Futbalisti Spartaka Trnava prvýkrát v tejto sezóne nedokázali skórovať a stalo sa im to v najnevhodnejšej dobe. Na Tehelnom poli s majstrom prehrali 0:2, pričom celý druhý polčas hrali oslabení po Mesíkovom vylúčení. „V zápase boli okamihy, ktoré sme nevyhodnotili správne, urobili sme chyby a to nás stálo lepší výsledok. Začali sme dobre, mali sme aj šance, ale nepremenili sme ich a skóre otvoril Slovan. Je to derby a je asi normálne, že bolo vypäté a s veľkými emóciami. Podobné je to aj v Rumunsku a zrejme všade. Očakávali sme to, no, bohužiaľ, sme dnes nedokázali bodovať,“ povedal po zápase kapitán Spartak Bogdan Mitrea.

Práve on bol po druhom góle v samom závere terčom inzultácie zo strany domáceho fanúšika, ktorý ho v priestore bránky skopol na zem. „To som teda nečakal. Toto sú veci, ktoré do futbalu rozhodne nepatria a nedávajú práve vhodný príklad pre mládež. My ako hráči sa predsa nemôžeme biť s fanúšikmi.“ Slúži ku cti Mitreovi, že sa teatrálnym kotúľaním nedožadoval pozornosti, no celý incident sa odohral pred očami rozhodcu, ktorý nepochopiteľne zavrel oči a nereagoval. „Je to jeho zodpovednosť, mne neprináleží hodnotiť ako sa mal zachovať.“ Verme, že disciplinárka oči privierať nebude a vinníci budú náležite potrestaní, aby sa podobným udalostiam zamedzilo.

Celý incident, podľa brankára Dobrivoja Rusova, odštartovalo správanie slovanistu Šporara, ktorý sa po góle vyškieral Mitreovi do tváre. „Ja hráčov Slovana rešpektujem, no toto sa nedá povedať o Šporarovi, ktorému rešpekt úplne chýba. Keď to robil počas zápasu, tak som si hrýzol do jazyka, ale keď sa po druhom góle začal vysmievať nášmu kapitánovi ako decko, tak asi každý by si svojho spoluhráča zastal. Aj to svedčí o jeho inteligencii a pre mňa je takéto správanie neprípustné. Keby oslavoval so svojimi fanúšikmi, nikto mu nič nepovie, vyhrali zaslúžene, ale kvôli tomu vyprovokoval celý ten incident.“ Trnavský brankár priznal, že takéto niečo ešte na zápase nezažil. „Nechápem to. Rivalita je jedna vec, ale neviem si predstaviť, že niekto u nás v Trnave by vbehol cez zápas na ihrisko a skopol súpera a už vôbec nie, keď vyhrávali 2:0. Nehovorím, že máme vyhrať kontumačne, ale verím, že zodpovední z toho vyvodia dôsledky, aby sa to neopakovalo. Neviem čo by sa stalo, keby sa zranil a nemohol by hrať.“