Štvrtkový večer bude patriť odvete 1. predkola kvalifikácie…
Európska liga UEFA

BK Häcken

Jul 16, 2025 |
News
Druhé najväčšie mesto Švédska – Göteborg, bude na necelé tri dni prechodným domovom nášho A-tímu. Dnes ráno odletom z Bratislavy odštartovala pre zverencov trénera Michala Ščasného odvetná misia proti BK Häcken. Jednogólové manko nič neznamená a naši chlapci sú odhodlaní otočiť výsledok a postúpiť do ďalšieho predkola kvalifikácie Európskej ligy.
Ešte pred odletom do Švédska bol pri mikrofóne hlavný tréner Michal Ščasný a navrátilec Kristián Koštrna. Hráči absolvovali tréningy na umelej tráve s cieľom čo najlepšie nasimulovať podmienky štadióna súpera.
„Pripravovali sme sa na umelej tráve aby sme čo najviac namodelovali podmienky vo Švédsku. Máme pripravené viaceré varianty a veci, ktoré chceme uplatniť v zápase s cieľom byť úspešní. Vychádzali sme zo vzájomného zápasu, ktorý nám veľa ukázal. Vieme ako prekonať ich obranu ale budeme si musieť dávať pozor na kombinačné schopnosti súpera na jeho umelej tráve.“
Do Švédska s tímom necestovali dvaja hráči: Erik Sabo a Erik Daniel.
Viac prezradil tréner Ščasný v rozhovore, ktorý nájdete na našom YouTube.
Kristián Koštrna priblížil, na čom počas príprav na odvetu pracovali a ako vníma umelú trávu.
„Zanalyzovali sme si domáci zápas. Bolo tam veľa dobrých vecí, prehrali sme ho po trochu smolnom góle. Pracovali sme hlavne na tom, aby sme boli kompaktní vzadu a ešte nebezpečnejší vpredu. Umelá tráva nie je ideálny povrch. Je to tak, ako to je a urobíme všetko pre to, aby sme postúpili ďalej.“
Pozrite si rozhovor s Kristiánom Koštrnom, ktorý odohral celý domáci duel proti BK Häcken.
Odvetný duel proti BK Häcken má výkop vo štvrtok – 17. júla o 19:00.
Sledovať ho môžete naživo na STVR ŠPORT alebo VOYO.
Tešíme sa aj na fanúšikov, ktorí nás prídu podporiť priamo do Švédska!
PERSISTENCE IN IT!