V súvislosti s blížiacim sa ligovým zápasom medzi Spartakom Trnava a MFK Ružomberok chceme pripomenúť fanúšikom, že stále platia prísne hygienické opatrenia. Od júla je síce povolený návrat fanúšikov na zápasy, ak nepresiahnu polovicu kapacity štadióna, no stále platí, že pohyb a sedenie sú regulované.


Vstup na štadión bude umožnený s prekrytými hornými dýchacími cestami a je nutné dezinfikovať si ruky. Rovnako je nevyhnutné dodržiavať počas celého pobyt na štadióne dvojmetrové rozostupy, nepodávať si ruky a v maximálnej miere obmedziť kontakt medzi osobami. Vyzývame najmä všetkých návštevníkov zajtrajšieho zápasu, aby rešpektovali usmernenia usporiadateľov a nechávali každý druhý rad voľný. V takomto prípade bude možné v obsadených radoch sedieť aj vedľa seba.

V prípade vzniku akútneho respiračného ochorenia (napr. horúčka, kašeľ, nádcha, sťažené dýchanie) je osoba povinná zostať v domácej izolácii, ak sa tak udeje až na mieste, je potrebné telefonicky kontaktovať svojho ošetrujúceho lekára a opustiť miesto hromadného podujatia. Žiadame o zvýšenú mieru trpezlivosti, tolerancie a hlavne spoluprácu s usporiadateľmi.

Štyri mesiace sme čakali, kým sa znova otvoria brány Štadióna Antona Malatinského, aby mohli prísť fanúšikovia na ligový futbal. Všetci veríme, že situácia sa bude postupne zlepšovať a obmedzenia sa budú uvoľňovať. Kompetentné orgány a hlavný hygienik budú veľmi pozorne sledovať aj každý ďalší ligový zápas, tak im nedajme ani najmenšiu príležitosť, aby mohli šport opäť odsunúť na vedľajšiu koľaj.