FC Košice U19 – FC Spartak Trnava U19 0:3 (0:2)

Ako býva zvykom, keď sa hrá na východe krajiny, devätnástka absolvovala v piatok v doobedňajších hodinách tréning a po krátkom obede sa vydala do Košíc, kde v sobotu odohrala zápas 24. kola. Trnavčania doň vstúpili mimoriadne aktívne, čoho výsledkom boli dva Čiernikove góly v rozmedzí od 15. do 18. minúty. Po hodine hry pridal gólovú poistku Kudlička. Boj o titul zostáva dve kolá pred koncom nezmenený, pretože aj Trenčín, aj Žilina svoje zápasy zvládli.

FCST U19: Vasiľ – Rusnák, Karhan, Ujlaky (C), Boledovič, Kudlička (80. Masár), Polák, Repa, Kotlár (75. Sabol), Rýzek, Čiernik (87. Šarmír)

Góly: 15. a 18. Čiernik (2. z 11m), 61. Kudlička

Peter Gaži: „Celozápasovo sme boli na ihrisku dominantní v blokovej obrane, ale zároveň nebezpeční v ofenzíve. Prvý gól strelil Čiernik po výbornom zisku lopty a finálnej prihrávke od Kotlára. Druhý pridal z pokutového kopu po faule na Kudličku, ktorému predchádzala výborná predfinálna prihrávka od Karhana. Skóre zápasu uzavrel Kudlička opäť po prihrávke Kotlára a výbornej činnosti Čiernika. Celkovo ma teší, že v posledných dvoch zápasoch sa nám podarilo proti tímom s výbornou defenzívou streliť spolu sedem gólov. Ďalší víkend nás čaká kľúčový zápas v boji o titul na ihrisku Dunajskej Stredy.“

FC Spartak Trnava U17 – FC Košice U17 0:2 (0:2)

V rovnakom čase hrali na domácej pôde s Košicami dorastenci do 17 rokov. Tí však duel nezvládli vôbec dobre a s tabuľkovým susedom prehrali po góloch v prvom polčase 0:2.

FCST U17: Bodo – Turoň (55. Šoóš), Stano (C), Horník, Krchnár (55. Šebek), Wallner, Ilavský, Justh, Kostolný, Kubala (55. Beňo), Író (55. Dadík)

Patrik Malý: „V zápase s tabuľkovým susedom dostali šancu hráči, ktorí mali v priebehu posledného obdobia menšiu minutáž. Keďže sa blíži záver sezóny a hráči prechádzajú do kategórie U19, kde sa budú spájať dva ročníky, očakávali sme, že sa hráči o miesta v budúcej sezóne pobijú. To, ako s touto príležitosťou naložili, je však otázne. Košice zaslúžene vyhrali, dali dva góly, my nula. Chýbala nám kvalita smerom hore, dravosť a najmä rýchlosť. Dúfam, že sa hráči v posledných dvoch zápasoch viacej pobijú o miesto v Spartaku pre ďalší ročník. Príležitostí dostávajú dostatok, možno aj na úkor výsledku, ale to je hlavnou úlohou kategórie U17.“

FC Spartak Trnava U16 – FC Košice U16 1:1 (0:1)

V treťom zápase medzi dorastencami Trnavy a Košicami sa zrodila remíza 1:1. Košičania viedli po prvom polčase najtesnejším rozdielom, ale po hodine hry videli červenú kartu, čo dokázal o pár minút neskôr potrestať Adamkovič.

FCST U16: Smieško – Duchovič, Bartoš (41. Špačinský), Kalman (59. Hesko), Karhan, Molnár (C), Paulen (48. Adamkovič), Trello (59. Šadibol), Ostrovský, Vyskoč, Basár (41. Čavojský)

Góly: 68. Adamkovič

ŽK: Molnár

Adam Chorvath: „Mali sme dobrý vstup do zápasu. Hneď v prvej minúte sme mali gólovú príležitosť. V podstate počas celého zápasu sme boli lepším tímom, súperovi sme vytvorili pár pološancí sami svojimi chybami v rozohrávke a po jednej takej sme dostali aj gól. V druhom polčase sme chceli zápas otočiť, mali sme prevahu, no chýbala nám presnosť vo finálnej fáze. Podarilo sa nám aspoň vyrovnať po peknej akcii, ale tento zápas sme mali vyhrať.“

FC Baník Prievidza U15 – FC Spartak Trnava U15 1:5 (1:1)

V Prievidzi išli do vedenia hráči domáceho tímu. Spartakovcom sa podarilo vyrovnať do polčasu z pokutového kopu. Po výmene strán vybehli Trnavčania na svojho súpera vo veľkom štýle a nastrieľali mu ďalšie štyri góly.

