Zápas proti Dunajskej Strede (21. 5. od 17. hodiny, lístky v predaji tu) bude posledným v kariére Martin Škrtela. Martin sa rozhodol ukončiť hráčsku kariéru v drese trnavského Spartaka a dnes to verejne oznámil na tlačovej konferencii.


"Čo sa týka klubu, tak verím, že pán prezident to potvrdí a spokojní boli. O mne osobne sa baviť nemusíme. Prišiel som do Trnavy a splnil som si sen. Sezónu som si užil, najmä prvú polovicu. Tá druhá polovica výsledkovo, herne a tým, že som vymeškal nejaké zápasy, nebola taká, akú som si predstavoval. Myslím, že stále mám čo mužstvu ponúknuť, futbal by som ešte mohol hrať na vrcholovej úrovni. Ale je tu aj zdravotný stav, ktorý nebol taký, ako by som si predstavoval. Mám problémy s platničkami a nie je to nič príjemné. Obmedzuje ma to nielen vo futbale, ale aj v osobnom živote. Nepamätám si deň, ktorý som strávil bez bolesti. Hrával som pod tabletkami a injekciami, inak som mal problém prejsť bez bolesti. Musel som sa rozhodnúť, že zápas s Dunajskou bude posledný nielen v Spartaku, ale aj v mojej kariére. Je to ťažké rozhodnutie, ale je čas sa riadiť nie srdcom, ale rozumom, lebo zdravie máme iba jedno," oznámil prítomným Martin Škrtel, ktorý verí, že si bude môcť naposledy vychutnať rozlúčku s trnavskými fanúšikmi plnými dúškami. Prezident Spartaka Peter Macho zasa verí, že Martin po dovolenke prijme ponuku zaradiť sa do štruktúr klubu.

Klub pripravuje na spomínaný zápas oficiálnu rozlúčku nielen s Martinom, ale s celou sezónou. Jej súčasťou je autogramiáda s celým tímom krátko po zápase, či fotenie so Slovenským pohárom. Bližšie podrobnosti budú uverejnené čoskoro na našich kanáloch.