Home / News / DERBY: Keď posledný zdolal lídra

DERBY: Keď posledný zdolal lídra

Pavol Popovec |

Oct 14, 2024 |

News

Písal sa rok 2012 a pre Spartak to nebola sezóna, na ktorú by spomínal s nadšením. Druhý november bol ale dňom derby a na programe bolo 15. kolo najvyššej súťaže. Hralo sa v sychravom počasí na staručkom štadióne na Pasienkoch.

Slovan viedol súťaž a pred zápasom proti našim farbám prehral dvakrát. Naopak my sme mali konte prehier až sedem a na Pasienkoch sme teda rozhodne favoritmi neboli. Bol to trénerský súboj medzi Slovákom a Hoftychom a na ihrisku proti sebe nastúpili silné mená celého slovenského futbalu. Halenár, Schranz, Karhan, Žofčák a ďalší.

V zostave Spartaka nechýbali ani naši aktuálni hráči Mikovič, Sabo a dnes už tréner Michal Gašparík. V bráne nastúpil Dobrivoj Rusov a od začiatku musel byť v pozore po typickej delovke Kladrubského. Tá len presvišťala ponad jeho bránu a my sme vzápätí pohrozili po prieniku Saba. Rusov držal čisté konto aj po prízemnej strele Halenára, ktorá prišla minútu pred koncom prvého polčasu.

Gólová delovka a dymovnice na tribúnach

Hneď v úvode druhého polčasu sme udreli! Domáci stratili loptu na vlastnej polovici, získal ju bojovný Vlasko, prihral Gašparíkovi a ten nekompromisnou delovkou spoza pokutového územia strelil gól.

Radosť po góle Gašparíka.

Domáci síce zvýšili tempo a snahu o vyrovnanie, ale priebeh hry vôbec neukazoval tabuľkové pozície oboch tímov. Už tradične sa zápas neobišiel bez prerušenia. V 64. minúte si domáci fanúšikovia zapálili dymovníc viac, ako by bolo vhodné a celé Pasienky pohltil hustý dym. Pokračovalo sa až po 18-tich minútach. Do konca zápasu sme už tlaku Slovana odolali a vybojovali veľmi cenné tri body.

Napriek tomu, že Slovan figuroval na prvej pozícii, zápas sledovalo len 3853 divákov.

Sezóna 2012/2013 skončila pre naše farby na predposlednom mieste a záchranou v najvyššej súťaži.

Pred 173. derby sme ale na treťom mieste a bez jedinej prehry.

Už v sobotu 19. októbra od 18:00 sa vidíme na Štadióne Antona Malatinského! VŠETCI NA ŠTADIÓN!