Sep 1, 2024 18:00 , Štadión A. Malatinského

Home / News / Z Košíc s bodom po remíze 1:1

Z Košíc s bodom po remíze 1:1

Pavol Popovec |

Sep 15, 2024 |

News

Metropola východu bola dejiskom zápasu 7. kola Niké ligy, v ktorom sme nastúpili proti domácemu FC Košice. V Košickej futbalovej aréne panovala dobrá atmosféra a nenaplnila sa ani nepriaznivá predpoveď počasia.

Zverencov Michala Gašparíka čakal druhý súťažný zápas po reprezentačnej prestávke a začali ho aktívne. V základnej zostave sa objavila už aj nová posila do obrany Roko Jureškin.

1. polčas

5´ Štetina 0:1

Veľkú šancu mali domáci v 10. minúte, keď sme museli hasiť veľký požiar v našej defenzíve. Od inkasovaného gólu nás zachránil skvelým zákrokom Frelih. Tempo duelu bolo od začiatku svižné a diváci sledovali zaujímavé úvodné minúty z oboch strán.

Domáci pekne zakombinovali pred našou šestnástkou na konci 15. minúty, ale pozorný Frelih si zobral loptu do svojho náručia.

Z našej strany prišiel nepresný pokus od Procházku v 17. minúte. Loptu z voleja poslal len na tribúnu. Pozor sme si museli dávať v defenzíve. Košičania to skúšali najmä cez centrované lopty do pokutového územia. Frelih dvihol v 24. minúte tlak našim fanúšikom, keď zlou prihrávkou po zemi vyrobil nebezpečnú situáciu. Všetko ale našťastie dobre dopadlo a v defenzíve mu pomohol pozorný Holík.

Veľký pozor sme si museli dávať na prieniky domácich, ktorí sa aktívne snažili o vyrovnanie.

Peknú pasáž hry sme predviedli v 29. minúte a domácich sme zatlačili v ich pokutovom území.

Obrovskú šancu mali domáci v 34. minúte a naša obrana mala čo robiť. Nasledovali trošku hluchšie minúty s malými náznakmi šancí resp. pokusov o šance. V 43. minúte prišlo to, čo sme nechceli. Vyrovnávajúci gól domácich z kopačky Galloviča. 1:1. V prvom polčase sa nadstavovala len jedna minúta. V nej sme videli vzplanutie emócií a Procházka videl žltú kartu. Následne rozhodca ukončil prvý polčas.

2. polčas

Druhý polčas začali aktívnejšie domáci a v 50. minúte sa rútil na bránku Faško. Našťastie ale mieril nad Frelihovu bránku.

Úvodné minúty druhej polovice priniesli viaceré zaujímavé momenty a šance na oboch stranách. V 53. minúte dostal Jureškin žltú kartu a po jeho nedovolenom zákroku na Faška mali Košice k dispozícii štandardku. Z prvej vlny nevyťažili nič ale po následnom centri do malého vápna mal na kopačke gól Niarchos.

Zápas gradoval a stúpala aj nervozita. Videli sme viaceré fauly a prerušenia hry. Po peknej rozohrávke Freliha mal veľkú možnosť Azango. V rozhodujúcom momente sa ale pošmykol a nedal loptu za chrbát košického brankára. Z hosťujúceho sektora sa ozývali pokriky našich fanúšikov PERSISTENCE IN IT!

Domáci mali veľké šance na druhý gól a dostávali nás pod tlak. Potrebovali sme trošku upokojiť hru a dostať loptu na naše kopačky. Peknú akciu sme predviedli po osi Kratochvíl – Ďuriš. Druhý menovaný ale zakončoval nepresne.

V 70. minúte sme prvýkrát striedali. Dole išiel Kratochvíl a do hry naskočil Ofori.

77. minúta striedanie na našej strane. Azango dole, Pich hore.

Zápas sledovalo 5252 divákov.

Ujlaky si musel dávať pozor v defenzíve na rozbehnutého Medveda. Situáciu ale ustál a poslal prihrávku na Freliha. 86. minúta a strela Medveda zrazená na rohový kop. Domáci mali v tejto fáze zápasu viac z hry a snažili sa zmeniť remízový stav. Frelih musel byť v strehu v 89. minúte aby vyrazil strelu končekmi prstov nad svoju bránu a na rohový kop.

O minútu neskôr sme tretíkrát striedali. Z ihriska išiel Erik Daniel a do hry Erik Sabo. V 91. minúte sme sa domácemu brankárovi pripomenuli ľahkou strelou. O pár sekúnd neskôr sme mohli prehrávať. Prihrávka Medveda len presvišťala malým vápnom. Museli sme sa brániť.

Z Košíc si po remíze 1:1 odnášame jeden bod.

KONEČNÝ VÝSLEDOK 1:1