proti Banskej Bystrici góly neoslavuje z rešpektu ku svojmu bývalému klubu, kde s futbalom začínal.

„Príde mi to normálne. Proti Bystrici góly oslavovať nebudem. Stalo sa to aj minulú sezónu a myslím si, že je to úplne normálne.“

Ďurišov prvý gól v prebiehajúcej sezóne Niké ligy prišiel v prvom polčase v 36. minúte a skúseného strelca potešil.

„Som rád, že ten gól padol. Góly sa odo mňa očakávajú. Vidíme, že tie góly nedávame a nie sme veľmi efektívni ale verím, že sa to zlomí a že gólov bude padať viac.“

Michal Ďuriš sa vyjadril aj k výkonom novej posily Roka Jureškina, ktorý mu nahrával na gól a ktorého ste v hlasovaní na našom Facebooku vybrali za najlepšieho hráča zápasu proti Banskej Bystrici.

Roko Jureškin sa zatiaľ ukazuje ako veľmi dobrá posila.

V polčasovej prestávke sme ocenili aj výhercu ceny od partnera duelu firmy JAF a v zastúpení prezidenta klubu pána Petra Macha aj darcov krvi, ktorí odovzdali najvzácnejšiu tekutinu na už 62. edícii Červenočírnej kvapky krvi Ladislava Kunu!

Najbližší zápas čaká červenočírne farby v sobotu 28. septembra na pôde Dunajskej Stredy. Zápas si budete môcť pozrieť v televízii DAJTO.

Ďakujeme za podporu a tešíme sa na vás pri ďalších dueloch. TRNAVA DO TEHO!