FCST U15: Fenes (41. Halada) – Bohmer, Pristach, Velický (C), Kováč, Ležák, Turanský, Kubovič, Priecel, Bukovský, Kocian (59. Ptačín)

Góly: 29. Pristach (z 11m), 51. Bukovský, 53. a 80. Priecel, 56. Turanský

Tomáš Kánik: „Herne to v tomto zápase z našej strany nebolo ono. Zo začiatku sme mali náznaky zaujímavých akcií, ale prvý gól sa podarilo streliť súperovi. Do polčasu sme stihli reagovať premeneným pokutovým kopom po peknej individuálnej akcii nášho ľavého obrancu Böhmera. Cez polčas som musel zamerať pozornosť našich hráčov na lepšiu spoluprácu v obrannej fáze hry. Po prestávke sme medzi 51. a 56. minútou využili tri štandardné situácie, ktoré definitívne zlomili odpor súpera. Z pohľadu individuálnych herných výkonov ale veľa hráčov predviedlo svoje priemerné a niektorí podpriemerné výkony.“

FC Baník Prievidza U14 – FC Spartak Trnava U14 0:7 (0:1)

Štrnástka začala v Prievidzi na výbornú, keď sa už po pár sekundách presadil Terenkov, ktorý v zápase pridal ešte ďalšie dva góly. Do polčasu sa však už skóre ďalej nemenilo. Aj v tomto prípade sa po výmene strán spustila trnavská kanonáda, z čoho pramenil konečný výsledok 0:7.

FCST U14: Lukošík (62. Pavelka) – Benkovský (57. Molnár), Noška, Daniel, Števík (51. Hruška), Benkovský (C), Repáň (51. Tittel), Slezák, Fojta (57. Sobota), Terenkov, Chnapko (62. Kollár)

Góly: 1., 57. a 69. Terenkov, 38. Chnapko, 59. Noška, 61. Slezák

Filip Nádaský: „Po trojtýždňovej pauze bez majstrovského zápasu sme vstúpili do stretnutia výborne, keď sme v prvej minúte potrestali súperovu chybu a otvorili skóre. Po tomto góle sme však začali pôsobiť uspokojene a súper nás ohrozil dvomi nebezpečnými strelami, ktoré však náš brankár výborne zachytil. V prvom polčase sa mi náš herný prejav nepáčil, chýbal nám väčší pokoj vo finálnej fáze. V druhom polčase som bol s výkonom hráčov spokojný, pretože sme súpera prevalcovali ďalšími šiestimi gólmi. Po výmene strán boli chalani sebavedomí, aktívne napádali súpera, vyšli nám viaceré krásne útočné akcie a zaslúžene sme zvíťazili.“

FKM Karlova Ves Bratislava U15 – FC Spartak Trnava U15 0:5 (0:3)

V anglickom týždni zvládli najstarší žiaci aj svoj víkendový zápas. V bratislavskej Karlovej Vsi viedli do polčasu už rozdielom triedy a po výmene strán si bez problémov postrážili pohodlný náskok. Tromi gólmi sa zaskvel David Bukovský. V nadstavbovej časti je pätnástka po šiestich zápasoch na vedúcej priečke.

FCST U15: Halada – Bohmer, Baranovič, Pristach, Kováč, Ležák, Turanský (C), Kubovič, Priecel, Bukovský, Ptačín

Góly: 8. Bohmer, 11., 14. a 64. Bukovský (1. z 11m), 62. Priecel

ŽK: Bohmer

Tomáš Kánik: „V priebehu celého zápasu sa súper sústredil na bránenie v strednom či hlbokom bloku. Naši hráči teda museli ukázať tvorivosť a kvalitu v útočných herných kombináciách či situáciách 1 na 1 alebo 1 na 2. V úvode zápasu sme boli efektívni, keďže už v 14. minúte bolo 0:3. Hráči museli riešiť veľmi veľa vedení a zakončovaní útokov, preto sa logicky vyskytovali aj lepšie, aj horšie riešenia. Za celkový prístup k zápasu ich chcem ale pochváliť.“

FKM Karlova Ves Bratislava U14 – FC Spartak Trnava U14 1:6 (1:2)

Rozdielom piatich gólov, akurát 6:1, zvíťazili s Karlovou Vsou aj žiaci do 14 rokov. Polčas bol pritom iba o jeden gól, no v druhom polčase sa podarilo Samuelovi Fojtovi skompletizovať svoj hetrik. Štrnástka je so stopercentnou bilanciou v nadstavbe zatiaľ prvá.

