V poslednej dobe už tradične vypredaný Štadión Antona Malatinského v Trnave vytvára nezabudnuteľnú futbalovú atmosféru a športovo víta potleskom početnú enklávu hosťujúcich fanúšikov z bratislavských Pasienkov. Úvodnú eufóriu narúša len skupinka "tiežfanúšikov" Spartaka na južnej tribúne, ktorí náhodne zablúdili do hľadiska, aby na seba upozornili nevkusným správaním sa a pokrikmi.
Úvod zápasu priniesol sústavný tlak hosťujúceho tímu, ktorý sa snažil od začiatku stretnutia diktovať tempo a prekonať kvalitnú domácu defenzívu. Rýchlonohí domáci mladíci sa zasa snažili presadiť v brejkových situáciách, ktoré prichádzali zväčša po umnej rozohrávke nápaditého tvorcu hry Mareka Ujlakyho. Najmä brejky Husára po ľavej strane si niekoľkokrát pýtali gól. Ten však prišiel až v 45. minúte na opačnej strane, keď Lembakoali gólovo zúročil celopolčasový tlak bratislavčanov. Tesne pred polčasovým hvizdom dokázal svoje európske kvality rozhodca Kačenga, ktorý správne posúdil Masarykovo filmovanie v šestnástke a nielenže neodpískal pokutový kop, ale zbytočne nerušil hru udeľovaním žltej karty.
Pred začiatkom druhého polčasu tréner Jarábek nepochopiteľne stiahol prvopolčasovú hviezdu Husára. Jeho kvality však plne nahradili ostatní hráči Spartaka - vynikal najmä Hrabal, ktorý zbieral všetky lopty smerujúce k domácej bráne, netradične ho podporoval najmä málo známy Poljovka, reprezentačný kandidát Staňo naopak výnimočne neoslnil. Zo stredovej formácie vynikal najmä Ujlaky a ku kvalitnej rozohrávke pridával neopakovateľné štandartky. Trnavských fanúšikov však privádzalo do varu najmä útočné duo Kožuch - Masaryk, ktoré doslova bombardovalo Hýllovu svätyňu. Kožuch vynikal rýchlosťou, Masaryk zasa typickým zakončením bez prípravy. O to bizardnejšie vyznieval gólový vývoj stretnutia, keď nepriebojný Šebo dvakrát náhodne prekonal gólmana Čecha a razom bolo 0:3. V tejto situácií sa opäť hanebne prezentovala skupinka fanúšikov z južnej tribúny, ktorá najskôr povzbudila potleskom hráčov súpera a hneď nato sa zdvihla a odišla zo štadióna. Trnavský fanúšik však opäť ukázal, že rozumie futbalu a povzbudzoval svojich miláčikov napriek nepriaznivému stavu až do poslednej minúty. Na to reagoval Andrej Filip a dvihol zástavu Bílích Andelov - prešprintoval ihrisko tak, ako to dokáže len on a prekonal Hýlla. Záverečné minúty boli doslova frenetické, ale trnavčanom nebolo súdené dať gól. Neznámy nováčik na lavičke bratislavského Interu - tréner Pecze - sa utiahol k nepeknému taktizovaniu a narúšal tlak Trnavčanov striedaniami. Dolu sa výkonom pýtal najmä slabučký Halenár, ktorého svojho času chvályhodne odmietol práve trnavský Spartak.
Po záverečnom hvizde sa domácim ani hosťujúcim fanúšikom nechcelo zo štadióna - domáci hráči si napriek prehre vychutnali trojkolové "standing ovations" a mexické vlny. Veríme, že si Spartak napriek prvej jarnej prehre udrží 14-bodový náskok na čele ligovej tabuľky a jeho pohárový zápas proti kvalitnému súperovi z Ličartoviec pritiahne do hľadiska aspoň 15000 fanúšikov. Alebo že by to bolo všetko inak?