Sep 1, 2024 18:00 , Štadión A. Malatinského

Home / News / Gašparík: „Potrebujeme si teraz oddýchnuť a verím, že už to pôjde.“

Gašparík: „Potrebujeme si teraz oddýchnuť a verím, že už to pôjde.“

Pavol Popovec |

Aug 19, 2024 |

Rozhovory

Tretia bezgólová remíza v Niké lige prišla v zápase proti Žiline a napriek viacerým šanciam vytúžený gól a trojbodový zisk neprišiel. Hrdinom mohli byť striedajúci Pich alebo Ďuriš, nakoniec sme sa s náročným súperom rozišli po remíze 0:0.

Po zápase odpovedal tréner Michal Gašparík na otázky novinárov a mrzelo ho, že napriek dobrým príležitostiam sa jeho hráči strelecky nepresadili. Vyzdvihol ale výkon hráčov, ktorí chceli získať tri body a potešiť tak divákov a fanúšikov.

„Z mužstva bolo cítiť, že chce vyhrať. Napriek únave mužstvo išlo do poslednej sekundy, vydalo sa a veľmi veľa sme bránili vo vysokom pressingu. Nebolo jednoduché ubrániť útočný trojzáprah Žiliny ale chalani s tým poradili. Pressing nás stál veľa síl. Bol som v očakávaní, ako sa bude zápas vyvíjať najmä po 45. minúte, možno po 60. minúte pretože máme skúsenosti z minulých sezón, že Žilina je najbehavejšie mužstvo a že nás fyzicky zlomili ale chalani sa nepoddali a dokonca tí hráči, ktorí vo štvrtok nabehali 14 kilometrov, tak to vydržali celých 90 minút. Neboli sme v ľahkej psychickej situácii ale na hráčoch bolo vidno, že chcú.“

Trénera Gašparíka mrzeli nevyužité šance ale verí, že príde zlom.

Veľkú šancu mal aj Michal Ďuriš, ktorý po prihrávke spomínaného Picha trafil loptu do tyčky. Pich čaká na magickú stovku strelených gólov a tréner Gašparík verí, že mu to tam padne.

„Neviem, čo ho zväzuje, že či je nervózny, ale je skúsený hráč. Veľakrát je to o tom, že hráč potrebuje na začiatku sezóny streliť gól a viem, že to z neho spadne. Od skúseného hráča očakávate iné riešenie dvojitej šance, ktorú mal. Škoda, pretože mohol rozhodnúť zápas a jeho psychika by išla hore a úplne opačným smerom.“

Pozitívom včerajšieho duelu boli ďalšie minúty pre Erika Daniela, ktorý priniesol do zápasu energiu a ukázal v čom je jeho sila.

Tréner Gašparík verí, že bude môcť už nastúpiť aj v základnej zostave.

„Verím, že Erik bude môcť byť súčasťou základnej zostavy. Do Poľska s nami nešiel lebo mal odozvu na zápas v Malženiciach. Nebolo pre neho ľahké nastúpiť do takéhoto náročného zápasu. Ukázal v čom je jeho sila a pomohol nám.

Gašparík rovnako verí, že tento zápas bude prelomový a že pomôže hráčom po kondičnej stránke, po hernej stránke a že sa zlepší zdravotný stav v kádri.

Hodnotenie zápasu pridal aj kapitán Martin Mikovič a Miloš Kratochvíl, ktorý odohral prvýkrát v našom drese celých 90 minút.

V tabuľke Niké ligy nám aktuálne patrí 9. miesto s troma bodmi. Najbližší zápas odohráme v sobotu 24. augusta od 18:00 v Skalici.

Ďakujeme, že ste s nami! TRNAVA DO TEHO!