Home / News / Najväčšie derby na Slovensku rozhodol jediný gól hostí

Najväčšie derby na Slovensku rozhodol jediný gól hostí

Elektrizujúca atmosféra, vyše 13000 ľudí na štadióne a už od rána pravá derby atmosféra v meste a v okolí štadióna. Napätie stúpalo smerom k blížiacemu sa výkopu duelu.

Fanúšikovia sa zabávali vo FANZÓNE Niké ligy a potom už aj naplno v útrobách štadióna.

Ešte pred samotným výkopom sme ocenili darcov krvi a samotnú Červeno-čírnu kvapku krvi Ladislava Kunu, ktorá sa zapísala do slovenskej knihy rekordov!

1. polčas

Od úvodu zápasu bolo horúco na tribúnach aj na ihrisku a naše farby sa do súpera pustili bez rešpektu. Zaplnené tribúny zdvihol zo sedadiel už v 4. minúte Ofori, ktorý ale zoči-voči Takačovi zlyhal.

Zápas ale odštartoval v slušnom tempe a Roman Procházka videl už v 3. minúte žltú kartu. Hosťom sme nedovoľovali dostať sa do tempa.

Veľkú šancu mali hostia v 11. minúte ale Frelih nás podržal. Neskôr sa hra kúskovala po viacerých fauloch na oboch stranách. Hra bola nachvíľu prerušená po tom, čo Marcelli trafil Ďuriša do hlavy. Našťastie to nebolo nič vážne a náš kanonier pokračoval ďalej.

Oba fanúšikovské tábory si odkazovali tradičné pokriky z jednej strany tribúny na druhú.

V 20. minúte musel hosťujúci brankár na dvakrát skrotiť nepríjemný center do pokutového územia. Potom nasledovala čistá šanca Oforiho, ktorú ale zahodil a Kašia vykopával z bránkovej čiary. Výborná pasáž hry z našej strany! Chýbal už len gól.

Veľmi dobre sme napádali rozohrávku Slovana, čo mu robilo značné problémy. V 26. minúte bol opäť v pohotovosti Frelih, ktorý potvrdil svoju pozíciu proti pokusu Barseghjana.

Peknou strelou sa v 30. minúte prezentoval Ofori. Brankára hostí ale neprekvapila. Viac z hry mal náš tím ale s centrami aj so strelami si hostia dokázali poradiť. Boli sme aktívnejší smerom dopredu a vedeli sme zachytávať rozohrávku Slovana už na ich polovici. Postupne sa pritvrdzovalo aj v osobných súbojoch.

TRNAVA DO TEHO! Ozývalo sa tribúnami.

Obrovskú šancu sme mali v 42. minúte, keď hosťujúci brankár loptu vyrazil a dorážka Ďuriša išla vysoko nad bránu.

Do konca polčasu sa už nič vážnejšie neudialo a prvá časť hry skončila bez gólov.

2. polčas

V druhom polčase pokračovala taktická bitka. Hostia dvakrát prestriedali v 58. minúte. Ani po hodine hry sme ale gól nevideli. V druhom polčase ale mali zatiaľ viac z hry hostia a obraz hry sa trochu otočil. Naša obrana ale stála na pevných pilieroch.

Nevedeli sme sa dostať do šancí a s hlavičkovým pokusom Ďuriša nemal brankár hostí problém.

V 69. minúte sme inkasovali zásluhou Bareghjana. Hostia predviedli peknú kombinačnú akciu, na ktorú naša obrana už nedokázala reagovať. 0:1

Následne sme prvýkrát prestriedali. Dole išiel Šulek a do hry Jureškin.

V 74. minúte sme druhýkrát striedali. Dole išiel Kratochvíl a na ihrisko Pich. Snaha rozhýbať útok a vyrovnať duel.

Do veľkej šance ame sa dostali v 77. minúte ale ani tentokrát to tam nepadlo. Daniel trafil len do Takáča. Pár chvíľ po tejto šanci sme si pýtali penaltu ale rozhodca neposudzoval spornú situáciu.

Dobrú fázu hry sme nedokázali pretaviť do vyrovnania.

Naše ďruhé striedanie prišlo v 83. minúte. Z ihriska išiel kapitán Procházka a do hry naskočil Corryn.

V 88. minúte sme síce skórovali, ale Erik Daniel si nepostrážil ofsajdovú pozíciu.

Neskôr sme videli žlté karty na oboch stranách a rozhodca nadstavil 4 minúty. Nepremená šanca na našej strane prišla aj v nadstavenom čase. Holíkovi lopta zle odskočila a jeho center bol nepresný.

Do konca duelu sa už neudialo nič podstatné a Slovan vyhral 1:0. Derby tak rozhodol jediný gól.