Sep 22, 2024 15:30 , Štadión A. Malatinského

Sep 15, 2024 18:00 , Košická futbalová aréna

Home / News / Niké liga: Bod z Dunajskej Stredy po bezgólovej remíze

Niké liga: Bod z Dunajskej Stredy po bezgólovej remíze

Pavol Popovec |

Sep 28, 2024 |

News

Pokračovanie Niké ligy na pôde DAC Dunajská Streda. 9. kolo najvyššej súťaže prinieslo súboj na Žitnom ostrove.

Zaplnený sektor hostí hnal naše farby dopredu už počas rozcvičky a predpokladal sa kvalitný zápas pred kamerami TV Dajto.

Zápas odštartoval pred pekne zaplnenými tribúnami. Súboj na ihrisku ale aj súboj na tribúnach. Nechýbalo predzápasové choreo a štadión nachvíľu zaplavila aj dymová clona.

Potom sa už pozornosť obrátila na hraciu plochu a domáci boli v prvých minútach viac aktívni a mali loptu na kopačkách.

6. minúta a prvá veľká šanca na strane domácich. Frelih ale nemusel zasahovať, lopta smerovala na rohový kop. Od úvodu sme si museli dávať veľký pozor na aktívnu hru a vydýchli sme si po strele domácich, ktorá smerovala vysoko nad našu bránu.

V 9. minúte musel byť ošetrovaný Marek Ujlaky, našťastie ale mohol pokračovať v hre.

Prvých 10 minút sme si šancu nevypracovali a v 13. minúte prišla pasáž, počas ktorej sme dlhší čas držali loptu my. Tá ale nepramenila v žiaden strelecký pokus alebo príležitosť. Väčšina našich kombinácií ale končila ešte pred domácou šestnástkou.

V 24. minúte prišla prvá žltá karta zápasu pre naše farby. Dostal ju Robo Pich. Domáci boli naďalej aktívnejší a po chybe Štetinu mohli ísť do vedenia. Trusa išiel sám na Freliha, ktorý výborným zákrokom zrazil jeho pokus na bočnú sieť. Po následnej šanci Frelih boxoval loptu nad bránu a bol mužom číslo 1 na našej strane.

Smerom dopredu sme toho v prvých 30-tich minútach veľa nevymysleli a museli sme byť pozorní najmä v defenzíve.

Pich si v 33. minúte vypýtal faul a Jureškin zahrával priamy kop z pravej strany. Loptu ale poslal len na hlavu domáceho hráča. Sledovali sme viaceré ostré súboje a nechýbali emócie na oboch stranách. Gólové korenie ale v prvom polčase chýbalo a my sme sa do vyloženej šance nedostali. Nadstavený čas dve minúty dal do pozoru opäť Freliha, ale do kabín sa išlo po bezgólovom priebehu.

2. polčas

Peknou strelou sme sa prezentovali v 47. minúte z kopačky Kratochvíla, ktorá ale mierila nad domácu bránku. Do druhého polčasu sme vstúpili aktívnejšie.

V 53. videl spomínaný Kratochvíl žltú kartu a po štandardnej situácii domáci pohrozili. Koniec 55. minúty priniesol obrovskú šancu domácich a Ujlaky musel hasiť masívny požiar na bránkovej čiare.

V 58. minúte zostal na zemi v domácej šestnástke ležať Erik Sabo a veľmi pomaly sa z nej zbieral. Chystalo sa prvé striedanie na našej strane. Dole išiel Sabo a nahradil ho Paur.

Ešte pred striedaním sme mali výhodu štandardky. Z ľavej strany centroval Jureškin ale k zakončeniu sme sa nedostali. Hra sa kúskovala z dôvodu viacerých prerušení hry po nedovolených zákrokoch.

Emócie gradovali a Zeljković to skúšal strelou spoza pokutového územia. Na druhej strane sme opäť museli hasiť požiar a domáci hlásateľ aj upokojovať domácich fanúšikov. Videli sme veľa faulov a v 72. minúte ich bolo na oboch stranách dovedna 20. Emócie gradovali aj v oboch fanúšikovských sektoroch. Na ihrisku sme sledovali naďalej bojovný zápas.

Druhé striedanie na našej strane prišlo v 75. minúte. Z ihriska išiel Pich a na ihrisko Ofori. O päť minút neskôr opäť vzplanuli vášne v našej šestnástke a po nepríjemnom zákroku zostal na zemi ležať Štetina. Po krátkom ošetrení ale pokračoval v hre a my sme následne dvakrát vystriedali. Dole išli Ďuriš a Kratochvíl a do hry Kubista s Procházkom.

Hra sa naťahovala a pribúdali viaceré hraničné fauly, ošetrenia a nervozita. Šláger kola tak mal všetko, okrem gólov… Frelih držal čisté konto a domáci si v 88. minúte pýtali penaltu. Rozhodca Kružliak ale zostal pokojný.

89. minúta a krásna strela Oforiho, ktorou mieril k pravej tyčke. Brankár domácich ju ale dokázal vytlačiť na rohový kop. Mohli sme v závere riadnej hracej doby rozhodnúť.

Nadstavený čas mal 6 minút.

Pozor sme si ale museli dávať až do úplného konca. Žltú kartu videl Kubista. Následne prišla možnosť pre domácich na priamy kop z tesnej hranice pokutového územia v 95. minúte. Fantastický FRELIH! Perfektne vyrazil gólový pokus mimo brány. Stav sa už nezmenil a zápas skončil po výsledku 0:0. Z Dunajske Stredy tak vezieme ubojovaný bod.