Včerajší pohárový zápas bol iný ako ostatné. Bezgólová remíza možno futbalovým fajnšmekrom nechutila, ale po poslednom hvizde rozhodcu sa hovorilo o inom – o atmosfére. Keď UEFA zaslala rozhodnutie o potrestaní klubu za rasistické pokriky na hráčov rumunského Sepsi, čím okrem pokuty zakázala fanúšikom prísť na ďalší zápas, vyvolalo to sklamanie. Výnimku dostali iba deti do 14 rokov, ktoré sa šance chytili a napriek tomu, že sú prázdniny, celý deň lialo, hralo sa do neskorej nočnej hodiny a z každého kúta strašia obštrukcie kvôli korone, prišlo ich niekoľko stovák z bližšieho aj vzdialenejšieho okolia.

Nielenže si zápas užili, ale vytvorili fantastickú atmosféru. Decká z Horných Orešian prišli aj s bubnom, celá tribúna neúnavne povzbudzovala, tlieskala a hnala spartakovcov proti silnému súperovi za gólom. Ukázali všetkým fanúšikom, že to ide aj bez vulgarizmov či nadávania súperovi, ba nezriedka aj vlastným hráčov. A rozhodne za ich správanie nehrozí klubu pokuta, lebo tentoraz sa bude správa delegáta niesť v pozitívnom duchu. Na rozdiel od detinského správania sa mnohých dospelých, ktorí si myslia, že kúpou lístka dostali automatické právo urážať a vrieskať po hráčoch, preukázali decká vyzretosť.

Unisono si po zápase takýto prístup pochvaľovali všetci hráči, ktorí spontánne povyzliekali dresy a rozdali ich vďačným deťom. Padlo im vhod, že ich po pokazenej prihrávke neposielal niekam do… človek, ktorého najväčším športovým výkonom je lúskanie jadierok. Áno, nie vždy sa darí, nie vždy to ide a nie stále sa dá vyhrávať. Ale po vulgárnom hulákaní ešte nikto nezačal hrať lepšie…

Včera deti ukázali, že na štadión patria a keďže aj súčasná situácia umožňuje zaplniť kapacitu vo väčšom množstve, rozhodli sme sa, že im umožníme vstup aj na ligové zápasy. Máme pocit, že kým fanúšikovia dnes hľadajú dôvody prečo sa na futbal ísť nedá, tak deti sa v krátkom čase zorganizovali a prišli zo širokého okolia,“ povedal po zápase riaditeľ klubu Milan Cuninka.

Už na najbližší zápas v pondelok proti Liptovskému Mikulášu sa budú môcť prihlásiť mailom na adrese vstupenky@fcspartaktrnava.com nielen organizované skupiny detí do 14 rokov zo škôl alebo športových klubov, ale aj deti v sprievode mamičky (voľný vstup bude mať dieťa do 14 rokov aj mamička). Po prihlásení sa dostanú obratom inštrukcie a budú mať voľný vstup na štadión.