Futbalisti Spartaka a realizačný tím dnes podstúpili testovanie na ochorenie COVID 19. Ešte pred predpoludňajším tréningom sa celý káder zišiel v mixzóne Štadióna Malatinského a zdravotníci každému odobrali vzorky z nosa a úst. Krátku procedúru niektorí znášali bez problémov, iní s obavami, nakoľko odobratie vzoriek nebolo úplne príjemné.

Jediný, ktorý už mal s testovaním skúsenosti, bol Alex Sobczyk. Podobnú procedúru absolvoval pri svojom návrate na Slovensko. „Ja už som skúsený, môžem si vzorky odobrať aj sám,“ smial sa Rakúšan. „Bolo to podobné ako prvýkrát a vedel som, čo môžem očakávať. Bolo to rýchle a bezproblémové. Videl som však na niektorých, že majú veľké obavy, ale verím, že keď pôjdu druhýkrát, tak to bude bez strachu. Verím, že všetky testy budú negatívne, lebo sme poctivo dodržiavali všetky hygienické nariadenia,“ dodal po teste.

„Z jednej nosnej dierky to bolo v pohode, ale keď mi odoberali vzorku z druhej, tak mi nebolo všetko jedno a vyhŕkli mi slzy, veľmi to dráždilo,“ povedal zasa Grék Tzandaris. „Ja som takéto niečo absolvoval po prvýkrát. Nervózny som nebol, ale keď som videl ostatných ako hlboko im pichajú do nosa, tak som sa trocha bál. Nakoniec to bolo len trocha nepríjemné, ale dalo sa to zvládnuť. Príznaky nemám, tak som v očakávaní výsledkov pokojný,“ dodal Štefan Molnár.

Zaujímavosťou bolo, že tím zdravotníkov zo spoločnosti AGEL SK, ktorá vykonávala odbery viedla manažérka pre marketing a komunikáciu spoločnosti, sympatická Trnavčanka Zuzana Ujlakyová. „Včera sme testovali slovanistov, dnes Spartak a postupne navštívime aj ďalšie kluby, dovedna asi 600 futbalistov Fortuna ligy. Testovanie je bezbolestné, ale pre niekoho môže byť nepríjemné. Slzia oči, ale sú to mladí chlapci a vydržali to.“

Ak je vám meno povedomé, tak Zuzana má k Spartaku veľmi blízko. Je to manželka Mareka Ujlakyho, v ktorého šľapajach kráča a ich syn Marek. „Spartak je srdcovka celej našej rodiny. Voľakedy som chodila pozerať na manžela, teraz sa chodím pravidelne na zápasy syna Mareka, ktorý hráva v mládežníckych výberoch Spartaka. Keď bude mladší disciplinovaný a bude poslušne zaberať v tréningu, tak by mohol raz napodobniť otca. Musím povedať, že obaja sú podobní v tom, že sú do futbalu zbláznení. Rozdiel je len v tom, že z môjho ženského pohľadu je syn viac agresívnejší a silovejší, manžel bol viac technický a talent,“ dodala s úsmevom Zuzana Ujlakyová.