Home / News / Predposledný zápas prípravy a remíza s Hartbergom

Predposledný zápas prípravy a remíza s Hartbergom

Pavol Popovec |

Jul 14, 2024 |

News

Červenočírni majú za sebou štvrtý prípravný duel pred novou sezónou s dobre známym súperom z Rakúska. V prvom polčase duel s veľa vzruchu nepriniesol a rozbehol sa v druhom polčase. Góly padli po štandardných situáciách. Domáci tím išiel do vedenia v 55. minúte po góle Prokopa z pokutového kopu. O tri minúty vyrovnal po kvalitne zahratej štandardke Filip Twardzik, ktorý sa postupne cíti na ihrisku lepšie a lepšie. Zápas z jeho pohľadu nebol jednoduchý a súper ukázal kvalitu.

„Chceli sme hrať našu hru. Prvých dvadsať až tridsať minút sa nám to radilo. Neskôr začali domáci nakopávať lopty za nás pretože sa nevedeli presadiť stredom. Nebol to jednoduchý zápas a remíza je zaslúžená.“

Tréner Gašparík bol so zápasom relatívne spokojný

Dobre známy súper preveril zverencov trénera Gašparíka, ktorý sa vyjadril aj k nováčikom v zostave.

„Robo Pich hral prvý zápas. V tréningu je vidno, že je skúsený hráč a potrebuje sa už len trošku zžiť s mužstvom. Kratochvíl sa rovnako už zžíva s mužstvom. Hugo Ahl si myslím, že vyzerá dobre v tréningu, silovo a kondične dobre pripravený a zobrali sme zaujímavého mladého chalana. Musím vyzdvihnúť aj mladého Trella, že bol opäť výborný, nestráca lopty a je kreatívny. Corryn je na tom už lepšie kondične. Twardzik je trošku anomália. Mal dlhší výpadok, nehral dlho ale v zápasoch vyzerá výborne aj na Sparte hral dobre. Som rád, že sa do toho rýchlo dostáva. Aj ďalší chalani sa do toho postupne dostávajú a budeme to ladiť aj za pochodu.“

PRIPRAVNÝ ZÁPAS

TSV Egger Glas Hartberg – FC Spartak Trnava 1:1 (0:0)
Góly: 55. Prokop (pen) – 58. Twardzik
HARTBERG: Scherf – Avdijaj, Diarra, Havel, Heil, Karamatic, Komposch, Markus, Pfeifer, Prokop, Schwarz
Striedali: H.Postl –  Hoffmann, Omoregie, Amadin, Schendl, Halwachs, F. Wilfinger,  Kainz,  Hutter, Urdl, Karner, Osborne
SPARTAK: Rusov – Holík, Štetina, Kóša, Twardzik – Zeljkovič – Pich, Corryn, Kratochvíl, Azango – Paur.
Striedali: Vantruba – Procházka, Ahl, Ujlaky, Ďuriš, Trello, Šulek, P. Karhan, Bainovič, Mikovič

Tréner Gašparík stihol sledovať aj zápas potencionálnych súperov v 2. predkole Európskej konferenčnej ligy medzi Aktobe z Kazachstanu a FK Sarajevo z Bosny a Hercegoviny. Po prvom meraní síl je bližšie k postupu FK Sarajevo. Odveta je na programe vo štvrtok 18.7. od 21:00 v Sarajeve na štadióne s kapacitou 35 000 divákov. Vo štvrtok v noci tak spoznáme nášho súpera do druhého predkola EKL a ostrého štartu európskej sezóny.

Ešte predtým čaká náš A-tím a všetkých fanúšikov Spartaka futbalový sviatok. Na Štadión Antona Malatinského príde súper zvučného mena – Aston Villa. Zápas leta štartuje v sobotu 20. júla od 16:00 a počas celého dňa je pre všetkých fanúšikov a milovníkov futbalu pripravený bohatý sprievodný program.

POSLEDNÝCH 5000 VSTUPENIEK! Poďme spoločne vypredať Štadión Antona Malatinského!

Na domácej scéne sme spoznali možných súperov v Slovnaft Cupe. V druhom kole si môžeme zahrať proti Vrbovému alebo Jaslovským Bohuniciam. Vzájomný duel potencionálnych súperov pre otvárací duel na pohárovej ceste je na programe 28. júla od 17:00.

Pohárové zápasy sú špecifické a veríme, že to bude opäť oslava futbalu a pohárovú púť odštartujeme v parádnej atmosfére s úspešným výsledkom pre červeno-čírne farby.

Čakajú nás bohaté futbalové dni. SPARTAK DO TEHO!