Sep 1, 2024 18:00 , Štadión A. Malatinského

Smutný európsky večer v Krakove

Pavol Popovec |

Aug 15, 2024 |

News

Štvrtý diel európskej cesty napísali naše farby v Krakove, kde odohrali odvetný zápas 3. predkola Konferenčnej ligy proti domácej Wisle.

Z polovice zaplnený Mestský štadión v Krakove najprv omylom privítal našich hráčov potleskom a až potom si domáci „kibici“ uvedomili, že ide o naše farby. Úsmevný moment tak ešte pred zápasom dobre naladil náš tím a po kvalitnej rozcvičke všetci netrpezlivo čakali na úvodný výkop.

1. polčas

Ten prišiel presne o 20:30 a domáci sa snažili od začiatku ohroziť našu bránu. Možnosť mali z priameho kopu z ľavej strany, ktorý skončil nepresným hlavičkovým zakončením.

V základnej zostave sa prvýkrát po návrate do červeno-čírnych farieb predstavil Erik Sabo. A hneď v prvej minúte videl žltú kartu. Pekný prienik po pravej strane predviedol Azango, zastavený bol ale len za cenu faulu a navyše musel byť náš útočník ošetrovaný. Našťastie mohol pokračovať v hre a my sme mali šancu na ohrozenie domácej bránky.

Priamy kop z pravej strany ale smeroval len do náručia domáceho brankára. Z následného brejku sa snažili domáci ohroziť Freliha ale hlavička mierila len nad našu bránu.

Wisla sa v úvode do šancí nedostávala najmä vďaka našej umnej hre a zachytávaní prihrávok už na polovici súpera. My sme čakali na možnosti protiútoku a kolmé prihrávky na Ďuriša, ktorý má skvelú fazónu.

Domáci síce strelili v 11. minúte gól, po peknej prienikovej akcii, ale ten nebol uznaný pre ofsajd.

Ďalšia výstraha pre našu obranu prišla o pár minút neskôr, našťastie sme loptu upratali na rohový kop, po ktorom nasledoval ďalší a tlak domácich sa stupňoval. Loptu do relatívneho bezpečia upratal Azango a predtým zabránil gólovej šanci skvelým zákrokom Erik Sabo.

Nepresný ale pekný strelecký pokus predviedol Pich v 19. minúte. Naša obrana musela byť stále v strehu, strelecké pokusy domácich ale mierili nad Frelihovu bránu. Ten si musel dať pozor na odrazenú loptu a na tretí rohový kop Wisly. Domáci v prvej polhodine mali navrch v držaní lopty ale nebolo im to nič platné. Naďalej ale boli aktívnejší smerom na našu bránu, ale naši chlapci dokázali dobrým napádaním a pozičnou hrou eliminovať šance.

Nebezpečná štandardná situácia prišla v 33. minúte po priamom kope. Pevný múr trnavských hradieb ale odolal strele Rodada. Procházka to nepríjemne schytal do hlavy a nedal lopte šancu na prienik na Freliha.

41. minúta a tep trnavských fanúšikov sa nachvíľu zrýchlil aj zastavil súčasne. Faul Azanga v pokutovom území preveroval VAR a my sme čakali na definitívny verdikt.

Pokutový kop domácich….premenený.

Frelih inkasoval a to, čo sme nechceli, prišlo. 1:0 pre Wislu, celkovo 3:2 pre naše farby.

Obrovskú šancu sme mali na konci prvého polčasu. Po dobre zahratej štandardke z kopačky Procházku nadvihol Holík loptu tesne pred domácim brankárom Brodom, ktorý ju vyrazil nad svoju bránu.

Po prvom polčase museli byť spokojnejší domáci. Viedli 1:0.

2. polčas

Do druhého polčasu tréner Gašparík pristúpil k dvom zmenám na ihrisku. Dole išli Pich a Ujlaky, do hry nabehli Ahl a Kratochvíl. Aktívny vstup do druhej časti hry sme vo výraznejšie ohrozenie domácej brány nepretavili. Wisla naďalej hrozila a my sme potrebovali mať loptu viac na kopačkách, čo sa nám nedarilo napĺňať podľa predstáv.

Viac sme sa museli brániť a chýbala konštruktívna rozohrávka smerom dopredu. S Kratochvílom ale prišla skúsenosť do stredu poľa a snažil sa lopty nakopávať na Ďuriša alebo Azanga.

To ale bolo málo a domáci využili naše zaváhanie v obrane a v 60. minúte dali gól na 2:0. Presadil sa Starzynski a domáci stánok Wisly bol na nohách… My sme museli reagovať na eufóriu domáceho tímu a potrebovali sme byť aktívnejší smerom dopredu. Tento element ale v našej hre chýbal a domáci pokračovali na vlne emócií. Frelih predvádzal skvelé zákroky a po jednom z nich musel byť ošetrovaný.

