Futbalový klub Spartak Trnava podáva sťažnosť na výkon hlavného rozhodcu Michala Očenáša v zápase 10. kola Fortuna ligy FC ViOn Zlaté Moravce – FC Spartak Trnava. Klub má výhrady najmä proti udeleniu druhej žltej karty kapitánovi Spartaka Bogdanovi Mitreovi, ktorá znamenala vylúčenie v zápase a hrozí, že dostane trest aj do ďalších zápasov.

Žltá karta bola trnavskému kapitánovi udelená prísne, za údajné sotenie do súpera. Bogdan Mitrea je hráčom s vysoko vyvinutým etickým kódexom, čo je jedným z dôvodov prečo je nositeľom kapitánskej pásky v klube FC Spartak Trnava. Dotyk rozhodne nemal intenzitu, ktorá by mohla mať čo i len náznak minimálneho agresívneho ataku. Ak túto aktivitu Mitreu chceme súdiť žltou kartou a následným trestom, ako máme vnímať následné sotenie hráčov ViOnu Asanoviča a Ďubeka?

K situácii prišlo po neodpískanom faule hráča ViOnu Antona Slobodu (č. 8) na nášho hráča Rafaela Tavaresa (č. 33), Mitrea prichádzal pokojne k miestu priestupku ako kapitán. Navyše, sme presvedčení, že k situácii nemuselo prísť, ak by bol predchádzajúci stret domáceho Slobodu s Tavaresom posúdený hlavným rozhodcom ako nedovolený, čím sa zvýšila nervozita medzi hráčmi.

Ak by sa dávali za každé takéto dotyky žlté karty, tak by zápasy nemuseli dohrávať viacerí hráči. Veríme, preto, že disciplinárna komisia uzná argumenty klubu a Bogdan Mitrea nebude potrestaný zastavením činnosti v ďalších zápasoch.