May 18, 2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

Samuel Ďurinský |

Jun 28, 2024 |

News

,,Sústredenie hodnotím kladne, pretože sme tu našli všetko, čo sme hľadali. Veľkou výhodou pre mňa je, že tréningové ihrisko máme hneď pri hoteli a nemusíme na tréningy dochádzať autobusom,“ hodnotí pobyt kladne Lukáš Štetina.

Prvý zápas na sústredení spartakovcom nevyšiel, s Mariborom prehrali gólom z poslednej sekundy tesne 1:2 : ,,Bol to zápas o tom, aby sme si vyskúšali nejaké veci a zapracovali nových chalanov do tímu. Ideme postupne, noví hráči postupne naberajú informácie od trénerov a od nás, skúsenejších hráčov.“

Popri tréningoch a regenerácii si nájdu čas aj na iné voľnočasové aktivity: ,,Keď zrovna netrénujeme, ideme si sadnúť na kávu, niektorí chalani idú vo voľnom čase ešte do posilky, ja si rád zacvičím na izbe. Chalani chodia na chodbu hrávať Človeče, tak sa k ním občas pridám a kecáme spolu.“

S mužstvom sa pripravuje aj viacero mladých hráčov, či už ide o chalanov z U17 (Trello, Bukovský, Daniel, Turanský) alebo o Nicolasa Kureja, ktorý minulú sezónu strávil v Malženiciach: ,,Z môjho pohľadu sú to šikovní chalani, preto sú aj tu. Je len otázka času, či už o rok, dva, tri, kedy sa k nám pripoja na trvalo, no potenciál je v nich vidieť už na začiatku.“

Celý rozhovor s Lukášom Štetinom nájdete na našom YouTube:

S podmienkami v Slovinsku je spokojný aj brankár Martin Vantruba: ,,Našli sme tu výborné podmienky na tréning aj regeneráciu. Sme tu už 9. deň a ubehlo mi to ako voda, čo asi bude znakom toho, že sa tu cítime dobre.“

Futbalu síce majú na tréningoch viac než dosť, vo voľnom čase však nesmie chýbať ani sledovanie práve prebiehajúcich Majstrovstiev Európy: ,,Je to fajn, také spestrenie. Po večeroch zápasy EURA pozorne sledujeme.“

V prvom zápase proti NK Maribor odchytal Vantruba prvý polčas, v polčasovej prestávke ho vymenil Dobrivoj Rusov. Z prehry si však ťažkú hlavu nerobí: ,,Výsledok hovorí v náš neprospech, no o výsledky v príprave nejde. Chalani si zamakali, odohrali kvalitných 90 minút proti dobrému súperovi a myslím, že aj splnili taktické pokyny, ktoré od nich tréneri chceli.“

Celé interview s Martinom Vantrubom o sústredení nájdete na našom YouTube:

Posledný zápas na sústredení čaká spartakovcov už zajtra 29.6. v ranných hodinách proti NK Bravo.