FCST U14: Lukošík – Benkovský (48. Sobota), Noška, Daniel, Tittel (48. Števík), Benkovský (C), Repáň, Slezák (50. Hruška), Fojta (58. Kollár), Terenkov (50. Molnár), Polťák (36. Chnapko)

Góly: 3. a 47. Terenkov, 27., 36. a 45. Fojta, 60. Daniel

Filip Nádaský: „Víkendový zápas začal presne ako cez kopírku s utorňajším zápasom proti Prievidzi, kedy sme išli do vedenia už v úvodných minútach. Následne sme sa uspokojili s výsledkom a dostali sme po rohovom kope zbytočný gól. Prvý polčas bol bez tempa, snahu chalanom nemožno odoprieť, avšak využili sme len jednu útočnú situáciu a prvý polčas sme vyhrali 2:1. Cez polčas som hráčov nabádal, aby viacej napádali súpera a boli aktívnejší na lopte. Som rád, že chalani si pokyny zobrali k srdcu a druhý polčas sme dominovali a zaslúžene vyhrali.“

FC Petržalka U13 – FC Spartak Trnava U13 0:0

V zápase druhej najmladšej žiackej kategórie sa zrodil pomerne atypický výsledok, a to bezgólový.

FCST U13: Pavelka, Kostelný – Slovák, Bohunický, Bartovič, Bartaloš, Zemko, Ušák, Fraňo, Marčiš (C), Hečko, Augustín, Gerčák, Hrachovský, Brestovanský, Studený, Fehér, Pospíšil, Mišo

Dávid Miškovič: „V Petržalke na umelej tráve sa hráči v prvom polčase borili s veľkou horúčavou, veľmi veľa nepresností znamenalo únavné šprinty do defenzívy. V druhom polčase sme prebrali hernú iniciatívu, ale v šestnástke súpera sme neboli efektívni. Na záver boli šance na oboch stranách, ale výsledok sa nezmenil.“

FC Petržalka U12 – FC Spartak Trnava U12 6:8 (2:4)

Po úspešnom utorňajšom účinkovaní na medzinárodnom turnaji v českom Táborsku čakal na dvanástku zápas v Petržalke. Ten zvládli a po triumfe 8:6 im patrí naďalej vedúca priečka.

FCST U12: Černý, Lehocký, Vlkovič – Belmechri, Böhmer, Bošanský, Dunár, Ďuriš, Fenič, Hanzel, Kalamár, Koreň, Pavlis, Rakús, Legnhardt, Nejedlík, Zajánoš, Zlatňanský, Svetlík, Martinkovič

Góly: 14. a 42. Koreň, 17. a 58. Fenič, 23. Zlatňanský, 27. Hanzel, 32. a 37. Ďuriš

Oliver Burian: „Cez víkend nás čakal náročný zápas v horúcom počasí a ešte s pridanou hodnotou umelej trávy. Na chalanoch bola vidieť únava, ale podmienky mali obe mužstvá rovnaké. Nemožno uprieť snahu a túžbu ísť za gólom. Šancí sme si vypracovali dosť, bohužiaľ, trápila nás aj ich finalizácia. Nebol som spokojný s obrannou fázou celého mužstva, kedy sme nemali potrebný dôraz v súbojoch a zle sme čítali a riešili obranné herné situácie. Boli tam aj pekné momenty a vypracované akcie, no výkon mužstva nebol ideálny, videli sme viacero vecí, na ktoré sa budeme musieť v tréningovom procese zamerať. Avšak som rád, že chalani ukázali morálno-vôľové vlastnosti a práve v takomto zápase, kedy všetko nejde podľa predstáv, boli stále koncentrovaní a snažili sa zmeniť obraz hry vo svoj prospech.“

FC Spartak Trnava WA – AS Trenčín WA 2:2 (1:0)

Už-už to vyzeralo, že v prvom dejstve gól nepadne, ale Tonkovičová to druhý víkend po sebe vyvrátila. V 78. minúte išli Trnavčanky do dvojgólového vedenia, ale príliš dlho sa z neho netešili, pretože do piatich minút bolo vyrovnané na konečných 2:2.

