Senzačnú jazdu premenili juniori Spartaka Trnava na víťazstvo v tretej lige. V jarnej časti zaznamenali iba dve prehry a rovnaký počet remíz, čo ich katapultovalo na prvé miesto konečnej tabuľky. A to dokonca s päťbodovým náskokom, lebo v poslednom kole spartakovci vyhrali v Nových Zámkoch 2:0 a ich súperi zaváhali.

Zverenci trénerov Petra Zelenského a Mareka Ujlakyho získali právo účasti v druhej najvyššej súťaži. Treba však povedať, že za úspechom stoja aj kouči, ktorí viedli mužstvo počas sezóny, Pavol Bartoš a Vladimír Ekhardt. Mladý tím tvorili predovšetkým úspešní dorasteneckí majstri z ostatnej sezóny, ktorým treba poďakovať za to čo dokázali. Veď po prvých piatich kolách figurovali na poslednej priečke.

FKM Nové Zámky - FC Spartak Trnava juniori 0:2 (0:1), 30. kolo

V Nových Zámkoch to bola zo strany Trnavčanom taktická hra, ktorú okorenili dvomi poisťovacími gólmi. Najprv po peknom nabehnutí a spracovaní lopty v šestnástke rutinérsky zakončil Zvolenský, v druhej časti hry zvýšil Ciprys. Výborný výkon už tradične predviedol brankár Strapák.

Góly: 22. Zvolenský, 77. Ciprys, rozhodoval: Smolák, 380 divákov

Spartak: Strapák - Rehák, Banovič, Deket, Ciprys - B. Bališ (63. Bočko), Richnák, Zvolenský, Mikinič (82. Pisár), Mikovič - Šulc (46. Tomovič).