Ako sa hovorí, nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. Svoje by o tom mohol rozprávať Rudolf Moravčík s rodinou, ktorému v marci vyhorel dom v Zeleniciach. Býval v ňom v manželkou a s dvoma mladšími deťmi a v jednom okamihu prišli všetci o strechu nad hlavou.

Rudolf Moravčík je dlhoročným fanúšikom trnavského Spartaka a svojím oduševnením nainfikoval celú rodinu. Hneď po nešťastí mu mnohí fanúšikovia Spartaka, ale nielen oni, venovali finančnú či materiálnu pomoc, organizovali brigády, aby sa mohla rodina čo najskôr vrátiť z provizórneho ubytovania do zrekonštruovaného domu. Bokom nechce ostať ani Spartak a prispeje k rekonštrukcii zhoreného domu.

„Počas koronakrízy viacerí fanúšikovia pomáhali klubu, keď bolo najhoršie. Dokázali, že sme jedna silná červeno-čierna rodina, ktorá podá pomocnú roku tam, kde je to potreba. Teraz to potrebuje zasa jeden z nás, a preto chceme venovať pánovi Moravčíkovi časť z výťažku z vstupného na zápas s Ružomberkom. Za každého návštevníka sobotňajšieho zápasu venuje klub euro na podporu rodine zasiahnutej požiarom. Všetkých teda pozývam, pomôžme spolu dobrej veci, nech je tá naša spartakovská rodina čo najväčšia a najsilnejšia,“ povedal riaditeľ klubu Milan Cuninka.

Samozrejme, prispieť rodine môžu všetci aj priamo vkladom na transparentný účet v Slovenskej sporiteľni https://www.transparentneucty.sk/#/ucet/SK1509000000005168899067.