FCST WA: Nemochovská – Horňáková (C), Vulganová (59. Luptáková), Konečná, Čoknayová, Cedulová, Poláková (59. Kaniariková), Eckerová, Voščinárová, Žigová, Tonkovičová

Góly: 45. Tonkovičová, 78. Cedulová

Cyril Janoško: „Zápas proti Trenčínu bol veľmi náročný. Súper prišiel dobre pripravený, zmenil systém hry a naše dievčatá s tým mali problém. My sme zle reagovali na ich výmenu miesta v ofenzíve a tým si vypracovali gólové šance, ale podržala nás naša obrana a brankárka. My sme sa v ofenzíve veľmi trápili, kazili sme jednoduché prihrávky, avšak v závere polčasu nám vyšla pekná akcia a polčas sme vyhrali 1:0. Druhý polčas dominoval Trenčín, nedarilo sa nám podržať loptu na ich polovici a všetko sa vrátilo späť pred našu bránku. Napriek tlaku Trenčína sme vyťažili maximum a skórovali na 2:0, keď z 30-tich metrov vystrelila Cedulová a dala pekný gól. Následne sme zareagovali zmenou v rozostavení hráčok, ale urobili sme zbytočné chyby v obrane, ktoré Trenčín potrestal a vyrovnal na 2:2. S predvedeným výkonom nie som spokojný, vieme hrať lepšie.“

© Ľubomír Horňák

MŠK Žilina WU19 – FC Spartak Trnava WU19 1:4 (1:0)

V Žiline predviedli dorastenky fantastický obrat. Po prvom polčase prehrávali najtesnejším rozdielom, ale po výmene strán strelili hneď štyri góly a tešili sa tak z víťazstva rozdielom triedy.

FCST WU19: Králiková – Čambalová, Čeriová, Obuchová (63. Kormúthová), Belicová, IzotováaBajerová (C), Trajlínková, Martišková, Gáliková (41. Bederková), Bondareva (63. Žuffová)

Góly: 47. Martišková, 53. Bederková, 63. a 72. Izotova

Marián Kováčik: „Prvý polčas bol z našej strany veľmi zlý. Aj napriek väčšiemu držaniu lopty a lepším individuálnym výkonom v hre 1 na 1, sme nepodali žiadny kolektívny výkon. Chýbala mi snaha pobiť sa o výsledok, komunikácia medzi hráčkami, všade sme boli neskoro a smerom dopredu sme hrali uponáhľane bez prípravy v stredovej zóne. Vyústením a po slabom dôraze v našej šestnástke sme inkasovali. Toto tiež hráčkam neprospelo. Cez prestávku sme si povedali, že to musíme zmeniť. Hlavne prístup a nasadenie. Do druhého polčasu ako keby vybehla iná Trnava a súpera sme do ničoho nepustili. Naopak, boli sme to my, ktorí vsietili postupne štyri góly a získali tak zaslúžené body. Som rád, že dievčatá ukázali svoju kvalitu, ale prvý polčas nech im je ponaučením, že žiadny súper sa neporazí sám a o každé víťazstvo treba bojovať.“

MŠK Žilina WU15 – FC Spartak Trnava WU15 0:4 (0:2)

Do zápasu na horúcej pôde Žiliny vstúpili naše žiačky na výbornú. Už v ôsmej minúte viedli o dva góly. Po výmene strán pridali ďalšie dva a v priamom súboji o prvé miesto zvíťazili vysoko 4:0. O presné zásahy sa postarali Suchoňová a Halásová.

FCST WU15: Bukrotinová – Voleková, Stanková, Geschwandtnerová, Barutová, Z. Horváthová, Polačková (C), Suchoňová, S. Horváthová, Pekárová, Halásová, H. Bačiková, Tančoková, Reháková, Krištofiaková

Góly: 4. a 45. Suchoňová (2. z 11m), 8. a 65. Halásová

Róbert Halada: „Cez víkend nastúpili dievčatá do tretieho zápasu nadstavby proti najlepšiemu tímu stredného Slovenska na slávnej Marakane. Oba tímy nastúpili v nie najsilnejších zostavách, čo bolo spôsobené zraneniami viacerých hráčok. Naším mottom, s ktorým sme vstúpili do zápasu, bolo: „Vzájomne si pomáhame – pri bránení aj útočení.“ Tiež sme si chceli vylepšiť aj postavenie v nadstavbovej tabuľke. Súpera sme opäť zatlačili od začiatku stretnutia a vypracovali sme si gólové príležitosti, z ktorých sa nám podarilo skórovať. Súper však postupne vyrovnal hru a zápas napriek teplému počasiu nabral dobré tempo. Viac gólových príležitostí si vypracovali naše dievčatá, avšak brankárka domácich bola výborná. V druhom polčase dievčatá zopakovali výkon z prvého polčasu, aj gólovo. Pre úspešný výsledok si však dievčatá museli siahnuť na dno svojich síl a byť pozorné až do konca. Z ihriska odchádzali unavené, ale šťastné. Dievčatám ďakujem za výkon a milé venovanie nám trénerom. Veľmi nás to potešilo, sme na vás pyšní.“