Home / News / DERBY: Horúci duel pred vyše 12-tisíc divákmi

DERBY: Horúci duel pred vyše 12-tisíc divákmi

Oct 10, 2024 |

News

Kampaň v duchu VYPREDAJME DERBY, sezóna so skupinovou fázou Európskej konferenčnej ligy a 12 528 divákov na Štadióne Antona Malatinského.

Aj také bolo 169. vydanie Tradičného derby 22. októbra 2023.

Pamätáte si na neho? Prenesme sa aspoň nachvíľu do minulosti, ktorá síce našim farbám výhru nepriniesla, ale na tribúnach to bol pre Slovan priam debakel.

Oheň, voda, vítr…

Aj derby číslo 169. malo všetko, čo sa od neho očakáva. Ohne, transparenty, tvrdé súboje na ihrisku a hlasné pokriky na tribúnach. Jeseň v znamení európskeho futbalu nažhavila srdcia červeno-čírnych fanúšikov a priniesla duel, v ktorom chceli zverenci trénera Michala Gašparíka uspieť. Bol to zápas 11. kola Niké ligy, pred ktorým sme mali na konte tri výhry v rade a chceli pridať ďalšiu.

Samotnému štartu duelu predchádzali slávnostné a pamätné momenty pre kanoniera Michala Ďuriša. Okrem uvedenia do klubu ligových kanonierov získal aj ocenenie pre hráča mesiaca september v najvyššej súťaži. Ďuriš dominoval v hlasovaní odbornej komisie, mal skvelú formu a na ihrisku predvádzal výkony hodné TOP útočníka. Hneď po návrate na Slovensko a do najvyššej slovenskej súťaže zaznamenal gól a otvoril si tak strelecký účet v našom drese. V tomto trende pokračoval počas celého septembra 2023 a na bodové konto mu pribudli tri góly a tri asistencie.

Televízny zápas, zápas mesiaca. Množstvo prívlastkov pre výnimočný duel v elektrizujúcej atmosfére bol na ihrisku taktický a prvý polčas gólom divákov nepotešil ani jeden tím. Na tribúne sme ale videli ohne, pre ktoré musel byť zápas dvakrát prerušený. Našťastie sa neaplikovalo príslovie trikrát a dosť, ktorým hrozili delegáti stretnutia a zápas sa dohral.

Na gól najväčšieho rivala zo 64. minúty odpovedal Zeljković exportnou strelou z voleja a na konto si pripísal svoj debutový presný zápas v trnavskom drese. Štadión explodoval radosťou, ktorá ale trvala len desať minút. Zeljkovićov gól napokon na body nestačil a Slovan dokázal uspieť v 169. Tradičnom derby.

A čo nám prinesie DERBY číslo 173? Dozvieme sa už 19. októbra od 18:00 na Štadióne Antona Malatinského.

A VY PRI TOM NESMIETE CHÝBAŤ! Vyberte si svoje miesto už teraz!