Tretie striedanie pre naše farby prišlo v 67. minúte. Procházku nahradil Kubista.

Hra bola na pár minút prerušená z dôvodu ošetrovania domáceho hráča s brankárom Brodom. Za ten čas sa naši hráči trochu osviežili a tréner Gašparík im stihol dať zopár dôležitých taktických pokynov. Iskra smerom dopredu ale neprichádzala a naopak domáci mohli otočiť skóre celého dvojzápasu. Jedna veľká šanca domácich a prepadnutie v našej obrane za druhým… Hasiť sme museli viaceré požiare v našej obrane a viackrát sme mohli bozkávať rukavice Freliha. Aktívna hra domácich pokračovala a rovnako aj náročný európsky večer pre naše farby..

Narastajúci čas zápasu, narastajúci tlak domácich. Prvá strela na bránu pre červeno-čírnych prišla až na konci riadnej hracej doby. A rovnako prišlo aj ďalšie striedanie na našej strane. Dole išiel Mikovič a do hry Bainovič. Obrovskú šancu zahodil v nadstavenom čase Azango….

Horúca noc v Krakove pokračovala a my sme sa museli brániť štandardke domácich na konci nadstaveného času. Frelih si centrovanú loptu zobral do náručia. Ani po vyše 96. minútach sme postupujúci tím do baráže o skupinu Konferenčnej ligy nespoznali.

Predĺženie

Extra 30 minút začalo. Kto z koho?

Väčšia aktivita aj na začiatku predĺženia pre Wislu. Menšia energia na našich kopačkách a nedokázali sme podržať loptu dlhší časový úsek. A prišiel trest. 98. minúta a 3:0. Obrat v dvojzápase a eufória na štadióne Wisly.

Sabo išiel z ihriska a nahradil ho Paur. A my sme museli streliť gól, ak sme si chceli vynútiť pokutové kopy. Nepresnosti na našich kopačkách ale sprevádzali aj predĺženie a domáci dokázali prenikať do otvorených okien v našej obrane.

Prvých 15 minút v predĺžení priblížilo Wislu do baráže o skupinu Konferenčnej ligy. Nám neostávalo nič iné, ako vrhnúť všetky sily do útoku.

GÓÓÓÓÓL SPARTAAAAAK! 107. minúta a piaty gól Michala Ďuriša v tejto sezóne Konferenčnej ligy.

Neskutočnýýýýýý FRELIH!!!! Po prepadnutí v obrane nám udržal nádej na pokutové kopy! Sám sa na neho rútil Mikulec, náš brankár ale predviedol famózny zákrok.

Stále musel byť v strehu a zatiaľ čo Azango ležal na zemi v pokutovom území Wisly, tá mala veľkú šancu na postupový gól. Rodado mieril tesne vedľa ľavej žrde našej brány.

OFSAJD a druhý neuznaný gól pre Krakov.. vydýchli sme si..

Dve minúty navyše v druhom predĺžení. Frelih so žltou kartou po komunikácii s rozhodcom a napätie sa dalo krájať. Záver extra času patril domácim rohovým kopom a outom.

POKUTOVÉ KOPY

Tep vysoký a napätie ešte vyššie. Domáci otvorili penalty úspešne. A my nie…Michal Ďuriš penaltu nepremenil a smutne kráčal k svojim spoluhráčom.

Frelih chytil druhú penaltu domácich!!!

1:1 – Paur úspešný. Domáci nepremenili pokutový kop, Kratochvíl bol nekompromisný a mali sme výhodu. Rodado vyrovnal, Sebo Kóša mu kontroval. Domáci boli opäť úspešní. Loptu si na biely bod pripravil Bainovič…ale nedal… Domáci išli do vedenia…

Kubista vyrovnal na 4:4… Domáci išli znova do vedenia, ale Corryn vyrovnal! Wisla opäť viedla. Hugo Ahl penaltu premenil ako skúsený rutinér. Po ňom aj domáci Perez a následne Libor Holík dával na 7:7. Azango vyrovnal na 8:8. Do akcie išli aj obaja brankári. Domáci Freliha neprekonal. VAR to ale zmenil a domáci viedli 9:8. Frelih si postavil loptu na biely bod. 9:9!

Neuveriteľná noc v Krakove pokračovala! 10:9 a na penaltu išiel Ďuriš. 11:10 pre domácich. Kratochvíl k pravej tyčke dal. 11:11. 12:11 a ideme ďalej. Príbeh na pokračovanie v Krakove. Toto by nenapísal ani Shakespeare… je koniec…. koniec európskej cesty a smútok pre naše farby…