Stávková spoločnosť Tipsport SK oficiálne uzavrela minimálne dvojročné partnerstvo s FC Spartak Trnava, ktorý patrí na Slovensku ku klubom s najbohatšou históriou.

V uplynulom období sa Spartak stabilizoval a v roku 2018 získal slovenský titul, o rok neskôr aj Slovenský pohár. Okrem nespornej športovej kvality je v Trnave mimoriadne rozvinuté aj zázemie klubu.

„Sme radi, že sme nadviazali na predošlé dobré vzťahy, keď sa Spartak Trnava zúčastnil Zimnej Tipsport ligy či Tipsport Malta Cupu a podarilo sa nám spoločne posunúť ešte vyššie. Týmto partnerstvom štartujeme investíciu do futbalu na Slovensku a vidíme v nej potenciál. Trnava je skvelá športová značka, ktorú na Slovensku pozná každý. Z nášho pohľadu jednotky na trhu slovenských stávkových spoločností je tak jasné, že sa spájame s tými najlepšími.“ povedal riaditeľ Tipsport SK Martin Tabák.

V športovom odvetví je dôležité zachytávať trendy. Spartaku sa momentálne darí a spolupráca s Tipsportom ho môže vyšvihnúť na ešte vyššie priečky. Tipsport SK a FC Spartak Trnava sa spájajú aj na úrovni dvoch fanúšikovských základní - konkrétne najväčšia komunita tipérov a podporovatelia Trnavy. Celkom určite to bude synergia, ktorá bude fungovať,“ vyjadrila sa marketingová riaditeľka Tipsport SK Zuzana Mihová.

Zo spojenia so stávkou spoločnosťou Tipsport SK sa tešia aj v Spartaku, ktorý bude mať nového generálneho partnera. „Sme radi, že po takmer dvoch rokoch vzájomných rozhovorov sme dospeli k dohode, s ktorou boli obe strany spokojné. Podarilo sa nám presvedčiť jedného z lídrov v oblasti stávkovania, že sme konkurencieschopný klub, s ktorým oplatí spojiť svoje meno. Verím, že vďaka tejto spolupráci budeme ešte silnejší a budeme môcť naplniť náš cieľ, ktorým je postupné napredovanie a budovanie silného Spartaka,“ povedal riaditeľ klubu Milan Cuninka.

Spartakovci už v najbližšom zápase Európskej konferenčnej ligy vo štvrtok proti Sepsi nastúpia v nových dresoch s Tipsportom na hrudi. „Keď sme prišli do klubu, tak sme na dresoch mali bezplatne dobročinnú organizáciu. Minulú sezónu sme odohrali bez propagácie na dresoch, no nie preto, že by o tento priestor nebol záujem. Sme si vedomí jeho hodnoty a nechceli sme ho dať pod cenu. Teraz sme našli silného partnera, o ktorého sa budeme môcť oprieť,“ vysvetlil Milan Cuninka.