Sep 22, 2024 15:30 , Štadión A. Malatinského

Home / News / Výhra v Podbrezovej rozdielom triedy

Výhra v Podbrezovej rozdielom triedy

Samuel Ďurinský |

Oct 5, 2024 |

News

Spartak nastúpil do zápasu za s výdatnou podporou hosťujúcich fanúšikov, ktorí od začiatku mužstvu pripravili domácu atmosféru. Od prvej minúty to bol vyrovnaný boj z oboch strán, bohužiaľ pre fanúšikov bez šance na jednej, či druhej strane. Prvú strelu v zápase sme zaznamenali až v 30. minúte, keď sa k zakončeniu spoza 16-ky dostal Kelvin Ofori. V závere polčasu sa do šance dostala Podbrezová, keď najprv Štefánikov center do malého vápna nezakončil Smékal a strela Sanusiho následne tesne minula Frelihovu bránu. V samom závere polčasu sa však trnavčania ujali vedenia, keď si na fantastickú prihrávku od Erika Daniela nabehol Kelvin Ofori a poslal loptu do siete domáceho brankára.

Gól Kelvina Oforiho, ktorým otvoril skóre stretnutia

Do druhého polčasu nastúpili aktívnejšie Bíli Andeli. V 47. minúte si na Holíkov center nabehol Ďuriš, jeho zakončenie hlavou skončilo mimo. O minútu neskôr z diaľky napriahol Procházka, bránu však prestrelil. Trnavčania sa tešili z gólu druhýkrát v 55. minúte, keď sa po spätnej prihrávke od Kratochvíla dostal k zakončeniu opäť Kelvin Ofori a loptu prepasíroval pomedzi nohy brankára Danka – 0:2. Tento gól železiarov nakopol, v 59. minúte najprv Frelihove rukavice vyprášil z diaľky Galčík, o 2 minúty neskôr to skúšal striedajúci Yirajang, bránu však tesne minul. Yirajang bol aktívny aj naďalej, jeho ďalší nebezpečný pokus smerom na bránu hlavou zablokoval skvelo hrajúci Marek Ujlaky. Lekcia trnavčanov z efektivity pokračovala aj ďalej, v 66. minúte napriahol k strele Erik Daniel a aj tretia strela na bránu Podbrezovej skončila v sieti. Strelecký účet v lige si mohol v 74. minúte otvoriť aj striedajúci Róbert Pich, v 100 %-nej šanci však netrafil bránu Adama Danka. Trnavčanom zápas chutil, k ďalšiemu zakončeniu sa dostal Michal Ďuriš, jeho hlavička brankárovi problémy nenarobila. V samom závere sa šťastena obrátila aj na Róberta Picha, ktorý nadviazal na hattrick z pohárového zápasu a svojim prvým ligovým gólom za Spartak upravil stav stretnutia na konečných 0:4. Z Podbrezovej si tak odnášame výhru rozdielom triedy a Andeli sa skvelo naladili pred reprezentačnou prestávkou a blížiacim sa derby!