Niké liga

Mar 1, 2025 15:30 , Štadión Tehelné Pole

ŠK Slovan Bratislava

15:30

FC Spartak Trnava

Niké liga

Feb 23, 2025 15:30 , Štadión A. Malatinského

FC Spartak Trnava

15:30

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

Feb 16, 2025 15:30 , Štadión A. Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 1

FC DAC 1904 Dunajská Streda

Niké liga

Feb 8, 2025 15:30 , Štadión SNP

MFK Dukla Banská Bystrica

1 : 4

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

Feb 1, 2025 13:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

2 : 0

SK Líšeň

Home / News / Prvý jarný domáci zápas proti DAC s remízou 1:1

Prvý jarný domáci zápas proti DAC s remízou 1:1

Pavol Popovec |

Feb 16, 2025 |

News

Zápasová premiéra na domácej pôde v jarnej časti Niké ligy, spustenie predaja nových dresov v FCSTORE a na FCSTORE.sk, k tomu súboj o priebežné druhé miesto tabuľky.

Na Štadióne Antona Malatinského sme v krajskom derby a vo VOYO zápase týždňa, privítali Dunajskú Stredu. Na lavičke sa objavil už aj Cedric Badolo, čerstvá posila A-tímu do ofenzívy.


1. polčas

Zápas začal v dobrom tempe a naši fanúšikovia hnali hráčov vpred. Krajské derby patrí už tradične k atraktívnym duelom ale spočiatku sa oba tímy tzv. oťukáváli.

Pred zápasom nastala v zostave jedna zmena. Namiesto Mikoviča nastúpil Jureškin. Náš kapitán sa na rozcvičke mierne zranil. Veríme, že čoskoro bude opäť v plnej sile. 

V úvode sme boli aktívnejší smerom dopredu a snažili sa dostávať priamočiaro pred bránu hostí. Emócie vzplanuli v 14. minúte po kontakte hráča DAC s brankárom Frelihom. Po počiatočnom ohni sa vášne upokojili a hra pokračovala. 

V ďalších minútach sme pred bránami nevideli veľa vzruchu. Hra sa odohrávala viac medzi šestnástkami V 31. minúte skúšal pozornosť brankára hostí Michal Ďuriš. Z jeho voleja ale lopta mierila len do rukavíc. Prvý polčas skončil bezgólovou remízou.


2. polčas

Druhý polčas začal zostra. Hrdinom viacerých okamihov bol Žiga Frelih. Zápas dostal náboj a hostia mali možnosť zahrávať pokutový kop. V šestnástke fauloval Lukáš Štetina a Dunajská mohla ísť do vedenia. Vďaka skvelému Frelihovi sa tak nestalo! Vystihol smer strely Andzouanu a skvele zasiahol!

Na tribúnach to vrelo a o niekoľko okamihov sme mali možnosť kopať penaltu aj my! Loptu si na biely bod postavil Michal Ďuriš. Aj brankár hostí ale dobre tipol stranu a Ďurišov pokus, aj s prispením bránkovej konštrukcie, za jeho chrbtom neskončil. 0:0. Krajské derby dostávalo grády. Góly sme nevideli ani po 65-tich minútach.

SPARTAK… TRNAVA…!!! Znelo domácimi tribúnami.

Emócie sa stupňovali na ihrisku aj na tribúnach. V 70. minúte sme vystriedali. Z ihriska odišiel Azango a do hry naskočil Paur, ktorý patrí k našim najskúsenejším hráčom. Jakub Paur nastúpil na svoj 289. zápas v Niké lige.

A práve Jakub Paur strelil náš prvý góooool zápasu! 1:0. Krásne si narazil s Ďurišom a nekompromisne prekonal brankára DAC. Skvelá súhra našich najskúsenejších hráčov. Na tabuli svietila 73. minúta.

Tréner Michal Gašparík mal pri tomto striedaní skutočne šťastnú ruku.

V obrane sme si museli dávať pozor. Frelih naďalej držal čistý štít. Poradil si aj s nepríjemnou strelou Brunettiho. V 83. minúte sme druhýkrát vystriedali. Z trávnika odišiel Ofori, vymenil ho Bukata.

V 89. minúte sme ale v obrane zaváhali. Frelih si vybehol na Andzouanu, ale nezachytil loptu. Hosťujúci hráč ho obišiel, prihral pred prázdnu bránu Barišićovi, ktorý sa nemýlil a vyrovnal na konečných 1:1. Veľká škoda tohto gólu v závere duelu. V nadstavenom čase sme ešte vystriedali. Z ihriska odišiel Ďuriš, ktorého nahradil Procházka.

Po remíze 1:1 s DAC si pred našim súperom držíme aj naďalej dvanásťbodový náskok. ĎAKUJEME ZA PODPORU!

Už budúcu nedeľu sa vidíme opäť doma v zápase proti Podbrezovej.


Niké liga – 20. kolo:

Tags:
Feb 16, 2025
Feb 16, 2025