V ostatnom čase sa veľa hovorilo o škandáloch porušenia životosprávy slovenských futbalistov do 21 rokov, ktoré sa mali diať na reprezentačných zrazoch tohto výberu v hoteli Senec. Popísané bolo toho už dosť, Výkonný výbor Slovenského futbalového zväzu potrestal celý tím. Hráči nedostanú štartovné za Škótsko a dva duely s Talianskom.
Toto všetko sa dotklo aj futbalistov Spartaka Trnava Ivana Schranza a Dobrivoja Rusova, ktorí boli členmi reprezentácie, ktorú viedol tréner Ivan Galád.

FC Spartak Trnava vydal k celej kauze oficiálne stanovisko prostredníctvom vedenia klubu a trénera, svoje slová pridali aj dvaja samotní hráči.

FC Spartak Trnava: „Náš klub v plnej miere stojí za hráčmi Schranzom a Rusovom a odmieta akékoľvek ich spájanie so škandálmi, ktoré sa mali diať počas reprezentačných zrazov U21 v Senci. S oboma futbalistami pracujeme už niekoľko rokov a detailne ich poznáme. Nikdy sme s nimi nemali žiadne problémy pri plnení si športových povinností. Sú to veľkí profesionáli, ktorí napriek svojmu mladému veku sú vzorom aj pre ďalších členov kabíny. Plne im dôverujeme. Sme rozhorčení z toho, že boli poškodené ich dobré mená. Neprávom boli vtiahnutí do celej kauzy, pričom sa trestal celý kolektív a nie jednotlivci, ktorí problémy spôsobili. Nesúhlasíme s tým, že im nebudú vyplatené odmeny, na ktoré majú jednoznačný nárok. Žiadame kompetentných, aby celú vec ešte raz dôkladne prešetrili a určili a potrestali skutočných vinníkov a nie celý tím.“

Juraj Jarábek, tréner FC Spartak Trnava: „Máme potvrdené, že naši hráči Schranz a Rusov neboli účastníkmi škandálov v seneckom hoteli. Ja osobne vyjadrujem nesúhlas, že naši futbalisti boli potrestaní. Odmakali si a vydreli si peniaze na ihrisku, ktoré im právom patria. Nie je žiadny dôvod ich dávať do skupinky, ktorá problémy spôsobila. Treba potrestať jednotlivcov, skutočných vinníkov. Ja našich chalanov poznám možno viac ako ich rodiny, pracujem s nimi denno denne, viem aké majú povahy a prehlasujem, že do takéhoto niečo by sa sa nedali vtiahnuť. Plne si za nimi stojím, sú to výborní futbalisti a skvelí chalani. Vyjadrujem im plnú dôveru a som rád, že ich mám vo svojom tíme.“

Ivan Schranz a Dobrivoj Rusov, hráči Spartaka a bývalí členovia reprezentácie U21: „Jediné, čo by sme k celej kauze chceli povedať, že na žiadnych údajných spomínaných škandáloch sme sa nezúčastnili. Dištancujeme sa od tých vecí, z ktorých sme boli obvinení: ľahké ženy, ujma na zdraví inej osoby, násilie, škoda na majetku a podobne. Prehlasujeme, že pri ničom takom sme určite neboli. Sme smutní, že sú tým poznačené naše mená. Sme neprávom zatiahnutí do vecí, pri ktorých sme neboli a ani o nich nevieme! So všetkým úsilím sme reprezentovali svoju krajinu. Teraz nejde o štartovné, ktoré nedostaneme, ale mrzí nás, že boli poškodené naše mená a rodiny. A to neprávom!