V ligovom zápase proti Dunajskej Strede nastúpili futbalisti Spartaka v dresoch s originálnou potlačou viažucou sa k tomuto zápasu. Dresy následne hráči podpísali a išli do aukcie, v ktorej si ich fanúšikovia mohli vydražiť. Teší nás, že o dresy bol záujem a ďakujeme všetkým, ktorí prispeli na dobrú vec. Najvyššia čiastka bola za dres Erika Grendela, za ktorý záujemca zaplatil 250 eur a rovných 200 eur zaplatili fanúšikovia aj za dresy dvojice útočníkov Sobczyk – Tavares. Dovedna sa vyzbieralo 2400 eur, ktoré, tak ako sme sľúbili, venujeme rodinám a zdravotne postihnutým dieťaťom.

Jedným z tých, ktorým fanúšikova pomohli, je aj Peter Geryk, syn legendárneho trnavského brankára Pepa Geryka, ktorý so Spartakom získal päť majstrovských titulov. Je dcérka Nikolka je pripútaná na invalidný vozík, no často spolu chodia povzbudzovať Spartak na domáce zápasy.

Ďalším je mladý trnavský hokejista Alex Kupka, ktorý sa hneď vo svojom prvom zápase v zámorí nepríjemne zranil. Nešťastne narazil na mantinel a zlomil si krčné stavce. Sedemnásťročný Alex mal však aj šťastie v nešťastí, lebo také zranenie môže byť smrteľné alebo s fatálnymi následkami. Vďaka rýchlemu zákroku trénera našťastie Alex neutrpel poškodenie miechy. Hoci ho mali v hľadáčiku viaceré školy, Alexa teraz čaká nákladná liečba a náročná rehabilitácia, aby sa nemusel vzdať svojho sna. Na jeho liečbu môžete prispieť aj vy http://bit.ly/Alex_Kupka_prispevok

Pomoc dostane aj 13-ročný Tomáš Čerepaňa z Brestovian, ktorý má diagnostikovanú detskú mozgovú obrnu - zmiešanú kvadruparézu a generalizovanú epilepsiu. Je stálo pripútaný na invalidný vozík. Tomáš napriek tomu veľmi dobre spolupracuje pri rehabilitáciách, ktoré však nie sú v takom rozsahu v akom ich potrebuje preplácané zdravotnými poisťovňami.

Štvrtý príspevok putuje do rodiny Jána Horvátha, dlhoročného fanúšika Spartaka Trnava, ktorý sa stará o svoju dcérku, ktorej bola diagnostikovaná mozgová obrna. Ďakujeme všetkým fanúšikom, ktorí prispeli na dobrú vec a aspoň troch čiastočne prispeli na liečbu pre tých, ktorí to potrebujú.