Nigérijský futbalista Azeez Oseni absolvoval úspešnú skúšku v Spartaku a bude v klube pôsobiť v nasledujúcej sezóne. Devätnásťročný futbalista doteraz hral iba vo svojej domovine v klube 36 Lion FC, čo je jedna z najväčších akadémií v Nigérii. Spartak sa s hráčom dohodli na ročnom hosťovaní s následnom opciou na trvalý prestup. Po Boatengovi to je druhý hráč, ktorého prestup do Trnavy pomohol sprostredkovať Cem Sagar z Diamond Sports Management UK.

„Je to môj prvý profesionálny kontrakt a som veľmi šťastný, že som na skúške uspel. Spartak je klub, ktorý mi môže dať veľa a verím, že sa dokážem presadiť. Rád by som tu zažil nejaký triumf. Najlepšie sa cítim na poste ofenzívneho záložníka alebo podhrotového hráča,“ povedal po podpise Oseni, ktorý je členom nigérijskej reprezentácie do 20 rokov a odohral za ňu štyri kvalifikačné duely o postup na mládežnícky Africký pohár národov.

„Je to mladý a perspektívny hráč, ktorý nás zaujal počas predchádzajúcich 14 dní, keď s nami hral a trénoval. Verím, že môže byť prínosom pre klub, lebo je to reprezentant svojej krajiny, je to kreatívny hráč a takíto sa veľmi ťažko hľadajú. Samozrejme, bude sa musieť aklimatizovať, preto mu doprajeme čas počas hosťovania, a keď nás presvedčí, tak môžeme podpísať dlhodobejší kontrakt. V mužstve nám takýto typ futbalistu v stredovej formácií chýba. Chceme mať vyššiu konkurenciu a inú typológiu stredných hráčov v záložnej formácii,“ povedal na margo nového hráča Michal Gašparík.

Azeez Oseni by tak mohol nahradiť Ammara Ramadana, ktorému sa skončilo hosťovanie a vracia sa do svojho materského klubu Ferencváros Budapešť. Počas sezóny odohral za Spartak dvanásť zápasov v lige a dva v pohári, kde sa strelecky presadil v semifinále v Senici. V ďalšej kariére mu prajeme veľa úspechov.