Hartberg, zimná príprava, 4. 2. 2023 o 14:00

Salinger – Fadinger, Avdijaj, Horvat, Klem, Sonnleitner, Kainz, Heil, Farkas, Frieser, Kriwak (Faist, Lemmerer, Knollmuller)

FC Spartak Trnava:

Takáč – Kóša, Štetina, Twardzik – Koštrna, Savvidis, Procházka, Oseni, Mikovič – Ofori, Taiwo (Kamenár – Azevedo, Iván, Ristovski, Karhan, Bukata, Paur, Štefánik, Ujlaky)

Góly: 7. a 33. Mikovič, 43. Ofori

Half time: (0:3)

V chladnom a veternom počasí v štajerskom Hartbergu doviedol spartakovcov na ihrisko s kapitánskou páskou nováčik Ofori. Trnavčania hrali v prvom polčase po vetre a dokonalo to využili, v kombinácii so svojou technickou prevahou.

Už v 3. min centroval z ľavej strany Twardzik a Taiwova hlavička tesne minula bránku. O minútu neskôr Taiwo uvoľnil Oforiho, ktorý si ešte zasekol obrancu, ale mieril z hranice šestnástky nad. Spartak od úvodu súpera pressoval a v 7. min sa po zlej rozohrávke dostal rozbehnutý Mikovič s loptou až pred brankára a prekonal ho strelou k tyči – 0:1. Dobrú príležitosť mal potom Taiwo, zbavil sa svojho strážcu, ale ďalší obranca sa mu hodil do strely. Domáci sa spoliehali na nakopávané lopty a v 22. min sa dostal za chrbát obrany Kainz, položil si aj Takáča, ale Twardzik ho na čiare zastúpil. Po vyše polhodine výborne hrajúci Taiwo prešiel v pokutovom území cez obrancu, prihral spätne na Oforiho, ten si vylepšil pozíciu, mieril k tyčke, odkiaľ loptu vyhlavičkoval obranca presne k Mikovičovi, ktorý ju poslal do odkrytej bránky – 0:2. Mikovič mohol zakrátko pridať aj svoj tretí gól, keď zľava postupoval na Salingera, ale ten jeho strelu vyrazil. Na polčasových 0:3 napokon upravil Ofori, keď Taiwo ustál súboj na hranici šestnástky, podržal loptu, poslal ju vpravo na voľného spoluhráča, ktorý razantnou strelou nedal šancu gólmanovi.

V druhom polčase sa domáci snažili s vetrom v chrbte viac útočiť, ale spartakovci bránili zodpovedne a sami podnikali kontry. Po hodine hry visel štvrtý gól viackrát na vlásku, keď Rakúšania vždy na poslednú chvíľu odvracali centre z oboch strán a Trnavčanom chýbal kúsok, aby boli úspešnejší. V 62. min však zbytočne prepadli v obrane, domáci vyriešili situáciu dvoch na jedného tak, že Knollmuller ostal voľný pred Takáčom. Ten však vytiahol skvelý zákrok a chytil tutovku. Na druhej strane Azevedo s Koštrnom chystali šancu pre Paura, ale loptu zachytili domáci. Peknú strelu vyslal z diaľky Iván, ale brankár mu ju vyrazil. Následne pekný Koštrnov center našiel voľného Savvidisa, ktorý sa v takýchto pozíciách nezvykne mýliť, no tentoraz nehlavičkoval loptu presne. Po rýchlom brejku po ľavej strane pálil znova Iván, opäť do rovnakého miesta a znova s rovnakým výsledkom. Po viacnásobnom prestriedaní sa do zakončenia dostávali aj domáci, ale buď to boli nepresné strely, alebo ich chytil Takáč a na polčasovom skóre sa už nič nezmenilo.

POVEDAL PO ZÁPASE:

Michal Gašparík (Trnava): „Určite sme spokojní. Hrali sme proti kvalitnému súperovi, rakúska liga je kvalitná. 3:0 je pekný výsledok, mohol byť aj oveľa lepší, lebo mali sme tam situácie, mohli sme dať góly. V tej defenzíve musíme byť ešte o čosi lepší, ten trojobrancový systém nám sedel, ale potrebujeme tam ešte muchy vychytať, aby sme boli lepší, ale inak prevláda spokojnosť.“