Ešte iba 15-ročný futbalový brankár Spartaka Trnava Patrik Vasil odcestuje v nedeľu na testovanie do slávneho anglického klubu Manchester United. Stále ešte žiak základnej školy nastupuje v U16 a je členom topskupiny. Na nedávnom sústredení v tureckom Beleku sa v dobrom svetle predstavil aj v dvoch zápasoch medzi devätnásťročnými.

„Skaut Manchestru United pre východnú Európu ma ohľadom Patrika Vasila kontaktoval viackrát, no vždy sme záležitosť oddialili. Záujem neochladol a na štvrtýkrát sme privolili, s podmienkou, že celý priebeh bude aj pod našou kontrolou a pôjdem s ním,“ ozrejmil športový riaditeľ klubu Andrej Kostolanský. „Vysvetlil som skautovi, že nie je naším zámerom púšťať podobný typ talentu v takomto skorom veku. Nebránime sa však tomu, aby Patrika lepšie spoznali, otestovali, no jeho prípadný prestup si viem predstaviť až z trnavského prvého mužstva. Verím, že takto pripravená skúška môže byť pre hráča motiváciou a pobyt v Manchestri United bude zároveň odmenou za jeho doterajšiu prácu. Odprezentujeme náš región, mesto a hlavne klub a verím, že nadviažeme priame kontakty s jedným zo svetových top mužstiev.

Patrik bol prvým hráčom z mládeže, ktorý dostal od nového vedenia dlhodobú zmluvu na 5 rokov. Prioritou Spartaka Trnava je púšťať hráčov pre ich ďalší rozvoj v správnom čase. Ten nastane v okamihu, ak bude ponuka finančne zaujímavá pre klub a športovo a ľudsky pre hráča. S Patrikom pracujeme pomerne intenzívne a jeho výhodou je aj to, že na svoj vek je športovo, no i mentálne veľmi vyzretý. Charakterovo mi pripomína Dobrivoja Rusova,“ opísal mladý trnavský talent A. Kostolanský.

Patrik Vasil si počas pobytu v kolíske futbalu vyskúša tréningový proces s kategóriou U18, absolvuje prehliadku Old Trafford, pozrie si zápas U 17 United proti FC Bruggy, prejde zdravotnú prehliadku a fyzické testy. Veríme, že zanechá v Anglicku dobrý dojem, bude podávať aj naďalej spoľahlivé výkony a časom možno svoju kariéru spojí s Manchestrom United.